Vārda dienu svin: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Tīri māju videi draudzīgi!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

niegs nokusis, saule silda arvien vairāk, un pašiem tā vien gribas nomest ziemas biezās drānas un arī mājās ielaist šo pavasara svaigumu. Vienalga, vai tu taisi aktīvu Lielo pavasara tīrīšanu vai tīri māju pamazām, tev spodrības un svaiguma iegūšanai ir nepieciešami palīglīdzekļi. Tā vietā, lai paļautos uz tīrīšanas līdzekļiem, kas ir īsti ķīmiskie kokteiļi, izvēlies dabai un savas ģimenes veselībai draudzīgas alternatīvas. Šobrīd veikalu plauktos jau iespējams iegādāties lielāku klāstu ekoloģisko tīrīšanas līdzekļu, taču vari arī naudu netērēt un paļauties uz pārbaudītām vecmāmiņu metodēm.

Mēbeles
Koka virsmu pulētāji satur ugunsnedrošus toksīnus, piemēram, nitrobenzolu. Tādēļ pagatavo dabisku un aromātisku mēbeļu pulētāju pati! Tev nepieciešama tukša pudele ar izsmidzinātāju. Sajauc tajā 4 ēdamkarotes citronu sulas, trīs ēdamkarotes ūdens un 2 tējkarotes olīveļļas. Kārtīgi sakrati un aromātisks mēbeļu pulētājs ir gatavs. Spīdums un labs aromāts garantēts!
Savukārt virtuves virsmu tīrīšanai citrona sulu lieto kā balinātāju.

Logi un spoguļi
Ar etiķa un ūdens šķīdumu var mazgāt logus, stiklus, flīzes.
Stikla un spoguļu virsmu tīrīšanai sajauc vienādās daļās etiķi ar ūdeni un to vienmērīgi izsmidzina uz virsmas. Tad ar sausu lupatiņu notīra.

Vanna, izlietnes, krāni, pods
Tualetes tīrīšanas līdzekļi pamatā ir ražoti uz hlora bāzes, bet pastāv arī videi un veselībai nekaitīgākas alternatīvas.
Izlietni, krānus, vannas virsmu lieliski var notīrīt ar sodu. Uzber uz sūkļa sodu un tīri. Ja nepieciešams berzt, piemēram, kādu iesēdušos traipu, tad sodai pievieno rupjo sāli – tā darbosies kā abrazīva viela.
Podu, vannu var iztīrīt, tajā iekaisot sodu un pievienojot etiķi. Tad virsmu var noberzt ar papīra dvieli.
Vēl tualetes podu vari iztīrīt ar vienkāršu cepamo pulveri! Vispirms ieber to podā, ļauj kādu laiciņu ievilkties un tad nedaudz paberz.
No nosēdumiem tualetes podā palīdz atbrīvoties arī etiķis. Uzlej etiķi un atstāj pa nakti, lai tas darbojas.  No rīta tikai iztīri podu ar tualetes birsti, un tas atkal spīdēs un laistīsies kā jauns.
Tāpat arī atbrīvo no kaļķa kārtiņas dušas uzgali. Ievieto to karstā etiķa un ūdens peldē uz pāris stundām un kārtīgi noberz ar suku. Redzēsi, ka tava dušas strūkla būs atkal tikpat spēcīga kā sākumā.

Flīzes
Ja vannas istabas flīzes zaudējušas spožumu, nopulē tās ar spirtā samērcētu lupatiņu.

Grīda
Grīdas mazgāšanai sagatavo siltu ūdeni nelielā spainī, pieliec tam klāt divas saujas sodas. Ja vēlies, lai grīdas mazgāšanai paredzētais ūdens smaržo, pievieno pāris pilienus ēteriskās eļļas. Jauki smaržo skujkoku ēteriskās eļļas, arī citrusaugu un eikaliptu eļļas.
Grīdas izmazgāt var arī ar etiķi. Lai pagatavotu līdzekli grīdas mazgāšanai, iejauc vienu krūzi etiķa vienā spainī ūdens. Flīzes var notīrīt līdzīgā veidā, nedaudz palielinot etiķa koncentrāciju.

Paklāji
Uzber sodu uz paklāja, pēc pusstundas uzsūc to ar putekļusūcēju. Šādā veidā iegūsi tīru paklāju, jo soda atsvaidzinās tā izskatu un iznīcinās kaitēkļus, kā arī neitralizēs smakas.

Sudrablietas
Ar sodu lieliski var notīrīt apsūbējušas sudrablietas – karstā ūdenī izšķīdini sodu, iemērc tajā sudrablietas, kad apsūbējums pazudis, ņem ārā un noslauki.
Otrs variants – citrons. Uzpilini citrona sulu uz lupatiņas un notīri ar to sudraba priekšmetus. Sulas skābums padarīs priekšmetus ne tikai tīrus, bet arī spīdīgus. Citronu var izmantot arī zeltlietu tīrīšanai.

Tērauda un misiņa piederumi
Pāris pilītes olīveļļas uz sausas auduma lupatiņas ir efektīvs veids, kā nospodrināt misiņa un tērauda priekšmetus, kā arī pasargāt tos no korozijas.

 

Ja Tavā arsenālā ir citas metodes, kā videi draudzīgi uzkopt māju, padalies ar mums!

Dalīties.

Atstāt Ziņu