Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Kā izskaidrot galvas sāpes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Galvas sāpes spēj sabojāt pat visjaukāko dienu. Ne pastrādāt normāli var, ne atpūsties ar sāpošu galvu. Ja galvas sāpes tevi piemeklē bieži, laiks aizdomāties, ko tās grib tev signalizēt? Apspiežot visu laiku tās ar tabletēm, sāpes neizdosies novērst, tik uz kādu brīdi pieklusināt. Nepieciešams atrast galvas sāpju cēloņus un tos novērst, un tie slēpjas tavās domās un jūtās.

„Galva ir atbildīga par domāšanas procesu. Problēmas ar galvu atspoguļo neatbilstību starp jūtām un prātu,” raksta psihoterapeits un homeopāts Valērijs Siņeļņikovs.

Viņš norāda, ka „jebkuras sāpes ir uzstājīgs brīdinājums, ka nepieciešams pievērst sev uzmanību.” Tāpēc svarīgi atklāt, kas slēpjas aiz sāpēm.

Visvienkāršākais piemērs: tev ir daudz darba, uzkrājies nogurums, bet tu neej atpūsties un nolem darbu paveikt līdz galam. Tava zemapziņa nolemj, ka tev vajadzīga atpūta un „dod” galvas sāpes, tā glābdama tevi no pārslodzes un pašsagraušanās.

Vēl viens situācijas piemērs, kad zemapziņa mums uzsūta galvassāpes ir liekulība. Piemēram, tev ir darīšana ar cilvēku, kas tev ir netīkams, tomēr esi spiesta viņam uzsmaidīt un sacīt labus vārdus. Šādas saskarsmes rezultātā – galvas sāpes. To rašanās mehānisms ir ļoti vienkāršs. Viena smadzeņu puslode reģistrē nepatīkamās izjūtas, ko izraisa šis cilvēks. Otra- jūsu ārējo uzvedību. Iznākumā vieni galvas muskuļi ir atslābināti, bet otri- saspringst. Domu un jūtu neatbilstība izraisa sāpes.

Arī sevis nenovērtēšana un paškritika bieži noved pie galvas sāpēm. Ja cilvēks pieradis nenovērtēt un vienmēr kritizēt sevi, tad visticamāk tieši tāda ir arī viņa attieksme pret apkārtējiem.

Dziedniece Līza Burbo norādījusi, ka sāpes galvā, īpaši tās augšējā daļā liecina par to, ka cilvēks „pats sev sit pa galvu” – ar pārmetumiem un zemu pašvērtējumu. Viņš nenovērtē sevi un nomoka sevi ar pašiznīcināšanu.

Cilvēks, kas cieš no galvas sāpēm bieži domā vai saka šādus vai līdzīgus apgalvojumus:

Man no tā sprāgst pušu galva.

Apnicis par to lauzt galvu.

Es skrienu ar galvu sienā.

Tas man uzkrita kā sniegs uz galvas.

Es riskēju ar savu galvu.

Es nevaru uzlekt augstāk par galvu.

Esmu zaudējis galvu.

Ja cilvēkam liekas, ka viņam galva plīst pušu, iespējams, viņš pārāk ilgi sevī tur dažādas emocijas un pārmetumus, viņš baidās kļūt par kāda kritikas objektu.

Sāpes pierē ir pazīme, ka cilvēks pārāk sasprindzinās, pūloties visu saprast. Tādā gadījumā tev jātrenē pacietība un jādod savam intelektam laiks, jo arī galvai informācijas apstrādei nepieciešams konkrēts laiks.

Galvā atrodas četri no pieciem maņu orgāniem. Sāpes tajā tev var traucēt redzēt, dzirdēt, sajust smaržu, garšu un runāt to, kas atbilst tavām patiesajām vajadzībām – un galu galā traucēt būt tev pašam.

Ko darīt? Tev jāatjauno kontakts ar savu patieso „Es”- nemēģini sevi piespiest būt tādam, kādu tevi vēlas redzēt apkārtējie. Neviens nespēj attaisnot pilnīgi visas apkārtējo cerības. Esi tu pati, dzīvo saskaņā ar sevi.

 

Avoti:
Līza Burbo ‘Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi!’ / Твое тело говорит «Люби себя!»

Valērijs Siņeļņikovs „Izproti savu slimību!”

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu