Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Tavi mati ir pelnījuši rūpes – vēro tos!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mati – mūsu galvas rota. Skaisti skan, bet tas uzliek arī pienākumus. Ja mati izskatās kā no reklāmas, tad kā rotu mēs tos tiešām arī nesam, tomēr, ak vai cik bieži, dažādu iemeslu dēļ tie kļūst par mūsu rūpju objektu, jo sāk izskatīties neveselīgi un sāk pastiprināti izkrist. Matu speciālisti gan mierina – par katru matu nevajag satraukties, jo ir tikai normāli, ja katrs no mums ikdienas zaudē no 50 līdz 100 matiem. Protams, pavisam cita lieta, ja mati sāk izkrist pastiprināti, ko visuzskatāmāk var redzēt pēc pamošanās uz spilvena, uz apģērba, vai pie matu mazgāšanas un ķemmēšanas.

Kosmētiska un medicīniska problēma
Iemesli pastiprinātai matu izkrišanai var būt dažādi, tomēr matu problēmu speciālisti šos procesus iedala četrās lielās grupās:
* difūza matu izkrišana
* perēkļa matu izkrišana
* androgēna matu izkrišana
* kosmētiska rakstura matu izkrišana

Ja mati vienmērīgi izkrīt no visas galvas matainās daļas, tā visdrīzāk ir difūzā izkrišana, kas parasti iet roku rokā ar akūtām vai hroniskām saslimšanām, antibiotiku lietošanu, tā ir novērojama arī pēc dzemdībām, uzņemot nepilnvērtīgu uzturu un eksperimentējot ar nepārdomātām diētām. Vēl būtisks difūzās matu izkrišanas iemesls var būt nogurums un pārmērīgs stress, kas vājina asinsriti, kā rezultātā mati vienkārši sāk augt lēnāk, tie kļūst vājāki un trauslāki un var sākt izkrist. Parasti šāda tipa matu izkrišana ilgst aptuveni trīs mēnešus un pāriet pati no sevis.

Pavisam kas cits ir perēkļa matu izkrišana, ko izraisa asinīs savairojušās antivielas, kas vājina matu sakņu šūniņas. Šajos gadījumos visbiežāk ir jānovērš šo antivielu izraisītājs, ko vislabāk pēc konkrētu analīžu veikšanas konstatēs matu speciālists jeb trihologs. Tāpat tikai speciālists spēs palīdzēt gadījumos, kad novērojama androgēna matu izkrišana. Sākotnēji to var būt grūti konstatēt, jo mati izkrīt vienmērīgi, dažkārt pat ne vairāk par dienā pieļaujamo. Vienīgi šajā gadījumā mats izkrīt, bet tā vietā jauns neizaug, kā rezultātā matu uz galvas vienkārši paliek mazāk un ar laiku var iestāties pilnīga plikpaurība.

Skaistu matu abc
Tomēr matu izkrišanu var veicināt ne tikai iekšēji procesi mūsu organismā. Ne mazāk svarīga ir arī ārējās vides ietekme, piemēram, pārmērīgi ilga atrašanās tiešos saules staros, ilgstoša saskare ar sāļu vai hlorētu ūdeni, cepures nenēsāšana ziemā, kā arī ikdienas matu kopšanas un veidošanas procedūras – ķemmēšana, mazgāšana, žāvēšana, taisnošana, veidošana, krāsošana, balināšana. Visu šo darbību rezultātā tiek vairāk vai mazāk traumēta mata struktūra, un mats kļūst sausāks un raupjāks. Ja tas viss iet vēl komplektā ar nepareizi izvēlētiem matu kopšanas līdzekļiem, tad visai liela ir varbūtība iedzīvoties galvas ādas dermatītā, kas ir nepareiza galvas ādas tauku dziedzeru darbība. Tā izpaužas vai nu kā galvas ādas apsārtums un niezēšana, vai blaugznas.

Tieši tāpēc ir svarīgi izvēlēties labas kvalitātes šampūnu, kondicionieri, maskas un serumus, kas satur pietiekamu daudzumu matam vajadzīgo barības vielu. Tāpat der piedomāt pie pilnvērtīga un vitamīniem bagāta uztura. Mati ļoti novērtēs arī galvas ādas apasiņošanas uzlabošanu un apgādi ar skābekli, ko vari panākt veicot galvas ādas masāžu, kuras paņēmienus var atrast arī internetā (piemēram, šeit >>).  

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu