Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Taidzi – tava ķermeņa līdzsvaram un harmonijai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ilvēki arvien vairāk meklē alternatīvus viedus, kā uzlabot savu veselību, pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Taidzi (tai–či) ir viens no senās ķīniešu kaujas mākslas cigun veidiem, kas tiek praktizēts gan lai iemācītos sevi aizstāvēt, gan lai uzlabotu veselību un veselīgi izkustinātu savu ķermeni. Šī mācība ir pieejama ikvienam, neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa, to arī ir iespējams piemērot cilvēkiem ar invaliditāti, kuru ikdiena paiet sēžot ratiņkrēslā. Kustības ir viegli izpildāmas, bet pozitīvais rezultāts tiek sasniegts ar dziļu elpošanu, koncentrāciju uz lēnām kustībām un koordināciju, kā arī līdzsvara attīstīšanu. Tādēļ taidzi bieži dēvē par “meditāciju kustībā” vai “kustīgo meditāciju”.

Jura Branta, alternatīvās veselības skolotāja, pieredzes stāsts:
Jau vairākus gadus interesējos par dažādām kaujas mākslām. Jaunībā tās bija agresīvākas prakses, kā piemēram, kikbokss, taibokss un ušu. Taču tur es bieži sastapos ar sava ķermeņa pretestību – radās traumas. Visvairāk cieta potītes, ceļgali un mugurkauls. Laikam ejot ar šiem sporta veidiem nodarbojos arvien retāk. Kad manā dzīvē notika apziņas maiņa, kura mani veda uz enerģētiskās dziedniecības praksi, sāku saprast, ka ir veselīgi jāstiprina savs fiziskais ķermenis. Sāku ar vingrinājumu kompleksu „Pieci Tibetieši” un veicu meditācijas katru dienu. Tas bija laiks, kad savās rokās sajutu enerģētisko spēku. Tas bija sākums manam tagadējam darbam un dzīvesveidam.

Sākot praktizēt reiki dziedniecību, sajutu, ka ķermenis teju vai kliedz pēc kustībām. Kādā no semināriem es padzirdēju par cigun, par kuru man tobrīd nebija nekādu zināšanu, taču mani tas ieinteresēja. Pirmās zināšanas par cigun man deva Maira Gūtmane, par ko esmu viņai pateicīgs. Pēc neilga laika sāku praktizēt arī taidzi, kas vienlaikus attīsta līdzsvaru, koordināciju, koncentrāciju un elpošanu, un ieved cilvēku kustību meditācijā.

Neskatoties uz to, ka taidzi ir kaujas māksla, tā sevī ietver perfekta līdzsvara apgūšanu un attīstību savā ķermenī un sapratnē. Kustības ir balstītas uz harmoniju un līdzsvara attīstību tādā veidā, ka vienlaikus darbojas prāts, tiek kontrolēts ķermenis un tiek atbrīvota iekšējā enerģija, kura mijiedarbojas ar apkārtējo enerģiju. Visvienkāršākie taidzi vingrinājumi nesa līdzsvaru it visā. Manas meditācijas uzlabojās un palika dziļākas. Tas man ir iemācījis pieņemšanu, došanu un sapratni. Turklāt mans fiziskais ķermenis dzied no prieka un laimes, jo tam ir viss nepieciešamais – fiziskā slodze, kas nav pārslodze, aktivizēti iekšējās vielmaiņas procesi, līdzsvarota dziedzeru un hormonu, kā arī smadzeņu darbība. Līdz ar to domāšana un spriestspēja ir kļuvusi objektīvāka, nevis tikai subjektīva. Līdzsvars it visā ved mūs uz pilnību un veselumu, tāpēc es katram novēlu: “Esi vesels!”

Šeit arī 5 taidzi vingrinājumu komplekss, kuru var izpildīt ikviens un gūtu ieskatu šajā seno ķīniešu praksē:

Dalīties.

Atstāt Ziņu