Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Kā ‘izzīlēt’ Jauno gadu un atnest veiksmi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

evar apgalvot, ka viss no pareģotā piepildās, taču kāpēc nepamēģināt? Cilvēkam vienmēr vajag cerību. Un, galu galā, šīs darbības būs jautra izklaide Vecgada vakaram, un labu domu jau nekad nevar būt par daudz.

Nauda kurpē
Veca gada vakarā zeķē vai kurpē ieliec naudu.
Ir tādi, kas kurpē liek papīra naudu, nevis santīmus vai monētu latus, lai sagaidot Jauno gadu tev jau būtu nauda. Ir stāstīts, ka nākamajā gadā patiešām nauda turas un nav tādu brīžu, ka naudas vispār nebūtu. 

Kinderola ar ‘talismanu’
Katram uzdāvināt pa kinderolai, figūriņa, kas atrodas šokolādes olā, lai kalpo par talismanu. Katrs tad var nodoties interpretācijai un izskaidrot savas figūriņas vēstījumu.

Lietas, kas simbolizē greznību un pārticību
Pēc fen šui ne tikai jaunajā gadā, bet vispār virtuvē, kas ir mājas/ģimenes pavards, bagātības punkts, iesaka turēt lietas, kas simbolizē greznību un pārticību. Mūsdienās to lielā mērā raksturo ledusskapis, ne vairs pagraba apcirkņi.
Kāda sieviete, kas praktizējusi šo ieteikumu stāsta: „Mēs pagājušajā gadā apzināti ap Jauno gadu turējām ledusskapī dažādas garšīgas lietas, delikateses, kā arī vīnus. Ticēt vai nē, taču gada laikā nekad nav bijis tā, ka nebūtu, ko ēst – gluži pretēji, ir bijis dažādām garšas baudām bagāts gads. Un tas jau nebūtu iespējams, ja ne dažādas neparedzētas izdevības un pietiekami naudas makā. 

Kolāžu veidošana
Vizualizācijas kolāžu pozitīvās domāšanas un attieksmes konsultante Inese Prisjolkova sauc arī par Dārgumu karti: „Dārgumu karte ir domāta tam, lai vēlreiz pilnīgi konkrēti palīdzētu savai apziņai un zemapziņai saprast, ko savā dzīvē gribam sasniegt un ko no dzīves saņemt.”
Veidojot kolāžu izvēlies attēlus un uzrakstus, kas simbolizē notikumus, situācijas un lietas, kuras vēlies savā dzīvē.

Laimītes liešana
Parasti laimes lej no svina vai alvas. Nākotne lielā mērā atkarīga no tā, ko citi, ne pats, saredzi izlietajā veidojumā. Taču ir vispārzināmi skaidrojumi – ja atdziestošais veidojums atgādina krustu, tad mājās nākamgad kāds slimos. Ja redzams zieds, tad gaidāmas kāzas, prieks. Ja izveidojas kaut kas līdzīgs kādam dzīvniekam, jābūt uzmanīgiem – var rasties kritiskas situācijas, nepatikšanas. Ja lietā ‘laimīte’ sastingst slejās – gaidāms ceļš, pārcelšanās uz jaunu vietu.

Zīmīte pie šampanieša glāzes
Piesiet zīmītes vai kartiņas ar dažādiem ‘pareģojumiem’ un vēlējumiem pie šampaniešu glāžu kājiņām. Kad pulkstens sit 24, katrs izvēlas glāzi, saskandina un iedzer malku un pēc tam izlasa, kas tad nākamgad tiek vēlēts un solīts.

Pelni šampanietī
Uzraksti uz lapiņas kvēlāko vēlēšanos nākamajam gadam. Un, kad pulkstenis sit divpadsmit sadedzini lapiņu, pelnus ātri saber šampanieša glāzē, un pašu šampanieti izdzer.

Priekšmeti zem lakatiņa
Paņem dažādus priekšmetus (gredzenu, maizes gabaliņu, naudiņu, atslēgu utt.). Visus priekšmetus noliek uz galda, tiem virsū uzklāj lakatiņu. Viens no dalībniekiem zem lakatiņa ar rokām sajauc priekšmetus, pēc tam visi nākotnes zināt gribētāji žigli pabāž roku zem lakatiņa un ķer vienu priekšmetu. Tā katrs izzīlē savu nākotni – precības, pārticību, bagātību, īpašumu.

Cepumi vai pīrādziņi ar vēlējumu
Lai pareģotu nākamā gada svarīgāko notikumu, vari izcept pīrādziņus vai cepumus, kuros ievietoti dažādi nelieli priekšmeti, piemēram, monēta, gredzentiņš un citi. Tāpat iekšā vari likt arī kādu uzrakstītu novēlējumu vai īpašu vēstījumu.
Recepti cepumiņu mīklai meklē šeit>>>

Gādā zivju zvīņas
Makā jāliek zivju zvīņas, tad jaunajā gadā būs daudz naudas.

Zīmīte zem šķīvja
Vienkāršāks variants – katram zem šķīvja palikt zīmīti ar kādu iedvesmojošu citātu. Tad jau redzēs, kur katrs apsēdīsies un kurš citāts katram iekritīs. Pirms ēšanas izlasa skaļi un atkal var interpretēt, ko tas varētu nozīmēt.

Horoskopi
Minēt un domāt, kāds būs nākamais gads, var arī tā: kopā ar viesiem lasīt horoskopus nākamajam gadam katrai zodiaka zīmei.

Citāti un atziņas
Atzīmēt citātu grāmatā vai piemēram, kaut vai grāmatā par Vinniju Pūku interesantas atziņas un domas, sanumurēt tās un atsevišķi izveidot lapiņas ar numuriem, katrs Vecgada vakara viesis izvelk pa lapiņai. Skaļi izlasa citātu vai domu, kas atbilst numuram…
Tāpat var arī paņemt kādu labu dzejas vai atziņu izlasi un cilvēks uz dullo var atšķirt un izlasīt, ko atšķīris vai pateikt ‘stop!’ aktivitātes vadītājam un tas izlasa attiecīgo dzejoli vai atziņu.

Izveido pareģojumu pati
Interesanta aktivitāte iznāks arī, ja paņemsi lielu grozu vai bļodu un saliksi tajā lapiņas ar dažnedažādiem vārdiem – uz katras lapiņas rakstīts viens vārds, piemēram, “auto”, “pludmale’, “grāmata”, “dejošana”, “bitīte”, “laime” utt.- fantāzijai nav robežu! 😉 Tad, lai katrs viesis izvelk pa trīs (vai piecām) lapiņām un mēģina izveidot no tām teikumu vai pareģojumu, kas tad viņam nākamgad tiek solīts.

Dalīties.

Atstāt Ziņu