Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Ko darīt, ja lūst nagi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nagi ir ne vien veselības spogulis, bet arī vizītkarte – tos kontaktējoties ar cilvēkiem pamana vienus no pirmajiem. Visbiežāk par to izskatu un stāvokli – šķelšanos, lūšanu, „ziedēšanu” u.c., satraucas sievietes un ja kaut kas ir ne tā, var iedzīvoties pat nopietnos kompleksos, un risinājumu meklē mākslīgi pieaudzētajos nadziņos. Tomēr tā ir sava veida izvairīšanās no problēmas risināšanas.
Pirms sākt rīkoties svarīgi apzināties, kāds nagu tips tev ir. Pamatā izšķir trīs tipus:

1.spēcīgie, veselīgie nagi

2. plānie, mīkstie nagi, kas atslāņojas

Nagam ir trīs slāņi, kas pakāpeniski nolobās. Nags kļūst plāns, viegli lokās un lūst. Šajā gadījumā jālieto nagu kopšanas līdzekļi, kas padara nagus spēcīgākus, saglabājot naga elastību un saista naga slāņus kopā.

3. sausie, trauslie nagi

Šos nagus nepieciešams nevis spēcināt, bet gan saglabāt. Šādu nagu īpašniecēm jālieto līdzekļi, kas atjauno naga elastību un mitruma līmeni. Ja nagiem trūkst mitruma, tie var sākt plaisāt un lūst, bet to brīvais galiņš – slāņoties.

Kā uzlabot nagu stāvokli?

Maldīgi ir domāt, ka nagu defekti ir tikai kosmētiska rakstura. Visai bieži nagus ietekmē tieši vispārējais organisma veselības stāvoklis. Ja problēmas ir ilgstošas, būtu ieteicams griezties pie speciālista – dermatologa.

Lai gan tā nešķiet, nagu un roku ādas veselību ļoti ietekmē gadalaiku maiņa. Pat, ja rokas nesalst, roku āda aukstā laikā tiek sausināta, traumēta un pat apsaldēta. Tāpēc ziemā būtu ieteicams lietot barojošus roku krēmus un dzert pietiekami daudz ūdens, jo arī tas nepieciešams roku ādas mitrināšanai. Tomēr ziemā nagu kopšanai vajadzētu vēl papildus procedūras. Piemēram, olīveļļas vanniņa, ko vari veikt pati mājas apstākļos.

Olīveļļas vanniņa rokām un nagiem
Jāuzsilda dažas ēdamkarotes eļļas (patīkamā siltumā, lai nav karsta), jāielej lēzenā trauciņā un jāpatur tajā plaukstas. Pēc tam jāuzvelk kokvilnas cimdi un tā jāpavada apmēram pusstunda. Pēc tam rokas noskalo ar siltu ūdeni un nosusina. Krēms pēc šādas eļļas maskas nav jālieto. Olīveļļas iedarbība atvērs ādas poras, eļļa dziļi iesūksies ādā, to padarot gludu un samtainu.

Ko vēl darīt nagu uzlabošanas nolūkā?

* Ap nagiem esošās ādiņas jeb kutikulu kopšanai paredzēti īpašas eļļiņas un krēmi, kuros ietilpst barojošas vielas gan nagiem, gan ādiņai ap nagu valnīti. Tos vēlams iemasēt ādiņā ap naga valnīti vismaz reizi dienā

* Ja ir problēmas ar nagu augšanu, to struktūru var uzlabot ar speciāliem serumiem, kas stimulē nagu augšanu

* Ikdienā var vienkārši pamasēt pirkstu galiņus, tā uzlabojot asinsriti

* Nagiem nepieciešami B grupas vitamīni, lai labāk uzsūktos dzelzs. B grupas vitamīni gādā par stipru nagu struktūru

Tomēr neesi nepacietīga! Ņem vērā, ka naga augšanas ātrums ir vidēji 3 milimetri mēnesī un pilns naga ataugšanas process no pamatnes līdz naga galam ilgst apmēram pusgadu!

Dalīties.

Atstāt Ziņu