Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Atbalsti cīņu pret vēzi arī tu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Es diagnozi uzzināju dienu pirms meitas gada jubilejas. Viena no pirmajām domām bija -ārprāts, meitiņai tikai rīt paliek gadiņš! Meitiņa man bija līdz uz slimnīcu pie daktera, jo es gāju uzzināt, ka man nekā nav…”- Zanda, kurai diagnoze “vēzis” uzstādīta 2008.gadā, atklāti par savām sajūtām un cīņu ar vēzi stāsta Pretvēža dienai veltītajā video.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” izveidojusi unikālu video, kurā cilvēki ar vēža diagnozi un ārsti dalās savās sajūtās un aicina ikvienu nebūt vienaldzīgam un atbalstīt cīņu pret vēzi. Noskaties video šeit.

Šodien – 4.februārī- visā pasaulē tiek atzīmēta Pretvēža diena, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar ļaundabīgo audzēju. Eiropā cīņa pret vēzi ir izvirzīta par vienu no 2010.gada prioritātēm, un viens no vadmotīviem – profilaktiskie pasākumi, kā rezultātā iespējams samazināt risku saslimt ar vēzi pat par 40%.

Sabiedrības aptauja
Biedrība „Dzīvības koks” Pretvēža dienas ietvaros veic sabiedrības aptauju ar mērķi noskaidrot sabiedrības attieksmi pret onkoloģiskajiem pacientiem, informētību par nozares aktuālajiem jautājumiem, kā arī profilaktiskajiem pasākumiem. Tāpēc, ja arī tu vēlies atbalstīt, aizpildi aptaujas anketu

http://www.surveyshare.com/survey/take/?sid=101071.

 

Izmanto iespēju un uzdod sev interesējošos jautājumus
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar „Pacientu Ombudu” šodien aicina ikvienu uzdot sev interesējošos jautājumus par pacientu tiesībām, diagnostikas iespējām, ārstēšanu, rehabilitāciju un citiem aktuāliem jautājumiem, rakstot uz e-pasta adresi dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, uzdodot jautājumus Dzīvības koks forumā interneta vietnē www.dzivibaskoks.lv vai sociālajā tīmeklī Twitter http://twitter.com/Dzivibaskoks, kā arī zvanot pa tālruni 67625339. Uzdot jautājumus un saņemt atbildes visi tiek aicināti no pulksten 10.00 – 17.00.

Statistikas dati runā paši par sevi
Statistikas dati par saslimstību ar ļaundabīgo audzēju ir biedējoši – vēzis tiek diagnosticēts katram trešajam eiropietim, savukārt katrs ceturtais no tā mirst. Katru dienu diagnozi „ļaundabīgs audzējs” izdzird aptuveni 6000 eiropiešu, savukārt, 3000 šī diagnozes dēļ mirst. Ļaundabīgie audzēji ir otrs lielākais nāves cēlonis Eiropā pēc sirds un asinsvadu slimībām. Šobrīd visā Eiropā katru gadu vēzi atklāj vairāk kā 3,2 miljoniem cilvēku. Ik gadu vairāk kā 1,7 miljoni cilvēki mirst no ļaundabīgā audzēja. Zinātnieki ir aprēķinājuši, ka, vēža izplatībai palielinoties par 2%, 2020.gadā Eiropā ik gadu ļaundabīgais audzējs tiks konstatēts aptuveni 4,8 miljoniem cilvēku. Šie ir skaitļi, kurus nevar un nedrīkst neņemt vērā. Latvijā ir vairāk kā 60 tūkstoši onkoloģisko pacientu, kas vēlas saņemt kvalitatīvu ārstēšanu un Eiropas pacientam cienīgu veselības aprūpi. Katru gadu no jauna diagnozi „ļaundabīgs audzējs” izdzird vēl aptuveni 10 000 cilvēku. Diemžēl situācija onkoloģijā Latvijā ir viena no bēdīgākajām – vēl joprojām liels skaits ļaundabīgo audzēju tiek atklāts vēlīnās stadijās, kad efektīva ārstēšana vairāk nav iespējama, trūkst jaunākās paaudzes medikamentu, kas ievērojami uzlabotu pacientu pašsajūtu un paildzinātu dzīvildzi, nav rehabilitācijas iespēju. Viena no Latvijas onkoloģisko pacientu prioritātēm ir saņemt tieši tādas pašas ārstēšanas iespējas kā citu Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotāji – savlaicīga diagnostikas, inovatīvi medikamenti un modernākās ārstēšanas tehnoloģijas, rehabilitācijas iespējas. Diemžēl jānorāda, ka Latvija šobrīd atrodas vienā no pēdējām pozīcijām starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, runājot par veselības aprūpi.

„Dzīvības koks” mērķis – Eiropas līmeņa veselības aprūpe Latvijas pacientiem
Kā viena no šī brīža „Dzīvības koks” prioritātēm ir onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmas ieviešana Latvijā. Ļaundabīgais audzējs, atklāts agrīnā stadijā, ir ārstējams un izārstējams. Tomēr, lai pilnvērtīgi atgrieztos dzīvē, ir garš ceļš ejams – fiziska atbrīvošanās no audzēja ir tikai viena daļa no pilnīgas izārstēšanās. Daudz grūtāka ir emocionālā atgriešanās dzīvē, tāpēc psihosociālā rehabilitācijas ir vitāli nepieciešama.

 

Ziedot „Dzīvības kokam” iespējams gan portālā www.ziedot.lv, gan „Dzīvības koks” labdarības interneta portālā www.percunziedo.lv.

Dalīties.

Atstāt Ziņu