Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Kas ir sejas vingrošana?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sejas vingrošanu bieži sauc par „jaunu” virzienu skaistuma pasaulē. Īstenībā šis „jaunais” fitnesa veids eksistē jau vairāk kā 100 gadus. Sejas vingrošana ir bijusi vienmēr, kopš cilvēci ir pārņēmis mūsdienīgais skaistumkopšanas kults, tikai tai pēdējās desmitgadēs nav tikusi pievērsta pietiekami liela uzmanība un interese. Tas skaidrojams ar to, ka līdz šim valdījusi kosmētisko līdzekļu, kosmetologu un plastisko ķirurgu ēra, kuri  cīnījušies pret sejas novecošanu un par tās skaistumu ar citiem ieročiem.
Šodien kļūst arvien aktuālāk izvēlēties veselīgu pārtiku, dabisku kosmētiku, vingrot  un  sakārtot savas domas, lai domātu un dzīvotu veselīgi. Tādēļ atgriezusies arī sejas vingrošana, kas ir viens no visveselīgākajiem veidiem, kā cīnīties pret sejas novecošanu.

Ar gadiem atslābst muskuļi, seja noslīd
Ja, skatoties uz sevi spogulī, redzat, ka vēderu ievilkt vairs tik viegli neizdodas, un džinsi uz dibena nesēž vairs kā agrāk, tad taču nedomājat, ka problēma ir tikai ādas kalogēna un elastīna zudums. Visiem skaidrs, ka laiks uz sporta zāli – nostiprināt, trenēt un tonizēt muskuļus, kas nostieps un nostiprinās arī jūsu ādu. Seja nav izņēmums, sejā ir vairāk kā 50 muskuļu, un sasniegt rezultātu sejas vingrošanā var daudz ātrāk kā ķermeņa vingrošanā, jo sejas muskuļi ir daudz smalkāki un reaģē daudz ātrāk.

Ar laiku sejas muskuļi, zaudējot tonusu un atslābstot, vairs nespēj turēties pretī gravitācijas spēkam. Sejas audi pamazām sāk slīdēt uz leju, atslābinās pieres un pakauša muskuļi, acs gredzenmuskuļi un tiem pievienotie audi, kas noved pie acs augšējā plakstiņa nosīdēšanas, kā rezultātā acis sāk izskatīties smagākas, nogurušas un mazākas. Acu muskuļu un vaigu muskuļu atslābums, uz kā acu muskuļi anatomoski uzguļas – turas, ir par iemeslu „maisiņiem” zem acīm. Muskuļi, kuri atrodas uz deguna un ap deguna galiņu, zaudē tonusu un ļauj degunam „izplūst”. Nebrīnaties, ja būsiet ievērojuši kādu, kam deguns ar vecumu kļuvis lielāks. Sejas centrālās daļas muskuļu fibrozās kārtas noslīdēšanas rezultātā, padziļinās grumbas, kuras stiepjas  no deguna spārniem līdz mutes kaktiņiem. Atslābinoties vaigu, zoda un žokļa līnijas muskuļiem, veidojas grumbas uz leju no mutes kaktiņiem, kā arī, noslīdot vaigu muskuļiem, veidojas tā sauktie „buldoga vaidziņi”. Atslābstot kakla muskuļu tonusam, veidojas dubultzods.

Tāpēc jāizmanto dabas dotā iespēja nostiprināt muskuļus vingrojot. Tieši sejas muskuļi ir karkass, kurš notur sejas ādu no atslābšanas un atkarāšanās.  Sejas muskuļu nostiprināšana ne tikai savelk un nostiprina sejas ovāla kontūras  un  sejas vaibstus, bet darbojas arī profilaktiski pret sejas ovāla noslīdēšanu.

Vingrošana uzlabo sejas asinscirkulāciju
Intensīva muskuļu nodarbināšana sejas vingrošanas procesā ideāli uzlabo asinscirkulāciju, kas nodrošina sejas ādas barošanu un audu reģenerēšanu. Ādas šūnām nepieciešamie „celtniecības materiāli” sejas ādas atjaunošanai, nonāk tajā tikai caur asinīm. Lai ar cik lieliem burtiem uz sejas  krēmiem nerakstītu – barojošs, āda nav pārtikas uzņemšanas orgāns un nevar daudzpakāpju veidā transformēt sarežģītus organiskos savienojumus sev vajadzīgā formā. Tā ir gremošanas trakta nevis ādas funkcija. Ne velti mēs, ik pa laikam, dzeram vitamīnus ādai, matiem un nagiem, jo saprotam, ka patiesi pilnvērtīgi un efektīvi uzlabot sejas ādas kvalitāti varam, uzņemot šīs vielas caur asinīm. Labi sejas krēmi tiem, kuri tos lieto, ir jālieto obligāti, bet jāatceras fakts, ka netraucēta asincirkulācija ādas kvalitāti uzlabos nesamērojami efektīvāk.

Laba asinsrite ir tajās ķermeņa zonās, kurās intensīvi darbojas muskuļi. Sejas āda parasti ir tā zona, kurā asinsrite ir apgrūtināta. Sejas vingrošana veicina spēcīgu un nekaitīgu asinscirkulāciju sejas muskuļos un dermā, liekot asinīm izskriet caur visiem asinsvadiem, nodrošinot šūnām barošanu, paātrinot un veicinot to atjaunošanās procesu visos ādas slāņos. 

Kad jāsāk vingrot?
Sejas vingrošana ir paredzēta dažādiem vecumiem. Nav obligāti jāgaida brīdis, kad sākat aizdomāties par plastiskā ķirurga pakalpojumiem. Krunciņas ap acīm un pierē var parādīties jau 25 gadu vecumā un nevajadzētu gaidīt , kad noslīdēs viss sejas ovāls un tikai tad sākt domāt – ko darīt? Tādēļ arī jaunām sievietēm vajadzētu rūpēties par sejas muskuļu tonusu.

Pazīmes sejā, kurām parādoties, jāsāk nodarboties ar sejas vingrošanu:

– blāva sejas krāsa,

– sīkas un dziļas grumbas uz pieres, ap acīm un muti,

– izplūdis sejas ovāls,

– sejas vaibsti sāk noslīdēt uz leju,

– virs acu augšējiem plakstiņiem āda sāk nokarāties,

– zem acīm parādās maisiņi, neskatoties uz to, ka ar veselību viss ir kārtībā,

– lejup noslīd vaigi, veidojot ar vien dziļākas grumbas pie deguna pamatnes un mutes,

– noslīd lūpu kaktiņi,

– parādās „dubultzods”, pat ja jums nav liekā svara,

– parādās „buldoga vaidziņi”.

Tie visi ir nopietni iemesli, lai pievērstos sejas vingrošanai.

Kas jāievēro, lai sasniegtu efektu
Lai sasniegtu un noturētu rezultātu, ar sejas vingrošanu ir jānodarbojas regulāri. Līdzīgi kā ieturot diētu, rezultāts ātri pazudīs, ja pāris nedēļas ievērosiet diētu un tad atkal atgriezīsieties pie vecajiem ēšanas paradumiem. Lai uzturētu ķermeni skaistu, arī ir jāvingro regulāri, un nepietiks ar pretcelulīta masāžas kursu, ja tam netiks pievērsta uzmanība ik dienas un kompleksā programmā. Pozitīvs rezultāts regulārai un kvalitatīvai sejas vingrošanai ir neizbēgams. Kādu tas paglābs no botoksa injekcijām, kādu no vajadzības pēc filleru injekcijām, kuru efekts ātri izzudīs, kādu no plastiskās operācijas un tās iepriekš nezināmajām sekām.

Sejas vingrošana nav sejas šķobīšana!
Sejas vingrošana nav nekoordinēta sejas šķobīšana. Sejas vingrošana sastāv no daudziem specifiskiem vingrinājumiem, un tikai pareizi un regulāri tos izpildot jūs sagaida labs rezultāts. Vēl vairāk – veicot nepareizus vingrinājumus, vai veicot vingrinājumus nepareizi, pastāv iespēja nonākt pie pretēja efekta, piemēram, pārtrenēt kādu no muskuļiem. Bez tam pastāv vairākas sejas vingrošanas programmas ar dažādu stipruma pakāpi, tādēļ, lai rezultāts būtu maksimāli efektīvs un jūs nenodarītu pāri savai sejai, sejas vingrošana jāapgūst pie speciālista un visērtāk to darīt apmeklējot grupu vai individuālās nodarbības sejas vingrošanas klubā un instruktora vadībā.

Sejas vingrošana un kosmetoloģija sader kopā, botoksa injekcijas gan nē
Sejas vingrošana un kosmetoloģija noteikti sader kopā, sejas ādas kopšana, masāžas un citas procedūras, pat mezoterapija sejas ādai ir atbalstāma no sejas vingrošanas viedokļa. Veicot mezoterapiju un nodarbojoties ar sejas vingrošanu ir jāņem vērā tas , ka vingrojot injecētās vielas ātrāk izvadīsies , bet lai mezoterapijas efekts butu, tad mazliet pēc procedūras kādu laiku vajadzētu nevingrot, lai arī aktīvās vielas izvadīsies ātrāk  sejas āda būs saņēmusi stiprinošu kokteili. 

Kopā ar sejas vingrošanu nesader botoksa injekcijas un filleri. Vingrošanas laikā notiek aktīva asinscirkulācija un injekciju efekts tiks iznīcināts ātrāk kā solītais rezultāts. Starp sejas vingrošanu un šāda veida injekcijām galvenā pretruna ir tajā, ka šie ir dažādi paša izvēles veidi kā krunku problēmas sejā likvidēt.

Sejas vingošana ir visveselīgākais, bez riska veids, kurā pats cilvēks veicot pareizus sejas vingrojumus var savas nevēlamās grumbas likvidēt. Botoksa injecijas paralizē muskuli, lai viņu nekustinātu un daudzos gadījumos ir arī pavisam negaidīti negatīvi rezultāti un neviens nevar galvot, ka tieši jums tā nebūs, pat ja to dara ļoti labs speciālists. No pieredzes var apgalvot , ka zinošs un labs kosmetologs to jums nekad neieteiks darīt.

 

SKATIES VIDEO, KURĀ DEMONSTRĒTI 3 SEJAS VINGRINĀJUMI PRET PIERES GRUMBĀM UN ACU PLAKSTIŅU NOSLĪDĒŠANU – SPIED ŠEIT

Dalīties.

1 komentārs

  1. Izlasiju un ta kārtigi padomaju…pilnībā ticu , ka ar sejas vingrošanu ļoooti daudz var panākt . Man fitness vispār nav svešs , es saprotu kā tas darbojas !

Atstāt Ziņu