Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Sīpols – ārsts tavā virtuvē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

aikā, kad apkārt klaiņo vīrusi, svaigus sīpolus vai lokus ēdienkartē profilakses nolūkos vajadzētu iekļaut kaut katru dienu. Sīpols ir viens no varenākajiem tautas medicīnas līdzekļiem.

Sīpolu ēteriskajām eļļām piemīt ārstnieciska un antibakteriāla iedarbība, tās satur fitoncīdus- tie spēj iznīcināt daudzu slimību ierosinātājus. Tāpat fitoncīdi ārstē- tie veicina brūču attīrīšanos un sadzīšanu.
Sīpoli paaugstina organisma imunitāti, novērš trombu veidošanos, pazemina holesterīna un cukura līmeni asinīs, labvēlīgi ietekmē mutes un zarnu gļotādu, mazina audzēju aktivitāti. Turklāt sīpoli satur vielas (flavonoīdus un tanīnu), kas darbojas kā antioksidanti, kavējot šūnu novecošanos un mazinot radiācijas ietekmi uz organismu.

Atceries, ka sīpolus un lokus jāsagriež tieši pirms lietošanas, jo to vērtīgās ēteriskās eļļas un fitoncīdi izdalās desmit minūšu laikā, pēc tam to iedarbība pavājinās. Tieši tādēļ visvērtīgākie sīpoli un loki ir svaigi.

Viens no labākajiem veidiem, kā parūpēties par savu organismu, tuvojoties pavasarim, ir uz palodzes izaudzēt lokus (ieliec sīpolu nelielā trauciņā ar ūdeni un gaidi ražu!). Zaļajos sīpollokos C vitamīna ir trīs reizes vairāk kā pašos sīpolos. Liec tos salātos, uz maizītēm, pārkaisi sautējumam vai biezpienam, vai grauz tāpat svaigus.

 

SĪPOLS ĀRSTĒ

Pret angīnu
Te palīdzēs svaigu sīpolu sula, lieto iekšķīgi vienu tējkaroti sulas trīs līdz piecas reizes dienā.

Pret ausu sāpēm
Sīpolu sulā samērcē vates gabaliņus un liec ausī, paturi desmit minūtes.

Pret iesnām
Arī cīņā pret iesnām vari izmantot sīpolu sulu. Samērcē vates gabaliņu sīpolu sulā un paturi degunā desmit minūtes, dari tā divas līdz trīs reizes dienā. Taču, ja tev iesnas ir spēcīgas un deguna gļotāda kairināta, šī nebūs tev piemērota metode. Tādā gadījumā tev jārīkojas šādi: sarīvē sīpolu, ieliec to glāzē, uzmauc glāzei papīra turzu, nogriežot galā nelielu caurumiņu. Glāzi ar rīvēto sīpolu, ieliec bļodā ar karstu ūdeni un tad piecpadsmit minūtes, piespiežot deguna nāsis pie papīra turzas gala, elpo caur to.  Tu ieelposi vērtīgo un dezinficējošo sīpolu ēterisko eļļu.

Pret klepu, gripu un elpošanas ceļu iekaisumiem
Klepus, gripas un elpošanas ceļu iekaisumu gadījumā lieto sīpolu sulu samaisītu ar medu vai cukuru (1 pret 1) pa ēdamkarotei  četras reizes dienā.

Potences uzlabošanai
Sīpola sula paaugstina potenci, tā sekmē spermas veidošanos, tā kā droši dod savam vīrietim ēst svaigus sīpolus – salātos, uz maizītes utt.

Matu sakņu stiprināšanai
Ar sīpola sulu var stiprināt matu saknes – reizi vai divas reizes nedēļā ierīvē galvas ādā 2-3 ēdamkarotes sīpola sulas, galvu apsien ar lakatu un ļauj sulai iedarboties 1,5 līdz 2 stundas, tad matus izmazgā.
Arī sīpolu mizas stiprina matus saknes un novērš blaugznu veidošanos. Mazgājot matus sīpolu mizu novārījumā, tie kļūst spēcīgāki, iegūst zeltaini brūnu nokrāsu.

Pret zarnu parazītiem
Sarīvētu vai sīki sagrieztu sīpolu aplej ar divām glāzēm verdoša ūdens, ļauj nakti ievilkties. Dzērienu lieto pa ¼ glāzes četras reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas. Kurss – trīs līdz četras dienas.

Pret galvassāpēm
Interesanta un vienkārša metode, kā cīnīties ar galvassāpēm- apgulies, uzliec uz deniņiem sīpola pusītes un nedaudz tā paguli.

Pret stomatītu, sastrutojumiem un citām brūcēm
Apslaki brūces vietu ar sīpolu sulu (vai sulā samērcētu vates gabaliņu) vai uzliec svaiga sīpola šķēli.

 

Ievēro!
Sīpolu lietošanā mērenība jāievēro aknu un nieru slimniekiem, cilvēkiem ar gremošanas sistēmas darbības traucējumiem. Svaigi sīpoli lielos daudzumos nav ieteicami arī sirds un asinsvadu slimniekiem.

 

Idejas kulināriem brīnumiem no sīpoliem!

AR KARAMELIZĒTIEM SĪPOLIEM UN KAUSĒTU SIERU PILDĪTA SALDSKĀBMAIZE ABSOLŪTI DEBEŠĶĪGĀ FRANČU SĪPOLU ZUPA AR KRAUKŠĶĪGU SIERA CEPURĪTI MENCAS FILEJAS GABALIŅI TOMĀTU MĒRCĒ AR SĪPOLIEM
SILDOŠĀ SĪPOLU ZUPA LATVIEŠU GAUMĒ CŪKGAĻAS ŠAŠLIKS SĪPOLU-KIVI MARINĀDĒ MARINĒTI GURĶU SALĀTI AR SĪPOLIEM ZIEMAI
Dalīties.

Atstāt Ziņu