Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

9 veidi, kā skatīties uz naudu. Kurš veids atbilst Tev?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nauda – visu citu preču vērtības vispārējais ekvivalents. Vismaz mūsdienu pasaulē. Un kur nauda, tur arī jautājumi – kā ar to labāk apieties? Kimbi.lv ir palīdzējis apkopot 9 veidus, kā turīgi cilvēki skatās uz naudu un labklājību. Kurus no šiem veidiem varētu ieviest savā dzīvē? Varbūt visus?

Būt turīgam un labi situētam ir normāli
Cilvēki, kurus parasti uzskata par turīgiem, paši uzskata, ka tā ir normāla pasaules kārtība. Tādēļ viņi rīkojas un veido savu dzīvi tā, lai šo kārtību saglabātu. Pretstatā parasti cilvēki uzskata, ka turība ir privilēģija, kas piešķirta veiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā.

Ko tas nozīmē? Katrs drīkst būt turīgs. Tas nav ne nosodāmi, ne dīvaini.

Kā šo principu ieviest savā dzīvē? Ja dzīvē rodas izdevības nomainīt darbu pret ienesīgāku, dari to! Izmanto izdevības un aktīvi meklē tās!

Ātrākais veids, kā celt savu labklājību, ir izveidot savu uzņēmumu
Parasti cilvēkiem šķiet, ka uzņēmējdarbība ir riskanta, tādēļ daudzi uzskata, ka labākais dzīves ceļš ir algots darbs. Taču patiesībā uzņēmējdarbība ir tikai nedaudz riskantāka par vienkāršu strādāšanu kāda pakļautībā. Jā, atbildības ir vairāk, taču ir arī vairāk iespēju rīkoties un reaģēt. Veidojot uzņēmumu, ir iespēja gūt lielisku peļņu. Samierinoties ar dzīvi kāda pakļautībā, var iegūt stabilu algu, taču tā vienmēr būs ierobežota, iepriekš noteikta.

Ko tas nozīmē? Dibināt uzņēmumu Latvijā ir pavisam vienkārši. Padomā par to!

Kā šo principu ieviest savā dzīvē? Padomā, vai ir kaut kas tāds, kas Tev padodas tik labi, lai citi vēlētos par to maksāt? Varbūt Tu lieliski pārzini kādu nozari? Var sākt pamazām, nav uzreiz jādibina milzu korporācija.

Nauda ir līdzeklis turīgu cilvēku rokās
Parasti cilvēki uzskata, ka nauda ir mērķis. Turīgi cilvēki nepieķeras naudai kā tādai. Tas ir tikai rīks. Viņiem nav mērķa kādu dienu pelnīt, piemēram, 2000 eiro mēnesī. Gluži otrādi – turīgi cilvēki domā par iespējām, ko nauda var dot. Nav vērts fokusēties uz plikiem cipariem, ja nav skaidrības par šo ciparu nozīmi dzīvē.

Ko tas nozīmē? Nedomā par cipariem, domā par mērķiem. Sava māja? Ceļojumi reizi gadā? Uzņēmums, kas dod darbu citiem? Izdomā!

Kā šo principu ieviest savā dzīvē? Domā par konceptiem, ne cipariem.


Foto: shutterstock.com 

Turīgie cilvēki nav gudrāki, viņi ir atjautīgāki
Labas sekmes augstskolā, sarkanais diploms un lieliska izpratne par politiku nebūt nenozīmē, ka persona būs turīga. Patiesībā turīgie cilvēki ne vienmēr ir paši gudrākie. Bet atjautīgākie gan. Drosme, spēja saskatīt iespējas, prasme pieņemt vērtīgus padomus ir īpašības, kas palīdz veidot stabilu pamatu.

Ko tas nozīmē? Spēja iegaumēt faktus, protams, ir laba lieta. Bet vēl labāka ir vienkārši atjautība un izveicība. Faktus var atrast arī Google.

Kā šo principu ieviest dzīvē? Vēro turīgos cilvēkus un viņu skatījumu uz dzīvi – tā var uzzināt daudz vērtīga, kā arī trenēt savu atjautību.

Turīgie cilvēki nebaidās veidot komandu
Cik gan daudz labu ideju ir aizgājis nebūtībā, jo ir bijis bail ar tām padalīties, lai “ka tik kāds nenozog”, un tā arī beigās neīstenojot. Patiesībā viss ir daudz vienkāršāk – plika ideja nav nekas, visu izšķir tas, vai tā tiek vai netiek realizēta. Var smīkņāt par dzīvesstila uzņēmējiem, kas tirgo ar rokām darinātus dizaina priekšmetus, jo “tā taču katrs var”, bet – starpība slēpjas tajā, ka ne katrs, kurš var, arī dara. Bet naudu saņem tikai tas, kurš ir īstenojis ideju dzīvē!

Ko tas nozīmē? Lai kaut ko izveidotu, nav jācīnās vienatnē. Atrodi domubiedrus, un dariet kopā.

Kā šo principu ieviest dzīvē? Ir ļoti no svara tas, kādi cilvēki ir apkārt – zinātkāri, uzņēmīgi un veiksmīgi, vai tomēr pārsvarā tie, kuriem “nodokļi par lielu, valsts slikta, jābrauc prom”. Ja vēlies sasniegt augstus mērķus, ar čīkstētājiem nebūs pa ceļam.

Turīgi cilvēki uzskata, ka naudas pelnīšana ir elementāra
Parasti cilvēki uzskata, ka naudas pelnīšana, it īpaši uzņēmējdarbībā, ir sarežģīta, un ka jābūt īpaši labi izglītotam, gudram un veiksmīgam, lai tas notiktu. Tā ne tuvu nav patiesība. Turīgi cilvēki apzinās, ka naudas pelnīšana, lai arī ne vienmēr viegla, patiesībā ir elementāra. Jo lielākas un nozīmīgākas problēmas tiek risinātas, jo lielāks būs atalgojums.

Ko tas nozīmē? Naudas pelnīšana ir vienkārša, nav jābaidās no grūtībām.

Kā šo principu ieviest dzīvē? Daudzu uzņēmumu idejas pamatā ir kādas problēmas risināšana. Ja cilvēkiem piedāvātais risinājums šķiet noderīgs un atbilstošs, viņi būs gatavi par to maksāt. Nekā sarežģīta! Un problēmu, ko risināt, pasaulē netrūkst!


Foto: shutterstock.com

Turīgi cilvēki uzskata, patiesais naudas pelnīšanas process notiek galvā
Turīgi cilvēki apzinās, ka tieši tas, ko viņi izdomā, ir svarīgākā naudas pelnīšanas sastāvdaļa. Savukārt parastie cilvēki uzskata, ka nauda tiek pelnīta, ieguldot laiku un smagu darbu. Tas ir – turīgs cilvēks, vēloties pelnīt vairāk, domās par veidiem, kā to izdarīt, savukārt parasts darba ņēmējs visbiežāk uzskatīs, ka galvenais veids, kā pelnīt vairāk, ir – strādāt vairāk stundu.

Ko tas nozīmē? Diennaktī ir ierobežots stundu skaits. Neatkarīgi no tā, cik liela ir stundas likme, maksimālās peļņas iespējas ir stingri ierobežotas.

Kā šo principu ieviest savā dzīvē? Ja strādā fiksētu darba laiku un vēlies pelnīt vairāk, neprasi priekšniekam iespēju strādāt virsstundas, bet gan domā par citiem veidiem, kā gūt ienākumus!

Turīgi cilvēki uzskata, ka nauda sniedz brīvību
Pretstatā parastiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka nauda ierobežo (“ja es pelnu tik, tad es nedrīkstu pelnīt mazāk, jo vajadzības būs izaugušas līdz lielās algas līmenim, tāpēc labāk nepelnīt pārāk daudz”), turīgi cilvēki cenšas veidot savu dzīvi tā, lai naudas pamatvajadzībām nekad netrūktu, līdz ar to par to arī nevajadzētu raizēties, tādējādi galvā atbrīvojot vietu svarīgākiem plāniem. Tāpat sabiedrībā joprojām valda nosodoša attieksme pret turību, it kā vienīgais veids, kā tādu iegūt, būtu nelegālas darbības.

Ko tas nozīmē? Ja domāsi par naudu kā par ļaunumu, tad nekur tālu dzīvē netiksi.

Kā šo principu ieviest savā dzīvē? Pierodi pie domas, ka dzīve bez raizēm par naudu ir iespējama, un tas ir lieliski!

Darbs turīgo cilvēku dzīvē ir līdzeklis, kā gūt piepildījumu
Parasti cilvēki uz darbu lūkojas kā uz veidu, kā nopelnīt. Turīgi cilvēki domā citās kategorijās – viņi neveido uzņēmumus tikai tāpēc vien, lai pelnītu. Peļņa ir tikai lielisks (un paredzēts) bonuss. Patiesā ideja ir gūt piepildījumu, īstenot idejas, pārveidot pasauli un atstāt kaut ko pēc sevis. Tikai darot to, kas patiesi patīk, konkrētajā jomā var iedziļināties tik ļoti, lai kļūtu par patiesu ekspertu. Un īsti eksperti tiek augstu vērtēti.

Ko tas nozīmē? Svarīgi darīt to, kas interesē, lai šajā jomā varētu augt.

Kā šo principu ieviest dzīvē? Izvēlies virzienu un iedziļinies tajā! Jo vairāk zināsi par kādu jomu, jo lielāka iespēja ar šo jomu iegūt patiesu turību.

 

Ikkatram ir savs starta kapitāls – laiks un zināšanas. Ar to pietiek, lai sāktu kaut ko jaunu vai uzlabotu esošo situāciju. Atliek vien izstrādāt plānu, izveidot komandu un ķerties klāt. Kamēr plāns vēl top, īslaicīgu finanšu palīdzību var sniegt Kimbi.lv, taču aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt aizdevumu!

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu