Kontakti | Par SievietesPasauli | Reklāmas iespējas | Noteikumi | Lapas karte
Twitter
Lietotājvārds 
Aizmirsi lietotājvārdu vai paroli?
Parole 
Ienāc
Atcerēties manus lietotāja datus uz šī datora
Tu vēl neesi reģistrējusies SievietesPasaule.lv? Izdari to tagad!Tas ir bez maksas, bet piedāvā dažādus bonusus, tādus kā - piedalīties konkursos, testēt produktus, blogot, pirmajai uzzināt jaunumus, kā arī personalizēt savu Sievietes Pasauli. Pievienojies!
Trešdiena,  20. Janvāris Vārda dienas Aļģirds, Aļģis, Orests, Oļģerts
Autors: Inese Kušķe, grāmatu klubiņa dalībniece
Pievienots: 05.12.2011.

Grāmatu klubiņa dalībnieces Ineses Kušķes pārdomas pēc vācu autora Hermaņa Heses slavenā darba „Stikla pērlīšu spēle” izlasīšanas.

08.12.2011 22:34
Grāmata "Stikla pērlīšu spēle" pati par sevi ir stikla pērlīšu spēle, kura jāspēlē lasītājam. Nav viegli :)- pa neziņu kā pa tumsu. Bet Interesanti - ar lielo burtu!
Manā redzējumā, šī grāmata, tēlaini izsakoties, jālasa ar 1/4 prāta un 2/4 sirds un 1/4 neziņas. Ko es saprotu lasot "Stikla pērlīšu spēli"? To,ka "spēlē" esi viena no pērlītēm, kura spēles gaitu nenosaka. Spēlētājs ir mūžīgā GUDRĪBA. NEIZZINĀMA.Spēle nav kādu rāmju vai noteikumu ierobežota kā vien cilvēku spēju. Līdzīgi kā skatoties debesīs - cilvēka redzes laukums nav debess robežas. Un noteikti šī grāmata apstiprina manu redzējumu, ka pat pēc augstākās virsotnes sasniegšanas seko atgriešanās lejā - pasaulē. Neviens cilvēks uzkāpjot visaugstākā kalna virsotnē nav iekāpis debess paradīzē uz palikšanu....:)
Šī grāmata ir meditējamā grāmata....prāts fiksē tēlos vien sajūtamās emocijas.
Hese stikla pērlīšu spēli turpina, vai aizsācis vairākos savos darbos:"Sidharta", "Stepes vilks"," Ceļojums uz austrumu zemi" "Klingzora pēdējā vasara"u.c.
Nav daudz runājamā - jāspēlē...:)
06.12.2011 08:06
Es arī vēru vaļā Stikla pērlīšu spēli vairākas reizes, bet vienmēr tikpat ātri aizvēru ciet, nelasījās.
05.12.2011 23:04
esmu diezgan rūdīts grāmatu tārps, bet Stikla pērlītes nespēju pievārēt... trūka intrigas. ļoti saspringu, lai iedziļinātos, tad nolēmu, ka lasīšanai jābūt viegli, ar prieku un pagaidām grāmatu esmu nolikusi dziļajā plauktā. varbūt kādreiz lasīsies citādi.
05.12.2011 19:29
jā, Sidhārta ilgu laiku bija mana "bībelīte" :)
Vārds
Komentārs:

! SievietesPasaule.lv neatbild par pievienotajiem lasītāju komentāriem, jo tie satur autora, nevis portāla veidotāju viedokli. Taču portāls aicina, rakstot komentārus, būt tolerantiem, ievērot pieklājības normas un iztikt bez rupjībām, pretējā gadījumā SievietesPasaule.lv patur tiesības komentārus dzēst. Komentāru noteikumi.
Pievienot komentāru
© SievietesPasaule 2009 | web izstrāde: Molssoft | webdizains: annija.lv