Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Mans ķermenis = mans dārgums

Pinterest LinkedIn Tumblr +

isa organisma šūnu sistēma ir ieprogrammēta tā, lai organisms pēc iespējas ātrāk atjaunotu veco, veselo stāvokli. Šī iemesla dēļ salauztais kauls ātrāk saaug, iegriezums pirkstā pārstāj asiņot un sadzīst. Arī mūsu imūnsistēma darbojas līdzīgi, tā iznīcina slimības izraisītājus. Laiku apturēt mēs nespējam, taču uzturēt savu „mājokli” – savu ķermeni kārtībā, gan ir mūsu spēkos.


Mums ir daudz iespēju, kā paši varam palīdzēt saglabāt jauneklīgu ādu, spēcīgu sirdi un dzīvesprieku. Galvenais novērst rupjākās kļūdas:

Pārtrauc smēķēt
Te nav pat jāapspriež, kāpēc tas ir jādara, tas vienkārši ir pārāk kaitīgi.
Vairākus gadus smēķējot, organismā aiziet bojā miljoniem šūnu. To vietā rodas pūšļi, kas vairs nepilda nekādas funkcijas. Organismā ir hronisks skābekļa trūkums, kas paātrina novecošanos un bojā smadzenes un sirdi.
Ilglaicīga smēķēšana rada arī izmaiņas asinsvados un novājina imūnsistēmu. Līdz ar to, palielinās saslimšana ar vēzi un dažādām infekcijas slimībām.
Ja pārtrauksi smēķēšanu, jau pēc nedēļas risks saslimt ar sirds infarktu būs samazinājies par 30%, un, plaušu darbība pēc diviem mēnešiem, būs uzlabojusies par 25%.

Neaizraujies ar alkoholu
Ir dzirdēts, ka vīns, it īpaši sarkanvīns, ir pat ieteicams mūsu veselībai. Tur varētu būt sava daļa taisnības, bet tas attiecas uz ne vairāk kā divām glāzēm (0,2l) dienā. Ja tas jau ir lielāks daudzums, tas noteikti kaitē tavai veselībai. Tas rada aknu, sirds un kaulu bojājumus.
Sievietēm maksimālā alkohola dienas norma ir 20g tīra alkohola, kas ir 0,5l alus vai 0,2l vīna.
Vīriešu maksimālā dienas norma ir 40g tīra alkohola, kas ir 1l alus vai aptuveni puspudele vīna.

Kusties
Sēdēšana pie brokastu galda, transportā, visu dienu darbā, pusdienas pārtraukumā, atkal transportā atceļā uz mājām, un tad vēl vakarā mājās pie TV. Iespējams, mēs pat neaptveram, cik mazkustīgs ir mūsu dzīvesveids. Sirdij, asinsvadiem, asinsspiedienam, kaulu blīvumam un holesterīna līmenim nāktu par labu, ja katru dienu kaut vai tikai pusstundu tu pastaigātos kājām vai stundas ceturksni nodarbotos ar kādām fiziskām aktivitātēm. Nevar aizmirst, ka arī smadzenēm, nepieciešams tas, ka tu fiziski izkusties, jo tad tās tiek apgādātas ar asinīm, līdz ar to, ļaujot samazināties atmiņas traucējumu riskam un depresijai.

Veselīga ēšana
Pirmais, ko ir jāiemācās darīt – nepārēsties. Kā jau iepriekš minēts, mēs tiešām daudz laika pavadām sēžot un īpaši nekustoties, tāpēc, ja tam klāt vēl pieliekam milzīgas porcijas un treknus ēdienus, tas noteikti, nenāk pa labu ne mūsu veselībai, ne ārējam izskatam.
Vēl viena lieta, ar ko mums jārēķinās, lai gan šobrīd iespējami dažnedažādi produkti, kas izskatās kārdinoši, tie ne vienmēr ir labas kvalitātes.
Seko līdzi, lai tavs ķermenis apmierina tevi pašu, lai tas ir veselīgs, tad arī ik pa laikam vari atļauties ko kalorijām bagātāku.

Neaizmirsti darbināt pelēkās šūnas
Tas, ka katru gadu kļūsti vecāka, nenozīmē arī smadzeņu darbības spēju samazināšanos. Tas nozīmē to, ka nedomā, ka vairs nevari tik daudz ko atcerēties, ka vairs nespēsi ko iemācīties vai apgūt. Tu vari turpināt „darbināt” savas smadzenes visu laiku. Ja to nedarīsi, tās atteiksies tev kalpot. Lietas, ko vari darīt, lai iekustinātu pelēkās smadzeņu šunas ir: galda spēles; lasīšana; kāda mūzikas instrumenta spēlēšana; krustvārdu mīklu minēšana; dejošana utt.

Dalīties.

Atstāt Ziņu