Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Vēderdejas – piestāv visām sievietēm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Vēderdejas piestāv visām sievietēm, jo ar seksu taču nodarbojas visas, vai ne?” teic eksotisko deju centra Alegria direktore Ilze Zariņa. Taču tas nebūt nenozīmē, ka vēderdejas ir jāuztver kā kaut kas vulgārs. Tās atraisa jutekliskumu un sievišķību. Palīdz iemīlēt sevi un savu ķermeni, uzplaukt. Tieši tas, kas šopavasar vajadzīgs!

Pirmo reizi iepazīstoties ar vēderdejām
Kad pirmo reizi dzīvē vēru vaļā austrumu deju studijas durvis, manā galvā raisījās dažādas domas par to, kas mani sagaida. Bet, kā jau tas ir pieredzēts, nekad nekas nenotiek tā, kā ir gaidīts. Mani pārsteidza, pirmkārt, cik dažādas bija sievietes, kas atnākušas mācīties vēderdejas. Tas tikai apstiprināja faktu, ka deja sagādā prieku jebkurā vecumā un svara grupā. Otrkārt, mani patīkami pārsteidza plašā zāle un lielie spoguļi, kuros sevi varēju aplūkot no visām pusēm. Bet vislielākais prieks man bija par manu pasniedzēju, kura bija jauna meitene, uz gadiem 27, gariem gaišiem matiem un platu smaidu. Visu nodarbības laiku viņas smaids neizdzisa no sejas un tas automātiski arī man lika smaidīt un vairot sevī pozitīvās emocijas.

Nodarbība sastāvēja no trīs daļām. Pirmajā daļā mēs iesildījāmies. Pasniedzēja stāvēja mūsu priekšā, veica dažādas kustības un mēs tās atkārtojām. Un tā nebūt nebija mehāniska atdarināšana, bet gan kā īsta, vijīga deja, kurā mēs caur dažādām kustībām iepazinām un sagatavojām savu ķermeni vēderdejai. Otrajā daļā mēs jau sākām apgūt īpašas kustības, kas ir raksturīgas tikai vēderdejām. Bija jākustina gurni uz augšu un uz leju, uz labo pusi un kreiso, un tas bija apbrīnojami, cik daudz mūsu ķermenis patiesībā var izdarīt! Es nebrīnos, ka, mācoties dejot, var ne tikai uzlabot savu fizisko labsajūtu, bet arī pacelt pašapziņu. Trešā daļā bija noslēgums, kur mēs lēnām relaksējām visu ķermeni, lai atpūstos no neierastajām kustībām.

Pēc nodarbības es jutos tik sievišķīga, seksīga, jutekliska un skaista, ka ar nepacietību gaidīju nākamo nodarbību, lai varētu atklāt arvien jaunus veidus, kā iepazīt savu ķermeni.

Ilze – grāmatvede, kura ikdienu iekrāso ar vēderdejām
Ar šo deju noteikti var nodarboties jebkura sieviete, vajadzīgs vien entuziasms dejot. To pierāda Ilze Feldmane – Kante, kura ikdienā ir grāmatvede, bet divas reizes nedēļā kļūst par profesionālu vēderdejotāju un aizmirstas autrumu deju ritmos.
“Izlēmu ar kaut ko nodarboties, kad piedzima ceturtā meitiņa. Vienkārši gribējās kaut kādas aktivitātes. Vienu dienu izlasīju vietējā avīzītē Iecavas ziņas, ka Iecavā notiks vēderdeju nodarbības. Mani ieinteresēja sludinājums: “Sievietes bez vecuma ierobežojuma, kuras vēlas iepazīt savu ķermeni un attīstīt harmoniskas un plastiskas kustības, tiek laipni gaidītas uz nodarbībām.”

Sākums Ilzei bijis grūts, pēc pusgada nodarbībām viņa tikai sākusi sajust, ka kaut kas beidzot izdodas. “Mums ir vēderdeju grupiņa Amira, kas arābu valodā nozīmē princeses. Šo četru gadu laikā esam izveidojušas kolosāli jauku kolektīvu. Sanākam kopā divas reizes nedēļā un dejojam savam priekam un priecājamies, ka citiem patīk mūsu dejas,” viņa stāsta.

Ilze uzsver, ka vēderdejas uzlabo stāju un veselību, un tas ir lielisks veids, kā atsēgties no ikdienas steigas: “Dejas ienes ikdienā pozitīvu lādiņu, dod kādu jaunu emociju. Un, protams, krāšņie tērpi un aksesuāri! Vēderdejas atraisa sievišķīgo dzirksti, valdzinājumu. Sākot dejot man bija arī liekais svars. Tuvojās pirmais koncerts un man bija iemesls padomāt par figūru, jo vienkārši gribējās labi izskatīties krāšņajā tērpā. Mūsu grupiņai nodarbības norit Iecavas kultūras namā. Regulāri uzstājamies pasākumos un jubilejās. Tas viss mums savam priekam, tā mēs iekrāsojam savu ikdienu.”


“Dejas laikā sieviete uzplaukst”

Vairāk par to, kas īsti ir vēderdeja un kā tā radusies, mums pastāstīja Eksotisko deju centra Alegria direktore Ilze Zariņa:

“Vēderdeju pamatā ir sena ēģiptiešu auglības rituāla deja, kas 5 gadu tūkstošu laikā ir mainījusies, pilnveidojusies un modernizējusies. Vēderdejas sākotnēji bija kā reliģiska rituāla sastāvdaļa, ar kuru dejotāji un pārējie rituāla izpildītāji pielūdza Dievus – dot zemei un sievietei auglību un svētību.

Vēderdejas pamatā ir kustības ar sieviešu reproduktīvajiem orgāniem. Kustības ir apļojošas, rotējošas, maigas, graciozas, pat aicinošas un tās pavada viegla gurnu trīsuļošana. Vēderdejā ir ļoti svarīga mugurkaula spēja kustēties, palīdzēt gurniem un augumam kustēties un rotēt vertikālā, sagitālā un horizontālā plaksnē.

Vēderdeju laikā reproduktīvie orgāni tiek sagatavoti bērna ieņemšanai, dzemdībām vai nostiprināti pēc tām. Lai nodarbotos ar vēderdejām, nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Loģiski, ja vēderdeja sagatavo dzemdībām un visam sieviešu reproduktīvās darbības ciklam, tā sagatavo arī seksam. Dejas laikā sieviete uzplaukst un it kā aicina vīrieti. Tas nu atkarīgs no pašas sievietes un viņas personības – kā viņa aicina vīrieti – seksuāli pievilcīgi, noslēpumaini, šarmanti vai vulgāri. Vēderdejas kā reliģiskas dejas un mākslas pamatā nav domāta vulgaritāte. Tā vismaz man šķiet. Cita lieta, ka vēderdeja tika izmantota kā izklaide un prostitūtu aicinājums nodoties mīlas priekiem, kas populāri Austrumos vēl šodien. Islāma reliģija to, protams, neatbalsta un nosoda šīsdienas piedauzīgā rakstura dēļ.

Ko attīsta vēderdeja? Ritma, mākslas, skaistuma un seksualitātes izjūtas. Pilnveido pašizteiksmi, sevis apzināšanos. Palīdz augumam – nostiprina mugurkaula un krūšu musukulatūru. Tā mazina stresu un uzlabo stāju, jo tiek trenēti visi muguras muskuļi. Tā attālina novecošanos, jo elastizē mugurkaulu, kuram ar laiku ir tendence “iesūnot” un palikt stīvam. Vēderdeju laikā elpošana kļūst dziļāka. Rotējošās kustības aktivizē zarnu darbību un novērš aizcietējumus. Vēderdeja ar laiku dod sajūtu – tīksmi. Zinātnieki teiktu – smadzenēs izdalās endorfīni.

Vēderdejas piestāv visām sievietēm, jo ar seksu taču nodarbojas visas, vai ne? Te nav nekādu noteikumu. Katrai dejotājai tā izskatīsies savādāk, jo mēs katra esam unikāla.
26.martā plkst. 19.00 Dailes teātrī Mazajā zālē ir mūsu koncerts, kur būs arī skatāmas vēderdejas. Visas laipni aicinātas!”

 

Populārākās vietas, kur apgūt vēderdejas:

Alegria, Stabu ielā 10/4 www.alegria.lv

Studija Horeo, Brīvības ielā 39 http://www.bellydance.lv/ra/

Elmira Show, Aspazijas bulvārī 34 http://elmirashow.lv/blog/?pageid=2

Zafira, Lāčplēša ielā, 125, http://www.zafira.lv

 

 

.

Dalīties.

4 komentāru

  1. Sjū Elena on

    Vienmēr esmu skatījusies uz vēdērdejotājām biški ar skaudību. Gribas tādu graciozitāti un vijīgumu, viņas tiešām izskatās ļoti sievišķīgas, un pat tās ar riepām un apaļumiem.

  2. Ilona Balode on

    Jā, arī es pēkšņi esmu "saslimusi" ar vēlmi iemācīties vēderdejas! Man šķiet, ka tās ļoti labi palīdz iepazīt savu ķermeni.

  3. Beigās mulsina saraksts, kur apgūt vēderdejas.. Alegria kā parasti izceļas. <br>Zafira jā… bet pie populārajām vietām noteikti jābūt Auraj, Yallar studijai, Arrabia, Sausan un vēl citas. Tās noteikti ir populārākas par dažām te nosauktajām.

  4. viesi ii, Tu taču nevari gribēt, lai cilvēks, kas nepārstāv, nav iekšā šajā novirzienā, zinātu visas daudzās studijas, kur var apgūt vēderdeju.

Atstāt Ziņu