Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Kā būšana par vecākiem sagatavo jūs uzņēmējdarbībai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ļūšana par vecākiem pārvērš mūsu dzīves pašos neiedomājamākajos veidos. Protams, tam ir arī savas negatīvās puses, piemēram, mums arvien retāk atrodas laiks, ko veltīt tikai sev, un mums gadās nakts vidū ar pliku pēdu uzmīt kādai cietai rotaļlietai, bet tāpat tam ir arī savas pozitīvās puses, turklāt, ne tās ierastākās. Viens no pozitīvajiem efektiem, ko bērna ienākšana dzīvē atstāj uz vecākiem, ir fakts, ka tā palīdz mums kļūt par lieliskiem uzņēmējiem. Turpinājumā ir minēti 6 piemēri tam, kā būšana par vecākiem sagatavo mūs uzņēmējdarbības veikšanai.

1. Jūs apbrīnojami tiekat galā ar vairākiem uzdevumiem

Esot par vecākiem, pastāvīgi šķiet, ka mēs darām vairākas lietas vienlaicīgi. Mēs varam ar vienu roku gatavot dārzeņu biezeni, ar otru roku šūpināt ratos bērnu, tajā pašā laikā dziedot “Aijā, žūžu, lāča bērni”. Mēs varam ātri nomainīt autiņus, vienlaicīgi uzturot sarunu ar kādu. Mēs varam noķert no dīvāna krītošu bērnu, tajā pašā laikā pieskatot otru bērnu, kas guļ gultā ar vīrusu. Interesanti, bet šīs spējas var palīdzēt kļūt par veiksmīgu uzņēmēju. Uzņēmējdarbības veikšana nozīmē vairāku amatu pildīšanu – jūs esat gan vadītājs, gan nodarbinātais, gan klientu apkalpošanas speciālists vienlaicīgi. Jums ir jāspēj tikt galā ar vairākām krīzēm un klientiem vienlaicīgi – nu gluži kā mājās pie bērniem.

2. Jūs mācāties, kā strādāt 24 stundas diennaktī

Tas nav noslēpums, ka bērni nereti neļauj vecākiem naktīs gulēt. Tie var aiziet gulēt kā mierīgi eņģelīši, bet nakts vidū pamosties un kliegt kā paši nelabie bez redzama iemesla. Apbrīnojami, bet lielākā daļa vecāku ātri vien pierod funkcionēt ar pāris stundām miega. Šī spēja arīdzan var palīdzēt uzņēmējdarbībā, kad nereti nākas strādāt arī nakts stundās, lai ar visu tiktu galā. Turklāt, jauniem uzņēmējiem visbiežāk ir jābūt gataviem strādāt jebkurā diennakts stundā, risinot ārkārtas situācijas, izdabājot visneiedomājamākajām klientu vēlmēm vai gluži vienkārši atvēlot pāris stundas ikmēneša darbu pabeigšanai.

3. Jūs zināt, kā noteikt prioritātes

Būšana par vecākiem pieprasa spēju pastāvīgi noteikt prioritātes attiecībā uz laiku un uz veicamajiem pienākumiem. Vai jūs vēlaties no rīta sapucēties, vai tomēr vēlaties 15 minūtes miega? Vai jūs vēlaties tagad iedzert kafiju, vai uzvilkt bērnam pamperu, kas nupat tika nevainīgi novilkts? Būt vecākiem nozīmē spēt ātri izvērtēt situāciju un pieņemt lēmumus par jautājumiem, par kuriem jūs līdz šim nenojautāt. Tas pats attiecas uz uzņēmējdarbību – uzņēmējdarbībā nākas saskarties ar dažnedažādiem cilvēkiem un uzdevumiem, kuri pieprasa zibenīgu lēmumu pieņemšanu. Mēģinot darīt visu vienlaicīgi, var ciest neveiksmi vai kaut ko palaist garām. Šī iemesla dēļ ir būtiski spēt noteikt, kas ir svarīgi noteiktajā momentā un uz ko vajadzētu fokusēties visupirms.

4. Jūs mākat pārvaldīt resursus

Lielākā daļa vecāku zina, kā plānot un pārvaldīt tik ļoti vērtīgo naudu. Tie var būt arī pavisam vienkārši lēmumi, piemēram, atteikties no limonādes pudeles, lai varētu iegādāties bērnu mitrās salvetes, vai atteikties no grandiozas savas dzimšanas dienas ballītes, lai varētu apmaksāt bērna klavierspēles apmācības. Patiesību sakot, būt par vecākiem nozīmē pastāvīgi meklēt veidus, kur un kā ik mēnesi ietaupīt, lai bērnu audzināšanā varētu ieguldīt ne vien īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Tādiem vecākiem nav nepieciešami pat ātrie kredīti, jo tie tik labi spēj plānot savas finanses, ka visu, kas nepieciešams, tie var nopirkt par personīgajiem līdzekļiem. Arī vadot savu uzņēmumu, ir jāspēj plānot un pārvaldīt savus resursus, lai viss veiksmīgi funkcionētu ne vien tagadnē, bet arī nākotnē.

5. Jūs protat deleģēt pienākumus

Vairumam no mums pienākumu deleģēšana sagādā grūtības, jo mums nepatīk zaudēt kontroli par to vai citu jautājumu. Nereti mums šķiet, ka pareizi kaut ko var izdarīt tikai tad, kad darām to paši. Lai vai kā, bērnu būšana liek salūzt pat pašiem lielākajiem kontrolēšanas monstriem. Pienākumu deleģēšana gluži vienkārši ir nepieciešama, ja vēlaties izbaudīt savu dzīvi kā vecāki. Jūs varat deleģēt pienākumus savam laulātajam, kā arī bērniem, kad tie ir nedaudz paaugušies. Tāpat jūs varat noalgot aukli, kas pieskatīs jūsu bērnus, kamēr jūs ar laulāto iziesit atpūsties ārpus mājas. Spēja deleģēt pienākumus ir spēja, ko ir vērts apgūt. Tāpat šī spēja noder arī uzņēmējdarbībā. Skaidrs, ka sākotnēji uzņēmuma vadītājam teju viss ir jāizdara pašam, bet, uzņēmumam attīstoties, pienākumu deleģēšana citiem ir dabiska nepieciešamība. Tā jūs varat atbrīvoties no mazsvarīgākiem pienākumiem un pievērsties daudz būtiskāku jautājumu risināšanai.

6. Jums ir, par ko cīnīties

Tikai tie, kuriem ir bērni, saprot, ka nav nekā tāda, ko jūs nebūtu gatavi darīt savu bērnu labā. Jūs turpināt pildīt savus ikdienas pienākumus, neskatoties uz to, ka esat līdz nāvei noguruši, jūs turpināt mīlēt savus bērnus, neskatoties uz to, ka reizēm tie nokaitina jūs līdz baltkvēlei, jūs aizsargājat savus bērnus, neskatoties uz to, ka arī jums ir bail. Vienu vārdu sakot, jūs turpināt cīnīties, neskatoties uz neko. Arī sava biznesa uzsākšana ir nezināmā un izaicinājumu pilna – neprognozējami ienākumi, garas darba stundas, sarežģīti klienti, neizdevušies projekti utt. Turklāt, iespējams, jūs esat dzirdējuši, ka bizness ir kā bērns. Arī biznesā jūs darīsit visu iespējamo un arī neiespējamo, par spīti nebeidzamajiem izaicinājumiem, lai tikai būtu laimīgi. Arī biznesā, tāpat kā ģimenes dzīvē, ir labie laiki un lieliskie momenti, kas iedvesmo mūs turpināt iesākto pat tad, kad rokas ir nolaidušās. Pat atrie krediti ar negativu kreditvesturi nespēj vecākus izsist no līdzsvara, jo tiem ir konkrēts mērķis – laimīgi bērni, tāpēc tiks risināts un pārciests it viss, lai tikai bērni būtu laimīgi.

Dalīties.

Atstāt Ziņu