Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Kur likt nevajadzīgās mantas?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pirms pāris gadiem pārvācos uz jaunu dzīvesvietu, un, protams, sākotnēji izkrāmējām vien nepieciešamākās mantas, pārējās atstājot kastēs. Un, ziniet, kas atklājās, daudzas no tām tā arī netika izpakotas! Tātad tās nebija vajadzīgas un patiesībā var tikt nosauktas vienā vārdā – krāmi.

Vai arī tu, lielās tīrīšanas laikā, izkrāmējot skapjaugšas, gultapakšas un revidējot atvilktnes, plauktus un stūrus, esi atklājusi, ka māja bijusi pilna gadiem nelietotu un līdz ar to nevajadzīgu mantu? Atbrīvojoties no tām, ne tikai vietas kļūst vairāk un māja izskatās kārtīgāka, bet vismaz man ir sajūta, ka dzīves telpā kļuvis vieglāk elpot.

Taču, lai izrevidētās un par nevajadzīgām apzīmogotās mantas nesakrāmētu maisos un kastēs un tās atkal nenokļūtu turpat- uz skapjaugšas, no tām patiešām ir jāatbrīvojas uz neatgriešanos.

Kur likt nevajadzīgās mantas?

Atdot vai ziedot kādam, kuram tās noderētu
Apģērbs, kuru turi skapī ar domu „ja nu kādreiz noder”. Aizkari un dekoratīvie spilventiņi, kuri jaunajā mājvietā vairs nu nemaz nepiestāv, bet kā tad izmetīsi? Dāvināts krūžu komplekts, kas krāj putekļus, jo ir jau desmitais.  Tās ir lietas, kas tev nav vajadzīgas, bet kādam citam var būt ļoti, ļoti nepieciešamas. Tādēļ sapako tās kastē un nogādā uz vietu, kur pieņem ziedojumus un pēc tam tos nogādā tiem, kam tas ir vajadzīgs. Domāju muļķīgi atgādināt, bet nu tomēr- ikvienam ziedojumam ir jābūt darba kārtībā un tīram (Nevajadzētu nest saplēstus, netīrus apģērbus, ieplaisājušus traukus. Cienīsim ziedojumu saņēmējus! Grūtā brīdī var nonākt ikviens no mums!)

Kur ziedot?
* http://www.ziedot.lv

* Otraelpa.lv

Vari arī pati atrast, kādu, kam atdot/ ziedot nevajadzīgās, bet labā stāvoklī esošās mantas. Šobrīd Facebook ļoti populāra kļuvusi grupa ‘Atbrīvojies no lietām Rīga’
Cilvēki ieliek foto ar mantu, ko atdod, un tie, kuriem tā nepieciešama, piesakās un dodas pakaļ. Vai otrādi- cilvēki uzraksta, ko viņi meklē un labprāt iegūtu savā īpašumā, un citi, kuriem šī lieta stāv mājas pagrabā vai bēniņos neizmantota, to atdāvina.  

Vēl viena vieta internetā, kur tiek izvietoti sludinājumi ar lietām, kas tiek atdotas, ir zip.lv.

Savukārt grāmatas vari arī aiznest uz Grāmatu maiņas punktiem, piemēram, šādus pasākumus regulāri rīko Rīgas Centrālā bibliotēka.

Līgas pieredze: Pēc bērnistabas iekārtošanas, nevajadzīgs kļuva vecais rakstāmgalds, jau palietots, bet darba kārtībā. Ievietoju sludinājumu Facebook, ka atdodu bez maksas un jau pāris minūšu laikā pieteicās vairāki gribētaji, nākamajā vakarā galdam atbrauca pakaļ. Tas bija ātri un vienkārši!

Iemainīt pret ko sev vajadzīgu
Tu vari arī lietas nevis vienkārši atdot, bet paprasīt ko pretim. Piemēram, šokolādes konfekšu kasti, arī tā skaitās maiņa.
Vietas, kur internetā notiek šādi „maiņas darījumi”:

* zip.lv krāmu tirgus

* Facebook grupa ‘Mainies ar lietām Rīgā’

Līgas pieredze: Skapja stūrī bija nobāzts labs, maz lietots drēbju pakaramais. Mēģināju to pārdot, neviens neatsaucās, tad nolēmu iemainīt pret ko tādu, kas pašu iepriecinātu. Ieliku Facebook grupā ziņojumu, ka mainu drēbju pakaramo pret hiacinšu podiņu. Ātri vien uz manas palodzes parādījās košās pavasara puķes, bet skapja stūris atbrīvojās.

Pārdot un nopelnīt papildus naudiņu
Atbrīvojot savu mājokli no nevajadzīgajām mantām, vari pie reizes nopelnīt kādu papildus eiro. Tas taču skan jauki, ne? Paskaties pati- sludinājumu servisi ss.lv un zip.lv ir pilni ar dažādām mēbēlēm, sadzīves tehniku, sadzīves priekšmetiem (pat lampām, vāzēm, traukiem utt.), grāmatām, apģērbiem un apaviem, ko tirgo to iepriekšējie saimnieki. Starp citu apģērbu tirgošanai ir arī speciāls saits atverskapi.lv

Aijas pieredze: Kārtoju skapi un sapratu, ka kādu laiku jau stāv neizmantotas manas grūtniecības laika drēbes un zināju, ka tuvākajā laikā arī man nevajadzēs. Tādēļ ieliku sludinājumu zip.lv, ka par simbolisku samaksu pārdodu grūtnieču drēbes. Atsaucība nebija milzīga, bet pēc divām dienām pieteicās viena meitene, kas dzīvoja tajā pašā rajonā un gaidīja mazuli, sarunājām tikšanos, drēbes viņai patika, noslēdzam darījumu, es tiku pie 10 eiro, bet viņa- pie vesela maisa grūtnieču drēbēm.

To, kas vairs nav lietojams – laiks izmest!
Protams, ieplīsušus traukus, izdilušas spilvendrānas un citus sīkumus var izmest miskastē, bet ko darīt ar „lielajiem krāmiem”? Vecā veļasmašīna, salauztais datora monitors, un cita sen jau vairs nelietota tehnika, kas beigusi savu dzīvi, nevajadzīgās mēbeles…Kur tās likt?
Viens variants ir lielgabarīta mantas nogādāt atkritumu laukumā pašiem vai noskaidrot pie nama apsaimniekotāja, kad tos izved un izlikt tajā dienā pie miskastēm (piemēram, Rīgā no daudzdzīvokļu namu teritorijām lielgabarīta atkritumu izvešana notiek pēc grafika, ko atkritumu izvedējs saskaņo ar nekustamā īpašuma apsaimniekotāju).

Otra iespēja – sludinājumu serveros ir daudz piedāvājumu no firmām, kas piedāvā bez maksas savākt un izvest veco sadzīves tehniku, par mēbeļu savākšanu, tiesa, – ir jāveic neliela samaksa.

Andas pieredze: Mēs tā izdarījām ar veco ledusskapi, tas tiešām bija savu laiku nokalpojis, un vairs nenoderētu nevienam. Atradu pēc sludinājuma vienu uzņēmumu, kas bez maksas savācot sadzīves tehniku, piezvanījam un jau tajā pašā dienā viņi bija klāt, pat paši nonesa no ceturtā stāva.

Nu, lūk, tik vienkārši ir atbrīvoties no nevajadzīgajām mantām! Attaisnojumu apaugt ar krāmiem vairs nav!

Un kāda ir Tava pieredze?
Ko Tu dari ar nevajadzīgajām mantām?

                                                   
LASI VĒL!

Kā krāmi mājās ietekmē tavu dzīvi >>

Ir uzskats, ka jebkura veida krāmi ne tikai aizņem mājās vietu un rada nekārtību, bet traucē arī mums dzīvot.
Krāmu parādīšanās mājās ir simptoms tam, ka kaut kas mūsu dzīvē sācis stagnēt. Jo vairāk krāmu, jo vairāk blīvās enerģijas tie sev piesaistīts. Šķirojot savus krāmus, arī dzīves enerģija atjaunosies.

Dalīties.

3 komentāru

  1. Laura Caune on

    Pēc grāmatu plauktu izrevidēšanas, bija vairāki maisi ar padomju laika grāmatām, kas bija labā stāvoklī, tāpēc arā mest bija žēl, bet tajā pat laikā atstāt arī negribēju, jo zināju, ka nelasīšu. Bija arī vēl daudzas "Danielas stīlas" romānu tipa grāmatas, kas radīja ideju – ka šādas grāmatas varētu noderēt citām omītēm. Tāpēc sazinājos ar veco ļaužu pansionātu un viņi ar prieku pieņēma visas manas grāmatas.

  2. Tiešām,grāmatas mest miskastē necēlās roka-sazinājos ar makulatūras vakšanas punktu un nodevu otriezējai pārstrādei!

Atstāt Ziņu