Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Viņš nevar vai negrib mīlēties?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai esi saskārusies ar situāciju, ka tavs vīrietis nevar, vai varbūt negrib mīlēties ar tevi? Turpinot kampaņu „Tuvība – Tu un Tava vīrieša veselība”, lai runātu par veselīgām sievietes un vīrieša attiecībām, sarunājamies ar urologu Armandu Bāliņu par daudzu šādu situāciju vaininieci – erektilo disfunkciju.

Kas tā ir?
Erektilā disfunkcija ir nepietiekoša erekcija, kas nenodrošina spēju veikt dzimumaktu. To varētu iedalīt divos veidos. Viens, kad vispār neko nevar, otrs – erekcija ir nenoturīga. Iesāk, bet… nevar pabeigt.

Iemesli
Disfunkcijas rašanās  iemeslus var sadalīt divās lielās grupās. Pirmajā ietilpst psiho-emocionālie iemesli, un tā ir lielākā grupa. Tās ir psiholoģiskās problēmas, kas rada problēmu galvā, kuras dēļ vīrietis nevar neko izdarīt. Otra grupa, ir medicīniska rakstura veselības problēmas jeb citas slimības, kas to rada. Un arī šeit var sadalīt:
1) Asinsrites problēmas, ko var izraisīt dažādas slimības, piemēram, cukura diabēts, vai kādas iedzimtas asinsvadu sašaurināšanās problēmas. Tā var būt medikamentu izraisīta, slimības ārstēšanas izraisīta disfunkcija. Piemēram, cilvēks, kas ilgstoši dzīvojis ar augstu asinsspiedienu sāk lietot medikamentus, lai to samazinātu, viņa ķermenis, protams, reaģē. Viņš nav pieradis pie tāda spiediena un, tas ietekmē arī erekciju. Bieži vien, tieši asinsspiedienu pazeminošas zāles rada erekcijas problēmas.
2) Pazemināts hormonu līmenis. Visiem vīriešiem ar laiku pazeminās hormonu līmenis. Ja sievietēm tas notiek vairāk pēkšņi, vienā momentā, tad vīriešiem tas mazinās pamazām.

Problēma pārsvarā galvā
Protams, nav viegli pieņemt to, ka problēma, iespējams, meklējama galvā. Arī, piemēram, dūšīgi cilvēki, bieži saka, ka viņiem ir vielmaiņas vai sirds problēmas… reti kurš atzīst – es esmu rijīgs. Ir vieglāk atzīt, attaisnot trūkumu ar kaut kādu slimību.
Būtībā, tā nav nemaz nepareizākā pieeja, jo no sākuma tiešām ir jāizslēdz visas iespējas par kādām slimībām, jāpārbauda, vai tur nav kādas problēmas, jo ir vesela buķete slimību, kas var radīt šīs problēmas. Un, visas šīs slimības – ateroskleroze, diabēts, prostata, citas uroloģiskās slimības, nav jaunu cilvēku slimības. Pārsvarā tās ir cilvēkiem ne pirmajā jaunībā. Tātad, uz jauniem cilvēkiem pārsvarā attiecināmi psiho-emocionālie iemesli tam, ka rodas erekcijas traucējumi.

Vīrietis nemīlējas tāpat vien, vīrietis mīlējas ar jūtām… un, daudz izteiktāk, daudz vairāk kā sieviete. Vīrieti visu laiku moka tāda problēma, kāda nav sievietei – vai man sanāks, vai es varēšu? Un, nedod Dievs, viņš vienreiz nav varējis, nākamreiz viņam par 70% nekas nesanāks. Tas tāpēc, ka viņš tajā brīdī par neko citu nedomās. Šī viņa dominantā doma, protams, nospiež jebkādu seksuālo uzbudinājumu.

Kā to saprast, pieņemt…sievietei?
Ir milzīga starpība, vai sieviete ar vīrieti satiekas un mīlējas pirmo reizi un tad nekas nesanāk, vai viņi dzīvo kopā jau ilgāku laiku un tad šis process paliek arvien sliktāks. Ja pirmajā gadījumā tas var būt viens šāds gadījums, jo ir neziņa, uztraukums, bailes, tad otrajā gadījumā ir jāsāk domāt, kādi tam ir iemesli.

Pirmais jautājums, uz kuru vajag atbildēt, sievietei saskaroties ar šādu situāciju – vīrietis nevar vai negrib? Te ir milzīga starpība. Ja atbilde ir – negrib, tad nākošais jautājums ir – negrib vispār, vai negrib konkrēti ar mani? Tikai tad var sākt ko diskutēt, mēģināt palīdzēt.
Te gan jāmin arī tas, ka nevajag uzdot jautājumus, uz kuriem negribi dzirdēt atbildi. Protams, to vajag noskaidrot, bet sievietei jābūt gatavai, ka var dzirdēt arī kaut ko sev nepatīkamu.

Priekšspēle sākas no rīta
Sievietēm daudz vairāk kremt doma, ka vīrietis viņu vienkārši negrib. Varbūt varētu samierināties, ka ir šāda situācija, ka nav dzimumattiecību, bet ar domu – ka viņa nav gribēta, viņu neiekāro, to sieviete nevar pieņemt. Patiesībā, viņām pašām varbūt šajā brīdī nemaz negribas mīlēties un, ja būtu tāda iespēja, nemaz to nedarītu, bet viņām vajag zināt, ka vīrietis to grib, un grib ar viņu.
Tas nenotiek tāpat vien. Šādai vīrieša reakcijai ir iemesli. Varbūt viņa visu dienu ir viņam „zāģējusi”, vai viņi ir ilgstoši strīdējušies, ir kādas neatrisinātas lietas utt.
Atceries – priekšspēle sākas jau no rīta!

Bieži vien, cilvēki mīlējas tad, kad patiesībā to nemaz negrib. It kā pienākums liek, it kā to būtu jādara obligāti. Bet, tas ir normāli, ka kaut kad negribas. Ja to darīs tad, kad nav vēlēšanās, var nesanākt un tad uzreiz radīsies aizdomas, ka ir kādas erekcijas problēmas, lai gan patiesībā, vienkārši nebija īstais brīdis.

Kā to ārstēt?
Nedrošumu un uztraukumu, kas vīriešiem rodas, pirmkārt, visvieglāk ir noņemt ar vienu un stabilu partneri. Bieži vien ir situācija, ka viss ir labi, bet, kad nomaina partneri, sākas kādas problēmas. Viena, stabila partnere, ar kuru viss intīmajās attiecībās ir bijis kārtībā, neizraisīs šos psiholoģiskos jautājumus, bailes. Šīs problēmas vislabāk būtu risināt pie psihoterapeita, kas būtu pareizi un efektīvi, bet pārsvarā to dara ar medikamentiem.

Pirmkārt, ir jāārstē iemesls. Ja cilvēkam ir cukura diabēts, tad jāārstē šī slimība. Ja tā ir psihogēna problēma, vislabāk ir ārstēties pie psihiatra, un, vislabāk iet abiem. Un, iedomājieties, ja ir gadījuma sakari, tu nāksi ar sievieti un teiksi: ”Man kaut kad ar viņu varbūt būs sekss!”. Tā muļķīgi, pat neiespējami. Šajā gadījumā problēmu nevar atrisināt. Ar stabilu parteri gan var nākt un runāt.

Pašreiz ir ļoti daudz medikamentu un iespēju, lai erekciju ievērojami uzlabotu. Sākot lietot medikamentus, cilvēks var tikt tam pāri apmēram ar pieciem, sešiem izdevušamies dzimumsakariem. Pēc tam jau šie medikamenti var palīdzēt, stāvot žaketes kabatā, – vīrietis zina, ka, ja nu kas, viņam ir, kas palīdzēs.
Mūsdienu medicīna, ja vīrietis to grib, var nodrošināt viņam erekciju. Jautājums ir – vai viņš to grib un cik par to ir gatavs maksāt?

Jebkuru problēmu vieglāk risināt, ja to dara pēc iespējas ātrāk. No seksuālas atturēšanās cilvēka organismā nekas nenotiek. Šis nav tas gadījums, kad jāsteidzas ko ārstēt, lai slimība nepalielinātos, lai kaut ko „neielaistu”. Tas vienkārši rada diskomfortu un, jo vēlāk nāks pie ārsta, jo ilgāk pašam būs jāmokās.

Dzīvesveids
Traucējošs un pilnīgi nepareizs ir sekss noteiktā laikā. Piemēram, divi cilvēki nedzīvo kopā, bet zina, ka trešdien satiksies un 21.00 viņiem varbūt būs sekss. Bet tajā brīdī galvā var būt hokejs, futbols vai darbs. Ir jāmīlējas tad, kad to tiešām gribas.

Īpaša kategorija ir smēķētāji. Patiesībā, ārstēt erektilo disfunkciju smēķētājam nemaz nevajadzētu. Pirmais, ko viņam vajadzētu izdarīt, ir atmest smēķēšanu. Bez visa cita, kā iedarbojas smēķēšana, tā ietekmē arī erekciju. Nikotīns sašaurina asinsvadus, pasliktinās asinsrite. Ārstēt ar medikamentiem, kas paplašina asinsvadus, ja viņš smēķējot tos atkal sašaurina, ir diezgan lieki.

Mūsdienās izveidojies tāds dzīvesveids, ka piecas dienas strādājam, tad ejam atpūsties, iedzeram… Alkohols var gan pasliktināt, gan uzlabot situāciju. Alkohols tomēr ir anti-depresants, tas noņem stresu un raizes, kas ir galvā. Bet var sanākt dažādi. Cilvēkam, kuram nav nekādu problēmu, alkohols tieši var izraisīt to, ka nekas nesanāk.

Vislabākā terapija ir saprotošs, pastāvīgs partneris. Un, mīlēties tad, kad to gribās. Cilvēkam ikdienas skrējienā bieži vien vispār nav laika domām par seksu, par rozēm, šampanieti… Bet ir jāatrod laiks, kad tu nedomā, kas notiek politikā, kad tu nedomā par darbu un citām lietām.

 

! Kā jau tika minēts iepriekš, problēmas intīmajā dzīvē var rasties arī dēļ dažādām medicīniska rakstura problēmām un saslimšanām. Vīriešiem tā var būt, piemēram, palielināta prostata. Palūdz savam vīrietim atbildēt uz šiem pāris jautājumiem un noskaidrot, vai viņa prostata ir vesela (IPSS skala atrodama ŠEIT >>).

Spied ŠEIT >> un uzzini vairāk par labdabīgu prostatas hiperplāziju!


Dalīties.

Atstāt Ziņu