Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Kas jāņem vērā, izvēloties nagu vīlīti?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

agu vīlīte sievietes rokassomiņā ir pamats kārtīgam ikdienas manikīram. Nav svarīgi, vai nagi ir mākslīgi vai dabīgi, sieviete nevar iztikt bez vīlītes. Bet kā atrast kvalitatīvu un ideāli piemērotu vīlīti? Atbildes uz šiem jautājumiem apkopojis Baltijā pirmais Beauty Online serviss INTENSA.PRO.

Nagu vīlītēm ir trīs galvenie parametri: abrazīvums, bāze un materiāls. Dažādas šo parametru kombinācijas ļaus izvēlēties piemērotāko nagu vīli.

Abrazīvums
Abrazīvums jeb vīlītes raupjums ir nagu vīlītes virsmas granulu slānis, kas tiek noteikts gritos. Jo vairāk gritu un lielāks raupjums, jo smalkāka būs vīlīte.

* no 80 līdz 100 gritiem – raupjākā vīlīte, kas ir domāta nagu korekcijai un pieaudzēšanai; 
* no 120 līdz 180 gritiem – vidēja raupjuma vīlīte, kas ir domāta nagu formas veidošanas;
* no 220 līdz 320 gritiem – smalka vīlīte, kas ir piemērota dabīgo nagu formas veidošanas un garuma korekcijai;
* no 320 līdz 400 gritiem – ir domātas dabīgo nagu apvīlēšanai;
* no 900 līdz 1200 gritiem – smalka vīlīte, kas ir domāta nagu pūlēšanai, slīpēšanai un spodrināšanai.

Informāciju par vīlītes raupjumu parasti norāda uz izstrādājuma iepakojuma. Nedrīkst pārcensties ar nagu spodrināšanu, pat ja jums ir veseli un stipri nagi, jo šādu procedūru speciālisti iesaka veikt tikai 2 reizes mēnesī.
Abrazīvs mēdz būt atšķirīgs pēc formas un virsmas granulu lieluma. Abrazīvs ir divu veidu, mākslīgs un dabīgs, un tas ir atkarīgs no materiāla. Mākslīgi abrazīvi tiek veidoti no silīcija karbīda (sintētiskais dimants), bet dabīgi tiek veidoti no pumeka, dimanta vai korunda. Izstrādājuma cena arī ir atkarīga no abrazīva materiāla.

Materiāls
Vīlītes materiāls arī ir svarīgs izvēles kritērijs, jo katrai vīlītei ir savi rādītāji.

Metāla nagu vīlīte ir visdrošākā un universāākā vīlīte, bet pārāk raupja, jo izraisa mikrotraumas uz nagiem, kas var veicināt nagu plāksnes šķelšanos. Metāla vīles izmaksas nav lielas, bet darba mūžs ir ilgs, tāpēc metāla vīles ir diezgan populāras, bet speciālisti iesaka neizmantot tās dabīgo nagu vīlēšanai uz rokām, tikai pedikīram vai vīriešu manikīram.

Keramiskā vīlīte ir universāls instruments un labs variant lūstošiem nagiem, jo keramiskā vīle noslēdz nagu malas. Šādu vīlīti var izmantot jebkuru dabīgo nagu vīlēšanai, jo tā saudzīgi izveido nagu formu, aizpilda tukšumus nagu struktūrā un tiek izmantota atmirušu šūnu nolobīšanai ap nagu plāksni. Vienīgais trūkums – keramiskā vīle nav piemērota mākslīgajiem nagiem.

Stikla vīlīte ir piemērota visiem nagu tipiem, tās kalpo ilgu laiku un ir viegli mazgājamās. Šāda vīlīte saudzīgi apstrādā nagu, neietekmējot tā malu. Stikla vīlītes bieži izmanto meistari skaistumkopšanas salonos. Vienīgais trūkums ir trauslums, tāpēc šādas vīles nedrīkst nomest vai pakļaut temperatūras svārstībām.

Smilšpapīra nagu vīlītes tiek izgatavotas uz kartona vai plastikas bāzes. Šādas vīlītes ir piemērotas trausliem un plāniem nagiem. Vīles ir ļoti mīkstas, neizraisa nagu traumas, kā arī izmaksas ir zemas. Šādas vīlītes darba mūžš ir diezgan īss, jo tajos izmanto smalku smilšpapīru kā abrazīvu materiālu. Šādu vīlītu jāmaina pēc 4 – 6 mēnešiem, un to nedrīkst mazgāt ar ūdeni.

Forma
Ovāla vīlīte ir paredzēta nagu plāksnes slīpēšanai, kā arī nagu īsināšanai un formas veidošanai. 
Nagu vīle bumeranga formā – to ir vērts izvēlēties lakas vai akrila noņemšanai kutikulas zonā.
Taisnstūra vīlīte ir paredzēta nagu virsmas slīpēšanai un nagu formas veidošanai. 

Neskatoties uz augstākminēto informāciju, jāsaka, ka nagu vīlītes formai nav īpašas nozīmes kvalitātes ziņā, tāpēc formu var izvēlēties pēc savas gaumes.

Nobeigumā japiemin dažus manikīra noteikumus:

  • Vīlēt tikai sausus nagus.
  • Vīlītes kustību virzienam jābūt no nagu ārmalas uz vidu.
  • Nagu slīpēšanu un pūlēšanu jāveic tikai ar speciālām vīlītēm.
    Slīpēšanas procedūru vislabāk veikt 2 reizes mēnesī, jo biežāka pūlēšana veicina nagu šķelšanos.
    Nagu vīlītes nepieciešams regulāri kopt, mazgājiet to siltā ūdenī ar ziepēm, bet vīlītes uz papīra bāzi jātīra ar sausu, rupju suku.


Foto – flickr.com, CC – kizzzbeth

Dalīties.

Atstāt Ziņu