Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Sāc nedēļu kopā ar Artūru Medni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rtūrs Mednis vada sociālo mediju aģentūru Inspired Digital, tāpēc cilvēkiem varētu šķist, ka viņš cauru diennakti ir internetā, taču tā tas nav, šī paša iemesla dēļ – ikdiena Artūram paiet tiekoties ar kolēģiem un klientiem, piedaloties dažādos semināros, vadot konferences un apmācības, kas ir saistītas ar internetu un sociālajiem medijiem. Lūk, tāds darbīgs un iedvesmots ir mūsu šīs nedēļas cilvēks.

Kāda ir Tava laba rīta formula?
Man neapzināti ir izveidojusies tāda kā rīta rutīna, kuru es arī ievēroju, jo rutīna man ļoti precīzi pasaka, ko es daru tagad, un kas jādara nākamais līdz brīdim, kad izeju no mājas. Neesmu no tiem, kas ceļas pēc iespējas ātrāk, un tad trīs stundas vēl pavada mājās. Es paspēju ieiet dušā, izgludināt kreklu, saģērbties un paēst pat ja pieceļos, piemēram, 45 minūtes pirms man sākas tikšanās birojā. Ierastā rīta rūtīna un darbību secība ļauj ieekonomēt laiku un pagulēt ilgāk, jo nav jādomā ko es tagad darīšu. Tie, kas mani pazīst, noteikti zinās teikt, ka es neesmu rutīnas cilvēks. Taču darba dienu rītos tiešām man ir rutīna.
Brīvdienu rīti atšķiras. Tie nāk pēc smagās darba nedēļas, it sevišķi pēc piektdienas un sestdienas, kad lielākoties ir ballītes, proti, vai nu es pats ballējos, vai esmu DJ kādā klubā vai ballītē, kas jebkurā gadījumā nozīmē, ka es pats arī ballējos. Ja brīvdienās pieceļos laicīgi, tad sazvanos ar draugiem, un dodamies kaut kur brančā. Sestdienās es varētu vispār neko nedarīt… citreiz es arī tiešām neko nedaru.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Iedvesma vienmēr nāk negaidīti, un tu dažkārt pat nezini, kas bija tas, kas tevi iedvesmoja. Man nav kāda viena lieta, uz ko es varu paskatīties, un uzreiz gūt iedvesmu. Iedvesmu ir ļoti grūti konstatēt vai saprast.
Uzņēmējdarbībā iedvesmo tas, ka tu izlasi vai ieraugi arī kāda cita veiksmi. Tad, kad tu redzi – re kur bija bezcerīgs gadījums, bet viņiem viss tomēr izdevās. Vai kāds projekts ir labi aizgājis pasaulē.
Jomā, kurā darbojos, es nevaru paļauties tikai uz iedvesmu, kas var atnākt, bet var arī neatnākt. Pareizāk sakot, mums visu laiku jābūt iedvesmotiem. Mums pat uzņēmuma nosaukums ir Inspired (iedvesmots).

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Nesen biju brančā uz jaunu restorānu “Nometne gardēžiem”, un man patika, bija ļoti garšīgi. Ļoti patika arī kabarē šovs Palladiumā. Biju pārsteigts, jo nebiju gaidījis, ka būs tik labi. Svētdienu vakaros mēdzu atbraukt uz biroju lai sagatavotos nākamajai darba nedēļai. Nevis jau sāktu darīt lietas, bet tieši sagatavoties, sarakstīt darāmo darbu listi, lai pirmdienas rītā uzreiz jau zinu ar ko sākt. Tas ļoti palīdz. Iesaku izmēģināt!

Par ko nav vērts uztraukties?
Ja tu esi atbildīgā amatā un strāda ar klientiem, tev pakļautībā ir cilvēki, tu visu laiku par to domā, uztraucies. Uztraucies nevis tā, ka esi satraukts, bet domā, vai viņiem viss ir labi, kā izdarīt vēl labāk. Visu laiku domāju līdzi. Tas ir tas, kas mēdz nevis uztraukt, bet liek neatslābt. Ja tev patīk savs darbs, tad tev patīk domāt par to.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…grūti saprotama. Tas nenozīmē, ka to nevar saprast, bet vai vajag? Ja vīrietis saprot sievietes pasauli, viņam kļūst neinteresanti. Un varbūt arī labi, ka sievietes ir drusku nesaprotamas. Tas ir interesantāk. Kad cilvēks spēlē spēles, viņam patīk, ja ir izaicinājums, ka ir drusku grūtāk, nekā vinš var. Sievietei nevajag būt kā atvērtai grāmatai, kur viss ir skaidrs.

Kas dažādu rīku un interneta pasaulē būtu noderīgs tieši sievietēm, ko mēs spētu novērtēt?
Līdz ar jauno tehnoloģiju ienākšanu mūsu ikdienā, sievietēm tur ir tik daudz ko darīt, tik daudz kā interesanta, ka man pat dažreiz skauž, ka es neesmu sieviete. Sievietēm vajadzētu būt drosmīgākām to visu izmantot. Ja sieviete ir iegādājusies viedtālruni, tad viņai jāmēģina uz to paskatīties ne kā uz telefonu, bet kā uz mazu datoriņu, kur tu vari “salādēt” visādas aplikācijas, salikt noderīgas lietas, izmantot to kā palīgu ikdienai. Sievietes daudz izmanto internetu un ir pat aktīvākas sociālo tīklu lietotājas nekā vīrieši, un viņām nevajag baidīties sākt vairāk izmantot ne tikai internetu, bet arī mobilās ierīces, gadžetus un aplikācijas telefonā. Jāsāk tikai darīt, tad jau visu sapratīs pašas.

Tu esi arī aktīvs naktsdzīves baudītājs un darbojies kā DJ. Pastāsti – kāda ir šā brīža naktsdzīve Rīgā, Latvijā? Raksturo vidi, cilvēkus un mūziku.
Cilvēki joprojām piektdienās un sestdienās dodas izklaidēties. Man nedaudz mainījies ir tas, ka biežāk sāku izklaidēties mājas ballītēs, vai mēdzu doties ārā arī darbadienu vakaros. Vienkārši kļūstam vecāki. Ir uzskats, ka izklaide klubos ir jauniešu privilēģija. Taču, patiesībā, tas ko esmu novērojis un, kas nebija pirms gadiem 10, 20, ir tas, ka tagad, arī tie, kas ir gados vecāki, nemaz nejūtas tā, it kā viņi būtu vecāki. 30-gadnieki mierīgi iet un atpūšas ar 20-gadniekiem, un 40-gadnieki nesēž mājās, bet dodas uz bāriem, kafejnīcām un klubiem. Aizvien vairāk sāk saplūst dažāda vecuma cilvēki. 40 ir jaunie 30, un 30 ir jaunie 20. Vietas kļūst tādas, kurās labi jūtas gan jaunāki, gan vecāki. Rodas daudz jaunas vietas, kas ir interesantas, un kuras atver ne jau 20-gadnieki, bet gan 30-gadīgie, un viņi tās veido tā, lai pašiem un viņu draugiem tur patiktu.
Man pašam apmeklētākās vietas ik pa laikam mainās: 2010. gadā tās bija Pērle un Piens; 2011. gadā – Teātra bārs un Miit; 2012. gadā – KKC un Omes Briljanti.

Vai tu spēj iztēloties savu ikdienu bez datora un telefona? Kāda tā būtu, un kā tev, ja tiešām pēkšņi pazustu internets un visas šīs iespējas, pietrūktu visvairāk?
Skaidrs, ka dators un telefons ir tās lietas, kuras ir vajadzīgas. Man prieks, ka sociālos tīklus var lietot mobilajā telefonā – tā tu tur nepavadi tik daudz laika, un spēj nelietderīgo laiku (rindā vai sastrēgumos stāvēšanu) apvienot ar sociālo tīklu lietošanu.
Man ļoti patīk Instagram, kas gan nav ļoti noderīga aplikācija darbam, bet pašam ir interesanti, jo man patīk fotogrāfēšana. Arī citu bildes skatīt ir interesanti.
Kad biju trīs nedēļas Kubā, pilnīgi mierīgi varēju iztikt bez interneta. Ja man kāds tagad pateiktu – trīs dienas iztiec bez interneta un mobilā telefona, es teiktu – nē, kāpēc? Kāpēc lai es atteiktos no tā, kas man patīk un palīdz ikdienā? Ja kādam tas traucē, tad lai to nelieto, bet nevajag atsacīties tikai lai kaut ko pierādītu sev vai citiem. Nevajag iebraukt galējībās. Bet ja kāds sociālo tīklu dēļ zaudē darbu vai attiecības, tātad tas nav viņam, un viņš ar to netiek galā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu