Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Klēpjdators nenozīmē, ka tas jātur klēpī

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lai gan tas tiek dēvēts par klēpjdatoru, klēpī to turēt tomēr nav ieteicams. Anglijā ir bijuši gadījumi, kad stundām ilgi strādājot ar portatīvo datoru un turot to klēpī uz plikas miesas,  cilvēkiem izveidojušies ādas apdegumi, ziņo Lielbritānijas portāls BBC.
Mēs vaicājām datorpseciālistam, kā pareizi lietot klēpjdatoru un kas jāievēro, lai tas nesakarstu. Konsultēja datorspeciālists.lv pārstāvis Edvīns.

Uzmani, lai tavs klēpjdators nepārkarst
Sāksim ar to, ka klēpjdators ir elektroniska iekārta, tāpat kā televizors un DVD atskaņotājs, kurā norisinās tie paši fizikas likumi. Gandrīz katrā elektroiekārtā kaut kādi elementi mēdz silt, piemēram, transformators, kurš atrodas barošanas blokā vai visvisādi pusvadītāji un mikroshēmas.
Visiem šiem elementiem ir pieļaujamais darba temperatūras diapazons. Laptopos ir tieši tāpat. Joprojām visos datoros tiek veikts gaisa dzesēšanas princips, kad “cooler” vai ventilators dzen apkārtējās vides gaisu cauri radiatoram, atdzesējot to.
Radiators ir pievienots visvairāk silstošajiem elementiem – procesoram un mātes plates čipsetam (“chipset”). Ja kaut kādu iemeslu dēļ procesors pārkast, tad datoram nostrādā automātiskā izslēgšanās. Tāda veida problēmas sastopamas ļoti bieži.

Gultā – tikai ar cietu paliktni!
Katram laptopam ir vieta, kur istabas gaiss tiek iesūkts un dzīts uz radiatoru, izmantojot iebūvētu ventilātoru (“cooler”), kā arī ir vieta no kuras izplūst silts gaiss.
Ja šīs te klēpjdatora spraugas būs ciet, tad gaiss neplūdīs cauri laptopa radiatoram, un datora procesors, kā arī pārējie elementi var pārkarst.
Sekas var būt dažādas, līdz pat mātes plates nomaiņai. Lai tas nenotiktu ir regulāri jāpārbauda vai no jūsu portatīvā datora izplūst siltais gaiss.

Viens no galvenajiem laptopa dzesēšanas ienaidniekiem ir puteķļi, kuri sakrājas uz radiatora restēm un aizsprosto gaisa carplūdi. Protams, ideālākā virsma, uz kuras lietot klēpjdatoru, ir cieta virsma – galds, speciāls laptopu paliktnis, kurš ir līdzīgs gultas brokastu galdiņam. Lietojot laptopu uz segas, tiek bloķēta gaisa padeve un tas var uzkarst.

Pārnēsājot klēpjdatoru, ļauj tam pierast pie istabas temperatūras!
Jebkuru materiālu ienesot no aukstuma siltumā uz materiāla sienām var rasties mitruma kondensāts. Teorētiski mitrums var kaitēt jebkurai elektroniskai ierīcei. Mobilās ierīces (mobilie telefonu un laptopi) ir aprīkotas ar baterijām  un tas nozīmē, ka ierīces elektriskās ķēdes ir zem sprieguma visu laiku, tāpēc ienesot to no aukstuma, ja ierīce ir bijusi somā, ieteicams ļaut tai sasilt līdz istabas temperatūrai, neizņemot no somas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu