Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

‘Clear lift’ lāzerprocedūra

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīga, Kokneses prospekts 18a
Tālr.  67374747, 67374744
www.lazermedicinasklinika.lv


Klāt ir atkal Jaunais Gads!
Gads pie gada… Mēs nekļūstam jaunākas…
Clear Lift lāzerprocedūras pret ādas novecošanos
Lāzermedicīnas klīnikā.

adi un viss, ko tie ar mums dara – tā ir neizsmeļama viela pārdomām, kas bieži vien pavēršas salīdzinošā aspektā: kāpēc vienam cilvēkam ir samērā gluda sejas āda un viņš izskatās jaunāks par saviem gadiem, kamēr citu var noturēt par krietni vecāku?

„Ir ģenētiskā novecošana un fotonovecošana,” stāsta dermatoloģe, medicīnas zinātņu doktore Kristīne Rozniece (Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģijas nodaļas vadītāja). „Ģenētiskā novecošana ikvienam ir iekodēta ģenētiskajā informācijā. Cilvēkam kļūstot vecākam, gravitācijas iespaidā vaibsti sāk zaudēt tvirtumu, iezīmējas rievas ap muti, loki zem acīm, noslīd vaigu kontūras un veidojas mīmikas grumbas – tās ir saistītas ar mūsu normālo novecošanu. Savukārt sīkās krunciņas un pigmentācijas plankumi ir fotonovecošanās izpausmes – tur vainojama saules ultravioletā starojuma ietekme uz ādu.”

– Kā notiek ādas fotonovecošanās?
Saule ir viens no galvenajiem ādas bojātājiem un āda neaizmirst nevienu saules staru. Pārmaiņas krājas pilienu pa pilienam jau no agras bērnības, līdz pienāk brīdis, kad āda vairs nevar aizsargāties un tad sāk parādīties mazās krunciņas un pigmentācijas plankumiņi. Tas ir oksidatīvais stress, aktīvie skābekļa savienojumi ādā sāk izdalīt metaloproteināzes – bioloģiski aktīvas vielas, kas sāk šķelt kolagēna šķiedras. Tās tiek sašķeltas un tajā pašā laikā tiek bloķēta jauna kolagēna sintēze, āda kļūst nepareizi strukturēta, tāpēc arī parādās sīkās krunciņas. Ar lāzerprocedūru palīdzību mēs noņemam šo nepareizo kolagēna slāni, bet galvenokārt tiek stimulētas bioloģiski aktīvas vielas, kas veicina jaunu kolagēna sintēzi un āda atkal iegūst savu sakārtoto šķiedru struktūru.


Iepazīsties ar Lāzermedicīnas centru – aplūko telpas, uzzini, kādi speciālisti strādā klīnikā, ŠEIT >>!

– Kādu lāzeru šim nolūkam izmanto?
Saules bojātai ādai laba izvēle ir fotoatjaunošana ar asinsvadu selektīvo lāzeru. Pašlaik Lāzermedicīnas klīnikā pieejama vienīgā Baltijā Alma Lasers Dye- VL intensīvi pulsējošās gaismas lāzeraparatūra. Šis zaļā spektra lāzers redz ādā noteiktā dziļumā sarkanas un arī brūnas krāsas veidojumus, iedarbojas uz tiem un iznīcina, tajā pašā laikā nekaitējot apkārtējiem audiem. Lāzerprocedūras laikā mēs apstrādājam ādas virsējo slāni, noņemot liekos pigmentus.
Savukārt grumbiņu likvidēšanai kalpo otrs lāzers. Sejas ādu atjaunojošie lāzeri pasaulē tiek dalīti divās grupās – ablatīvie (tie, kas noņem ādas virsējo slānīti) un neablatīvie, kas prot selektīvi šaudīties. Ablatīvie lāzeri, kas noslīpē ādas virsējo slānīti, ir klasika, tiem ir spēcīga iedarbība, taču pēc tam seko garš pēcprocedūras periods, ko mūsdienās reti kurš var atļauties. Tāpēc ir radīta jauna tehnoloģija – daļējā jeb frakcionētā ablācija, kad ar lāzeru nevis noņem uzreiz visu ādas kārtu, bet izsit tajā tūkstošiem mikrotuneļu. Tā ievērojami paplašinās ādas kopējā virsma un virsējais slānis nolobās – to sauc lāzera pīlings. Pēc tam āda ļoti veiksmīgi atjaunojas īsākā laika posmā: pēcprocedūras periods ilgst nevis 1 – 2 mēnešus, bet aptuveni nedēļu. Protams, katram cilvēkam ir savas īpatnības, vienam tās būs piecas dienas, citam septiņas, citam desmit. Jo sarkanāka sejas āda, jo ilgāks šis periods.

– Bet, ja nav iespējams palikt mājās arī nedēļu – vai ir kādas alternatīvas?
Alma Lasers ir radījis vēl jaunāku tehnoloģiju Clear Lift – selektīvie frakcionēto Q-switched Neodymium YAG lāzeri. Tas nevis noņem ādas slānīti, bet apšauda ādu, taču nevis tā, kā asinsvadu lāzers, bet gan mazos tunelīšos. Šis ir spēcīgāks lāzers, kas paredzēts nevis epidermai, bet tieši ādas dziļākajai daļai – dermai. Tas neizgludina seju, bet tie ir domāts sīko krunciņu profilaksei. Procedūra nesāp, seja pakāpeniski tiek uzsildīta un kļūst nedaudz sārta uz nepilnu stundu. Šādi sildot, mēs stimulējam kolagēna neoģenēzi – šūnas atkal sāk aktīvāk strādāt un notiek ādas remodulācija.

– Cik bieži jāveic šī procedūra?
Tas jādara apmēram reizi četrās nedēļās un ir nepieciešami vismaz trīs seansi, parasti iesaka 5 – 8 seansus. To var izmantot kā uzturošo pretnovecošanās profilaksi, un ar šo lāzeru nav jābūt nekādam atpūtas periodam. Tas ļauj ļoti labi kontrolēt ādas stāvokli.

– Vai ar to pietiek?
Pretnovecošanās pasākumi mūsdienās vienmēr ir kompleksi – katram cilvēkam individuāli var tikt izstrādāta programma atkarībā no aktivitāšu režīma, ieradumiem, blakusslimībām, ģenētiskām īpatnībām, ādas tipa u.c. Tas ietver pareizu ādas kopšanu un aizsardzību pret ultravioletā starojuma kaitīgo ietekmi, profilaktiskās lāzerprocedūras pret ādas novecošanu. Ablatīvās metodes ņemam talkā tad, kad profilaktiskie lāzeri vairs nelīdz, un pēc tam ādu var uzturēt ar selektīvajām tehnoloģijām. Nav jau runa tikai par izskatu – sabojāta āda ir ne tikai krunkaina un plankumaina, bet arī rada diskomfortu, iekaist; saules bojāta āda pakļauta lielākam hronisku slimību riskam, var attīstīties arī ādas vēzis. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu