Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Vasaras raibumi – vai atbrīvoties no tiem?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ziemā mēs tā gaidām vasaru, bet, kad tā pienāk – atkal problēmas! Tā ik gadu, kolīdz vairāk sāk sildīt saulīte un parādās pirmie vasaras raibumi, daudzām no mums parādās jautājums: „Kā no tiem atbrīvoties!?” Bieži sievietes par vasaras raibumiem satraucas, jo pašas ir iedomājušās, ka tas ir nesmuki vai arī bērna vai jaunieša gados, kāds par viņām to dēļ ir pasmējies. Pasniedzēja, salona „Lēdija” kosmētiķe-vizāžiste Ketija Dinsberga-Bojāre stāsta, ka „vasaras raibumi patiesībā ir moderni un stilīgi.” “Tie pat dara vienu foršu lietu – tām sievietēm, kurām ir vasaras raibumi, pēc 30, 40 gadiem, parādoties pirmajām mazajām krunciņām, tās nav tā pamanāmas kā sievietēm ar gaišu sejas ādu. Vasaras raibumi faktiski tās notušē,” saka K.Dinsberga-Bojāre.

Vasaras raibumus nosaka gēni
Tomēr ko darīt, ja šis arguments nenostrādā un ir vēlēšanās atbrīvoties no vasaras raibumiem? „Vispirms, jāsaprot, ka no vasaras raibumiem nav iespējams atbrīvoties pavisam un neatgriezeniski, jo tie ir saistīti ar iedzimtību,” saka K.Dinsberga-Bojāre. Proti, vasaras raibumu parādīšanās ir dabīga ādas reakcija uz ultravioletajiem stariem tiem cilvēkiem, kuriem ir iedzimti īpaši gēni, kas satiekoties ar saules stariem sāk daudz aktīvāk ražot pigmentu.

Tāpat mēs pašas reizēm iniciējam vasaras raibumu rašanos, piemēram, nepareizi sauļojoties. „Tie var rasties arī pārsauļošanās gadījumā vai arī, ejot solārijā, nelietojot aizsargkrēmus un pirms sauļošanās nenotīrot seju,” saka K.Dinsberga-Bojāre. Vēlākos gados parādās arī vecuma pigments, ko dažkārt var itin viegli sajaukt ar vasaras raibumiem.

Var veikt ķīmisko pīlingu
Gan vecuma pigmentu, gan vasaras raibumus skaistumkopšanas salonos piedāvā „neitralizēt” ar ķīmiskā pīlinga palīdzību. Ko tas nozīmē? „Tas nav parastais pīlings, šajās procedūrās tiek izmantotas augskābes ar augstāku skābju koncentrāciju un procedūras laikā faktiski tiek izdedzināts ādas slānis, kuru ir sabojājuši vasaras raibumi,” balināšanas metodi izklāsta K.Dinsberga-Bojāre. Turklāt sievietei parakstoties uz šādu procedūru jāņem vērā, ka, visdrīzāk, to būs nepieciešams atkārtot vairākas reizes un pēc procedūras seju var klāt nelielas čūliņas.

Šo procedūru ieteicams veikt ziemas un pavasara mēnešos, kad vēl nav tik intensīva saules starojuma. Tāpat pēc šīm procedūrām, ja nevēlies, lai uz sejas atkal parādītos vasaras raibumi, āda jāsmērē ar aizsargkrēmiem ar 40 SPF. Un arī tad jāņem vērā, ka kaut kāds efekts saglabāsies aptuveni sezonu un pirms nākamās vasaras būs atkal jāveic tās pašas procedūras.

Efektu var panāk arī ar grimmu un apģērbu
Jautāsiet, bet kā tad ar citronu? Vai ar to no vasaras raibumiem nevar atbrīvoties? K.Dinsberga-Bojāre saka, ka sievietes izmanto dažādas metodes, tomēr viņa kādu vienu nevarot ieteikt, jo viss atkarīgs no katras sievietes sejas ādas. „Tas pats citrons daudzām var būt pārāk skābs, apdedzināt seju un sieviete var it kā atbrīvoties no vasaras raibumiem, bet iedzīvoties citās sejas ādas problēmās,” saka K.Dinsberga-Bojāre.  

Bez tam daudz, cenšoties izcelt vai noslēpt vasaras raibumus, varam panākt ar ikdienas grimmu un to, kādās krāsās izvēlamies apģērbu. „Ikdienā var lietot tonālo krēmu, kas ideālā gadījumā ir pieskaņots kakla tonim. Ja kakls ir ļoti bāls, kā ļoti bieži mēdz būt meitenēm ar rudiem matiem un vasaras raibumiem, tad jāizvēlas nedaudz tumšāks tonis, bet galvenais nepārspīlēt un neveidot uz sejas maskas kārtu,” uzsver K.Dinsberga-Bojāre. Pretējā gadījumā var panākt tikai efektu, ka sejas āda izskatās netīra. Līdzīgu efektu var izsaukt arī izmantojot brūnas ēnas, brūna toņa lūpu krāsas vai lūpu spīdumus. Ideāli var būt pasteļtoņi, bet arī ne visos gadījumos. Turpretim vasaras raibumus ļoti izcels, piemēram, tirkizzils, zaļš, vispār košs apģērbs.

Tev nav vasaras raibumu, bet gribētu?
Tomēr, kamēr liela daļa sieviešu cīnās ar vasaras raibumiem, lai no tiem atbrīvotos, pasaulē vērojama arī tendence, ka ir sievietes, kurām nav vasaras raibumu, bet viņas tos gribētu, tāpēc tos uzkrāso vai uztetovē. Tetovēšanas salonos ir speciāla krāsa, ko izmanto vasaras raibumu uzklāšanai. Šādi vasaras raibumu tetovējumi turas apmēram piecus gadus, bet pēc tam „izdeg” saulē.

Dalīties.

Atstāt Ziņu