Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Vingrinām savus ‘intīmos muskulīšus’!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mēs vēlamies saglabāt jaunību figūrā un sejā, bet vai tikpat svarīgi nav saglabāt jaunību arī tur lejā? Mūsu intīmie muskulīši ikdienā bieži paliek novārtā. Taču tieši tie atbildīgi, piemēram, par to, lai tu kvalitatīvi izbaudītu mīlas priekus un neraizētos par tādām problēmām kā urīna nesaturēšana. Tāpēc sāc vingrināt tos jau šodien!

KAD UN KĀPĒC ŠIE MUSKUĻI JĀVINGRINA?
Mazā iegurņa muskuļi nodrošina daudzas svarīgas funkcijas organismā, tie atbalsta iekšējos orgānus, nepieļaujot to izslīdēšanu, piedalās urīnpūšļa iztukšošanas procesā un, protams, ir tiešie atbildīgie par to vai spēsim sev un mīļotajam cilvēkam sagādāt lielisku mīlas baudu.

Šie muskuļi kopā ar audiem veido pamatni, uz kā balstās sievietes iekšējie orgāni. Iegurņa muskuļu funkcionalitāti dzīves gaitā ietekmē dažādi procesi un darbības. Ceļot smagos iepirkuma maisus, iznēsājot un dzemdējot bērnus, piedzīvojot hormonālās izmaiņas, cīnoties ar lieko svaru, traucētām zarnu funkcijām, stresu un mazkustību, visa uzmanība tiek koncentrēta tikai uz konkrēto nodarbi vai problēmu un iegurņa muskulīši vienkārši paliek otrajā plānā.

Mēs vēlamies saglabāt jaunību figūrā un sejā, bet vai tikpat svarīgi nav saglabāt jaunību arī tur lejā? Tāpēc visu nodarbju primārā nodarbe ir muskuļu stiprināšana un jo īpaši šo, sievietēm tik svarīgo.

KĀ VINGRINĀT INTĪMOS MUSKULĪŠUS?
Katrs no šiem vingrojumiem ir jāpilda ar stingru (ievilktu) vēderu, taisnu muguru un katra vingrojuma grūtākajā daļā centies sasprindzināt arī starpenes muskuļus. 

Veicot vingrinājumus īpaša uzmanība jāpievērš arī pareizai elpošanai. Atceries, ka tajā vingrojuma daļā, kurā ir jāpieliek vairāk pūļu ir izelpa. Elpo tā, lai izelpa un ieelpa ir vienādas un ritmiskas.

1.vingrojums: Sākuma stāvoklis – guļus uz muguras, rokas gar sāniem, kājas plati – nedaudz uz priekšu, mugura pilnībā piespiesta pie grīdas. Sakrusto kājas. Vienreiz priekšā krusto labo kāju, otrreiz kreiso kāju.

2.vingrojums: Sākuma stāvoklis- stāvus, rokas uz gurniem, kājas platāk par plecu platumu, pirkstgali nedaudz izvērsti uz āru. Iesēdies uz leju, cik vien zemu vari. Mugura paliek taisna, nekrīti uz priekšu vai aizmuguri. Astes kauls virzās uz leju, neizliec muguras lejasdaļu. Atgriezies sākuma stāvoklī un atkārto vingrinājumu no jauna.

3.vingrojums: Sākuma stāvoklis- stāvus, rokas uz gurniem, ceļi viegli saliekti. Vērs iegurni uz priekšu, cik vien tālu vari, sasprindzini sēžas un starpenes muskuļus. Mugura paliek taisna, ceļi saliekti. Atgriezies sākuma stāvoklī un atkārto vingrinājumu no jauna.

4.vingrojums: Sākuma stāvoklis- guļus uz muguras, rokas gar sāniem, kājas saliektas turi plecu platumā, papēži zem ceļgaliem. Cel gurnus uz augšu, līdz no pleca līdz celim izveidojas taisna līnija. Sasprindzini sēžas un starpenes muskuļus – noturi šo pozu 2 sekundes un laid gurnus uz leju, bet ne pilnībā līdz grīdai un celies atkal uz augšu.

5.vingrojums: Sākuma stāvoklis- guļus uz muguras, rokas gar sāniem, kājas saliektas pacel uz augšu tā lai ceļu locītavās būtu 90 grādu leņķis. Pamīšus iztaisno labo un kreiso kāju tā kā tu brauktu ar riteni. Kājas turi pēc iespējas tālāk no vēdera un muguru turi stingri piespiestu pie grīdas.

6.vingrojums: Sākuma stāvoklis-sēdus uz lielās vingrošanas bumbas, rokas uz gurniem, mugura taisna. Pagriez gurnus pa labi, atgriezies sākuma stāvoklī un pagriez gurnus pa kreisi.

7.vingrojums: Sākuma stāvoklis – sēdus uz lielās vingrošanas bumbas, rokas atbalstītas virs ceļgaliem, mugura taisna. Atslābini vēdera un sēžas muskulatūru. Tad vienlaicīgi lēnām sasprindzini starpenes (muskuļi, kurus iemācījies sasprindzināt, lai pārtrauktu urīna strūklu) un taisnās zarnas (ānusa) muskulatūru, arī maksts muskulatūru. Noturi sasprindzinātus šos muskuļus 4 sekundes.

Dalīties.

3 komentāru

  1. Labi vingrojumi sēžas muskulatūrai, kājām, bet tiem nav nekāda sakara ar intīmajiem muskuļiem. Sievietēm, kas netrennē intīmos muskuļus ir grūti tos sasprindzināt izolēti, kur nu vēl kopā ar kājām un vēderu un dinamikā. Nekas rakstā netika minēts par intraabdominālo spiedienu, no kā ir jāizvairās. 1. un 5. viengrojums ceļ intraabdominālo spiedienu, pie novājinātas muskulatūras tas var novest pie orgānu noslīdēšanas. Tikai 7. vingrojums ir derīgs. Ja pildot vingrinājumus sieviete sasprindzinās presi un diafragmu un aizvērs balss spraugu, tas cels intraabdominātlo spiedienu, izspiežot mazā iegurņa orgānus uz āru. Sākumā vāji muskuļi būtu jāstiprina bez intraabdomināla spiediena, tikai spēcīgiem muskuļiem var dot vingrinājumus ar spiedienu. Šo vingrojumu rezultātā var iegūt tvirtu sēžamvietu un dzemdes prolapsu 🙁

  2. Kā fizioterapeits ar medicīnisko izglītību var ieteikt sasprindzināt maksts muskulatūru, ja to pat 1. kursa students zina, ka maksts sastāv no gludās muskulatūras, kas nepakļaujas gribai. Makstī nav gribai pakļauta muskulatūra. Ir tikai starpenes muskulatūra.

Atstāt Ziņu