Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Arbūzs zāļu vietā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jau tas, ka arbūzu izmantojam kā piedevu salātos, nevis tikai saldajā, var šķist dīvaini. Bet ko tu domātu, ja tev teiktu, ka arbūzs arī var aizvietot dažu labu medikamentu? Jā, arbūzs tāpat kā citi augļi, izmantojams dažādu slimību profilaksē un sāpju mazināšanā.

Galvassāpes
Lai atvieglotu galvassāpes migrēnas gadījumā, pie pieres un deniņiem pieliek biezu arbūza mizu. Bieži galvassāpes pāriet, ja maziem malkiem, izdzer apmēram 2 glāzes arbūza sulas.

Locītavu sāpes
Locītavu sāpju gadījumā, ierasto ārstēšanu var papildināt ar arbūzu kūri. 3-4 pamatīgi arbūza gabali no rīta un vakarā atvieglos sāpes jau 3-4 dienās.

Brūces un sasitumi
Pie sasitumiem un brūcēm liek arbūza mīkstumu vai mizas iekšpusi. Efekts būs vēl lielāks, ja pirms šādas kompreses brūce tiks arī apmazgāta ar arbūza sulu.
Strutojošas brūces dzīs ātrāk, ja ar arbūzu sulu tās pamazgāsi 4-5 reizes dienā.

Apdegumi
Šeit noderēs ledus gabaliņi no sasaldētas arbūzu sulas. Liekot tos uz apdeguma, jau pēc 2-3 dienā, tas sadzīs.

Resnās zarnas iekaisums
80-100g žāvētu arbūza mizu aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens un ļauj ievilkties līdz atdzišanai. Lieto pa pusglāzei 4-5 reizes dienā.

Prostatas dziedzera adenoma
Šajā gadījumā vajadzētu dažas ‘arbūzu dienas’. Dienā jāapēd apmēram 2kg arbūza mīkstuma, ko ieteicams sadalīt uz 3-4 reizēm, vai jādzer arbūzu sula pa 1-2 glāzēm 4 reizes dienā. Pēc 10-12 dienām pašsajūta uzlabosies.

Bezmiegs
Arbūza regulāra iekļaušana ēdienkartē, sekmēs tev veselīgu un ciešu miegu.
Arbūzu ieteicams lietot arī pēc kādām smagām slimībām un operācijām, jo tas sekmē organisma attīrīšanos (īpaši pēc narkozes).

Dalīties.

Atstāt Ziņu