Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Dziedinošā sāls

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai ikdienā, lietojot sāli, aizdomājies, ka tā tev var noderēt arī veselības uzlabošanai? Tā patiešām ir! Sāls ir efektīvs līdzeklis daudzu kaišu ārstēšanā. Uzzini, kādos gadījumos sāls palīdz un kā to lietot!

  • Ja ir sākušās zobu sāpes un nav iespējama stomatologa palīdzība, sāpes var noņemt ar sāls palīdzību (uz 1 litru vārīta auksta ūdens ņem 2 ēdamkarotes sāls). Tas notiek tādēļ, ka sāls izmaina nerva impulsa gaitu – tā burtiski pārvelk nervu šūnas elektronu uz sevi, neļaujot signālam par sāpēm nonākt smadzenēs.
  • Iesnas un klepu iesaka ārstēt ar karstu sāli. Maisiņus ar sakarsētu sāli liek uz deguna un bronhu rajona.
  • Ja ir kāda nieru slimība, neiesaka lietot sālītus un asus ēdienus. Vienīgi jāatceras – lai saglabātu sāls balansu organisma iekšējā vidē, jālieto neliels daudzums sāls- 5 grami diennaktī. Šis daudzums satur nepieciešamos elementus – nātriju, magniju, hloru un kalciju.
  • Ja ir problēmas ar nierēm, var lietot arī sāls aizvietotāju, kurā ir samazināts par 1/3 Na daudzums (sāls pamatelements, kurš piesaista ūdens molekulas) un aizvietots ar kāliju un magniju. Šie elementi izspiež ūdeni no organisma, uzlabo muskuļu un sirds darbību. To var iegādāties aptiekās.
  • Ja uz sejas ādas ir pinnes un strutainas pūtītes, to var tīrīt ar sālsūdeni – 1 tējkaroti vārāmās sāls uz 1 litru ūdens. Tīrīšana jāveic reizi nedēļā. Kosmetologi iesaka krēmus uz jūras sāls bāzes.
  • Vienkāršs līdzeklis pret aizcietējumiem ir sāls un augu eļļa lielākā daudzumā (dažādi svaigi salāti)
  • Sāls nepieciešama dažu slimību ārstēšanai, piemēram, astmatiskais bronhīts. Astmatiskas lēkmes mazina ar sāli piesātināta gaisa ieelpošana (uz bronhiem labvēlīgi iedarbojas sāli saturošie ķīmiskie elementi).
  • Stipru emociju uzplūdā, piemēram, satraukuma vai depresijas utt., iesaka sāls peldi. Turklāt tā arī lieliski tonizē ādu, atslābina saspringtos muskuļus un asinsvadus, stabilizē sirds darbību. Sāls peldi gatavo: 1 ēdamkarote vārāmās sāls uz 1 litru ūdens, kas ir tuvu istabas temperatūrai – apmēram 20 C. Peldes ilgums 5 – 10 minūtes.
  • Ja ir jutīgu smaganu problēma, tad iesaka no rītiem skalot mutes dobumu ar sālsūdeni: ½ tējkarotes jūras sāks uz glāzi ūdens. Šāda skalošana ārstē paradontozi, nostiprina smaganas, mazina to asiņošanu, kā arī balina un nostiprina zobus.
  • Ja ir cistīts, tad ņemam paciņu rupja maluma sāls, izberam to uz pannas un karsējam. Karstu sāli ieberam kokvilnas maisiņā, apklājam to ar frotē dvieli (lai neapdedzinātu kāju pēdas), kāpjam uz to ar abām kājām. Šīs metodes galvenais mērķis ir kairināt urīnpūšļa meridiāna punktus.
  • Recepte kāju ādas un nagu sēnīšu slimību ārstēšanai: uz nakti kārtīgi nomazgāt un nosusināt kājas, pēc tam apbērt ar sāli, sevišķi apstrādāt pirkstu starpas. Kājas apsaitēt ar saitēm un likties gulēt, no rīta redzēsiet pārsteidzošus rezultātus, ja slimība tikko sākusies, tā būs pilnībā izārstēta. Tas izskaidrojams ar to, ka sāls ir nāvējoša vide mikroorganismiem.
  • Ja mugurā jūt stīvumu, liekoties gulēt, jāliek silti, ar sāli pildīti maisiņi zem mugurkaula rajona, kurā jūti stīvumu un sāpes. Miega laikā sāls maisiņā izlīdzinās, veicot fizioloģisku masāžu.

 

Sagatavots pēc grāmatas “Kosmētika un dziedniecība ar dabas veltēm” materiāliem

Dalīties.

Atstāt Ziņu