Kontakti | Par SievietesPasauli | Reklāmas iespējas | Noteikumi | Lapas karte
Twitter
Lietotājvārds 
Aizmirsi lietotājvārdu vai paroli?
Parole 
Ienāc
Atcerēties manus lietotāja datus uz šī datora
Tu vēl neesi reģistrējusies SievietesPasaule.lv? Izdari to tagad!Tas ir bez maksas, bet piedāvā dažādus bonusus, tādus kā - piedalīties konkursos, testēt produktus, blogot, pirmajai uzzināt jaunumus, kā arī personalizēt savu Sievietes Pasauli. Pievienojies!
Sestdiena,  23. Janvāris Vārda dienas Grieta, Strauta
Autors: SievietesPasaule.lv
Pievienots: 26.10.2010.

31.oktobrī pasaulē tiek atzīmēti Halovīni jeb Visu Svēto dienas priekšvakars. Kā un vai tu svinēsi?

Daudzas jaunās māmiņas atzīst- Halovīnu sākušas atzīmēt bērnu dēļ. Mazie norādot veikalos uz ķirbjiem un pieprasot tādus izgrebtus mājās, gribot ģērbties kostīmos un iet pa mājām prasīt konfektes. Foto- stock.xchng
30.10.2012 19:08
nav ko saistīt helovīnus ar veļu laiku-un ļaut bērniem staigāt pa svešu cilvēku kāpnu telpām-nav prāta darbs
27.10.2010 12:02
Nē, šis man ir klusais veļu laiks, dievaine.
Bērns gan grib "muļķoties" līdz ar citiem, bet gan jau tas pāries.
26.10.2010 11:29
Ginta, visu svēto dienas priekšvakaru svin arī latvieši ;), tikai savādāk un ir diezgan daudz kas kopējs, jau minētajiem ķeltiem un latviešiem, tāpat kā daudzām citām tautām.
Katrai tradīcijai ir arī savs iemesls, gan ķirbja grebšanai, kas ir samērā jauns paradums, gan saldumu dinģēšana ir nesen ieviesta.
Uzksats, ka visu svēto dienas priekšvakarā atverās durvis no viņsaules uz mūsējo(latviešiem šis laika periods ir garš no Miķeļiem līdz Mārtiņiem), minētie ķelti godināja aizgājējus un atzīmēja vasaras beigas, nodzēšot visus ugunskurus un gaismas avotus, iededzot pēc tam no vienas pašas oglītes jaunu ugunskuru, tādejādi simbolizējot gaismas uzvaru pār tumsu. Lai gan vēstures avoti informācijas ziņā atšķirās, ko viņi īsti tur svinējuši, bet manis minētais tiek uzskatīts par vadošo varbūtību.
Kā tad ir ar latviešiem? Arī tika svinēta ražas novākšana, tumsas iestāšanās, veikti ugunsrituāli, pieminēti aizgājušie. Līdzību saskatāt? Tomēr jāatminās fakts, ka latviešiem nav paradums trokšņot, šis ir klusais laiks, tiek gatavota maltīte veļiem, kuru dzīvajiem nebija brīv aizstikt.
26.10.2010 09:45
Vai tad Helovīnam ir latviešu versija? Man liekas ,ka latviešiem veļu laiks ir kluss pārdomu laiks kurā nav nekāda sakara ar pārģērbšanos. Es personīgi neatzīstu šos svētkus, bet nav iebildumu, ka citi svin. Tomēr tās visas atrakcijas bērniem noteikti patīk. Konfektes arī droši vien sagādāšu, ja nu gadījumā, kāds bariņš pieklauvēs pie durvīm. Pagājušajā gadā viens atnāca, bet īsti ko iedot toreiz nebija.
26.10.2010 09:34
Meitene, atraksti man uz e-pastu liga.rozentale@sievietespasaule.lv un kopā varam sadomāt kādu jauku un aktīvu ķekatās iešanas pasākumu uz Mārtiņdienu :)
26.10.2010 09:33
Mums mājās būs ballīte 3gadniekam par godu, bet ir doma kā dekorāciju izmantot ķirbi, un tā kā ballīte, tad nebūs situācijas, kad pie durvīm klauvē bērni, bet nav viņiem nekā ko iedot. :)
26.10.2010 09:21
halovīnam nav ne vainas, tomēr ļoti gribētos svinēt latviešu versiju šiem svētkiem. ļoti ceru te lasīt vairāk par latviešu tradīcijām (budēļi tie bija vai?) un varbūt pat, ka varam uztaisīt sanākšanu? piemēram brīvdabas muzejā??
Vārds
Komentārs:

! SievietesPasaule.lv neatbild par pievienotajiem lasītāju komentāriem, jo tie satur autora, nevis portāla veidotāju viedokli. Taču portāls aicina, rakstot komentārus, būt tolerantiem, ievērot pieklājības normas un iztikt bez rupjībām, pretējā gadījumā SievietesPasaule.lv patur tiesības komentārus dzēst. Komentāru noteikumi.
Pievienot komentāru
© SievietesPasaule 2009 | web izstrāde: Molssoft | webdizains: annija.lv