Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Kosmētikas uzglabāšana mājās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kur tad īsti visus šos labumus glabāt? Vannas istabā, guļamistabā, saulē vai tumsā, varbūt vispār turēt ledusskapī? Sievietes pārāk bieži neņem vērā to, ka iegādātie līdzekļi nav mūžīgi. Tāpat kā pienam, krējumam, arī kosmētikas līdzeklim ir savs lietošanas termiņa beigu datums.

Visi līdzekļi, kas ir uz ūdens bāzes (krēmi, pieniņš) ir paši jūtīgākie. To uzglabāšana vannas istabā var beigties ar šo līdzekļu bakteriālu piesārņojumu. Baktērijas, pelējuma sēnes, kas aug kosmētikā un vairojas siltā un mitrā vidē, var izraisīt dažādas nepatīkamas ādas reakcijas. Tāpēc kosmētika jāuzglabā vēsā, sausā vietā, prom no tiešas saules gaismas. Nav ieteicams uzglabāt kosmētiku vannas istabā (ļoti mitrs). Lūdzu, ņemiet vērā, ka kosmētikai netīk siltums. Jūs varat uzglabāt kosmētiku (krēmi, losjoni) ledusskapī, taču tālāk no saldētavas! Ideāla temperatūra ir 8-12 grādi pēc Celsija (46,4-53,6 Fārenheita). Optimālākā to uzglabāšanas vieta ir tava istaba, bet ne tuvu sildierīcēm un citiem temperatūras izstarojuma avotiem.

Kosmētika, kas veidota uz spirta bāzes ir daudz izturīgāka, tādēļ droši var uzturēties arī vannas istabā. Tomēr ar vienu nosacījumu – tā regulāri jāvēdina.

Lai iegūtu maksimālu labumu un prieku no savas kosmētikas, ievērojo vienkāršus higiēnas noteikumus:
1. Pirms izmanto kosmētiku vai krēmus, nomazgā rokas ar ziepēm un ūdeni.
2. Noteikti lieto tīras otiņas un sūklīšus. Otiņām ir pat īpaši līdzekļi, kuru uzsmidzini uz otas, un noslauki ar salveti. Parasti tie satur alkoholu, kas dezinficē.
3. Laiku pa laikam ir ieteicams dezinficēt arī krēmu burciņas, tūbiņas un citus krēmveidīgos līdzekļus.    
4.
Ja tev ir taukaina āda, un tu izmanto birstošo kosmētiku – pūderi, vaigu sārtumu, acu ēnas, izmanto lateksa sūklīšus vai vienreizējos sūklīšus. Un, ja tu izmanto otas – neaizmirsti nomazgāt tās pēc katras lietošanas reizes.      
5. Kārtīgi aiztaisi krēmus, tūbiņas u.c. līdzekļus, izvairies no to ilgstošas saskares ar gaisu.
Pulverveida kosmētiku uzglabāti ir visērtāk, jo tā nesatur ūdeni. Tās vidējais glabāšanas laiks ir līdz trīs gadiem.
6. Un, vienalga, ko tava māsa vai labākā draudzene apgalvo, nedod savus kosmētikas produktus viņām. Saudzē savu kosmētiku.
7.Ja tu lieto dabīgo kosmētiku, tad jātceras, ka tā kalpo īsāku laiku.

Kosmētikas uzglabāšana

Jāatceras, kad iepakojums ar izsmidzināmu, dozatorveidīgu korķīti, kalpos ilgāk, nekā tāds, kas skrūvējas vaļā. Arī kosmētiku, kas satur alkoholu (dezodoranti, smaržas, lakas) var glabāt daudz ilgāk nekā dabisko kosmētiku bez konservantiem. Produkti ar cieto konsekvenci (lūpu krāsas, zīmuļi), uzglabājas labāk nekā šķidrie (krēms, ķermeņa losjons, šampūns, dušas želeja).

Atverot kosmētiku pirmo reizi, uzraksti datumu uz šī produkta. Tas palīdzēs tev sekot līdzi, cik ilgi tas ir bijis atvērts. Tāpat kā daudzas citas lietas, ko izmantojam ikdienā, arī dekoratīvajai kosmētikai ir savs derīguma termiņš. Un, lai kosmētika ilgāk glabātos tā ir pareizi jāuzglabā un jāsaudzē, tad tās mūžs būs ilgāks.
PIRMAIS LIKUMS: Ja tavai kosmētikai ir mainījusies smarža vai izskats, tad tā noteikti ir jāmet ārā.

Aptuvenie kosmētikas derīguma termiņi (ja vien ražotājs nav norādījis savu ieteikto derīguma termiņu):
• Krēms vai tonālais krēms: 18 mēneši
• Korektors: 12-18 mēneši
• Pūderis: 2 gadi
• Vaigu sārtumi un paštonējošie krēmi: 2 gadi
• Krēmveidīgs vaigu sārtums: 12-18 mēneši
• Birstošās acu ēnas: 2 gadi
• Krēmveidīgas acu ēnas: 12-18 mēneši
• Acu zīmulis: 2 gadi
• Šķidrais acu zīmulis: 3-6 mēneši
• Skropstu tuša: 3 mēneši
• Lūpu krāsa: 2 gadi
• Lūpu kontūrzīmulis: 2 gadi
• Lūpu spīdums: 18-24 mēneši
• Nagu laka: 1 gads

Mēs bieži vien iestumjam kosmētiku kādos maciņos, kastītēs, un tad par tām lietām aizmirstam. Bet mums sievietēm ir vajadzīgas lietas, kas izskatās jauki, skaisti un, protams, ir viegli pieejamas.
Noteikti daudzām sivietēm vēl joprojām ir saglabājušies kosmētikas maciņi ar rāvejslēdzēju no vidusskolas laikiem. Ja tā ir, tas nav slikti, tomēr nelielam ieskatam iesaku dažus veidus kā un kur uzglabāt kosmētiku.

Ideāls statīvs otiņām un matu ķemmēm.
Otiņām tas it īpaši ir piemērots, jo tādejādi otiņas nenospiežas mūsu kosmētikas maciņos un nedeformējas.

 

 

 

Ceļojumos būtu labak izmantot šāda tipa kosmētikas maciņus, kas ir ar cieto pamatu un cieto virsmu, lai kosmētika pēc iespejas mazāk ciestu.

 

 

 

 

Lūk, neliela ideja kā uzglabāt lūpu krāsas, lai tās nemētātos plauktos.

 

 

 

 

Lielisks veids kā uzglabāt kosmētiku, kas tik ļoti necieš no mitruma.

 

 

 

 

 

Mēs sievietes mīlam, kad viss ir pa rokai, bet tajā pašā laikā skaisti salikts.

 

 

 

 

 

Ja tev ir iespejams izbrīvēt atvilkni tadām lietām, tad tas ir vēl lieliskāk, jo vismaz tad mazie nieciņi nekritīs tik ļoti acīs.

 

 

 

 

Noteikti arī vates plāksnītes un vates kociņus, ieteiktu turēt nostāk no mitrām vietām, un tiešas saules,  vislabāk, ja tiem ir speciāli trauciņi.

 

 

 

 

Arī šos instrumentus būtu rūpīgi jāglabā, un pēc katras lietošanas reizes jādezinficē. To var darīt, kārtīgi izmērcējot karstā, bet ne verdošā ūdenī, vai ar speciālo dezinfekcijas līdzekli.

 

 

 

Dalīties.

1 komentārs

  1. Lāsma Kokina on

    Paldies, interesants un noderīgs raksts. Pati strādāju Rīgā par stilisti un jāsaka, ka ne vienmēr saloni pievērš šīm lietām uzmanību!

Atstāt Ziņu