Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Krāšņi dārza galdi no flīžu lauskām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

adalīšos ar pieredzi vecu lietu pārveidošanā. Mēs katrs esam mājās veikuši remonta darbus, tāpat arī mūsu radi un paziņas un, kā zināms, vienmēr paliek kādi materiāli pāri. Man no šādiem darbiem bija palicis vecs elektrības kabeļu rullis, flīzes u.c. materiāli. Parasti to  rulli izmantojām, lai kaut ko uz tā uzliktu, bet es atradu labāku pielietojumu-izveidoju par skaistu dizaina elementu dārza atpūtas stūrītī, kas ir praktisks un skaists, nav nepieciešami galdauti un arī āra temperatūra  un nokrišņi nespēj to bojāt.

  1. Lai veidotu uz galda mozaīku, vispirms  ir jāizdomā zīmējums vai raksts.
  2. Tā nu pēc izvēlētā raksta varam izmantot pāri palikušās flīzes vai flīžu lauskas (vienīgais jāskatās, lai flīžu biezums būtu vienāds).
  3. Kad esam apsekojuši jau esošos materiālus varam doties uz veikalu piepirkt kādu flīžu gammu klāt jau esošajām.
  4. Jāizvēlas flīzes-ārā nepieciešamas sala izturīgās, bet telpās var būt jebkādas flīzes. Ja galdi domāti telpās, tad var izmantot glancētās flīzes, jo tām krāsu palete ir lielāka (piemērs fotogrāfijās ir galds ar taureņiem).
  5. Vēl būs nepieciešama montāžas līme tūbiņās (var ņemt cenas ziņā vislētāko -1.20-3 Ls) un pistole.
  6. Flīžu šuvotāju, labāk izmantot sauso pulveri, jo ja paliek pāri var izmantot vēl kādam darbiņam. Parasti ņemu vienu un to pašu toni, jo tad nav lieki jātērējas un var piepirkt klāt tādu paši toni mazākā iepakojumā.
  7. Vēl ir nepieciešams šķīdinātājs, cimdi, sūklis, šķidrums flīžu šuvotāja liekās masas noņemšanai.
  8. Lai sāktu darbu ir nepieciešams, kāds trauks kurā sasist flīzes. Vēlams katru krāsu lauskas ievietot atsevišķos traukos, tādā veidā būs ērtāk strādāt veidojot mozaīku.
  9. Pirms sākam veidot mozaīku darba virsma ir jāattauko un jāatbrīvo no putekļiem. To var notīrīt ar to pašu šķīdinātāju.
  10. Ja uz virsmas ir uzzīmēts raksts tad ņemam katru flīžu lausku un nosmērējam ar līmi un liekam zīmējuma uzzīmētajās līnijās. Ieteikums, ja gribam veidot kādu konkrētu rakstu, tad vajadzētu ar flīžu lauskām vispirms izveidot zīmējumam kontūru un pēc tam aizpildīt lielos, tukšos laukumus ar vienādas krāsa flīzēm, jo tad raksts labāk izcelsies.
  11. Kad esam pabeiguši veidot mozaīku, lieko flīžu līmi ar šķīdinātāju notīrām no flīzēm, tad atšķaidām šuvotāja masu ar ūdeni, lai izveidotos bieza krējuma konsistence, un aizsmērējām zīmējumā izveidotās šuves.  Ar mitru sūkli kārtīgi ierīvējam, lai visas šuves aizpildītos un neveidotos bedrītes. Ļaujam nožūt, bet ne līdz galam, jo tad būs grūtāk lieko šuvotāja masu notīrīt. Notīrīt var ar mitru sūkli vairākas reizes mazgājot nost lieko masu.  Lai atvieglotu šo tīrīšanu var iegādāties K-rautā šķidrumu (galda virsmai jābūt nožuvušai), kas domāts flīžu tīrīšanai .
  12. Apstrādājot virsmu varam flīzes gar malām likt ļoti prātīgi izmantojot flīžu gludās malas, bet es parasti asumus nolīdzinu ar fleksi.
  13. Galdam, kuru domāts turēt ārā, var pieskrūvēt ritentiņus, tā būs vieglāk to pārvietot.

Šādā pat veidā esmu pārveidojusi  diezgan daudz vecu koka galdu virsmas, arī veikalā pirktu galdu ar stikla virsmu uz kura veidoju iniciāļus, māla puķu podu, kam ārējais izskats vairs nebija estētisks, bet nu tas ir atguvis otru elpu un dārzā izskatās lieliski. Vienu varu teikt noteikti, šādi aplīmēti galdi ir skaisti, droši, jo karstu katlu no plīts noņemtu uzreiz var likt uz galda, kā arī ietaupās elektrība, ūdens un pulveris galdautu mazgāšanai, bet dārzā ir vienkārši neaizvietojami, jo droši var palikt ārā nebaidoties ne no lietus, ne sniega.

 

RADOŠAIS KONKURSS ‘NO VECA-JAUNS!’

PADALIES ARĪ TU AR KĀDU ORIĢINĀLU IDEJU, KĀ NOKALPOJUŠAS LIETAS PĀRVĒRST NODERĪGĀS UN SKAISTĀS LIETĀS!
BALVĀS TRĪS DĀVANU KARTES– Ls 50, Ls 30 UN Ls 20 VĒRTĪBĀ NO SPECIALIZĒTĀ KRĀSU UN APDARES MATERIĀLU TIRGOTĀJA SADOLIN KRĀSU GRUPA!

VAIRĀK PAR KONKURSU LASI ŠEIT >>>

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu