Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

5 lietas, ko ieviešot darbā, Tu vari tikt pie paaugstinājuma

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vēlme tikt novērtētam un paaugstinātam amatā mīt katrā sevi cienošā profesionālī, taču paaugstinājuma prasīšana ir ļoti delikāts un, varētu pat teikt, slidens temats – viens lieks vārds, ne līdz galam izteikta doma un viss, par ko esi cīnījies, sagrūst. Lai vairotu Tavas iespējas iegūt kāroto amatu ar spožo nosaukumu, ir svarīgi izpētīt, kas ir pieņemami, vēršoties pie darba devēja ar šo prasību, kā tam sagatavoties un ko pavisam noteikti nevajadzētu darīt. Lūk, Tavai uzmanībai – piecas lietas, ko, ieviešot savā darbā, Tu vari tikt paaugstināts amatā, un dažas, no kā turēties pa gabalu, lai nesabojātu savu karjeru!

Raksts tapis sadarbībā ar drošu aizdevēju SMScredit.lv.

Lielisks iespaids, pamatots iemesls un nepārtraukta izaugsme
Pirms doties pieprasīt paaugstinājumu, pārliecinies, ka Tu to esi pelnījis! “Amerikas darbinieku vidū pieņemtais uzskats, ka ilgs darba stāžs ir pietiekams iemesls paaugstinājumam, ir aplams, tomēr šī kļūda tiek pieļauta ārkārtīgi bieži,” uzskata Mērija Elizabete Bredforda (karjeras trenere un CV veidošanas eksperte) un viņas viedoklim pievienojas Eimija Hūvera (Talent Zoo prezidente). Tā pat kā Amerikas, arī Eiropas darba tirgū šis iemesls netiek uzskatīts par pietiekamu algas paaugstinājumam, bet kas tad ir tie pieci faktori, ko darba devēji apskata, izvērtējot darbinieka piemērotību paaugstinājumam?

1. Izcils sniegums
Tas, kā Tu strādā savā pašreizējā pozīcijā, ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka iespēju saņemt paaugstinājumu. Izcila snieguma rezultātā Tu izcelsies uz pārējo darbinieku fona kā teicams speciālists, un tam būs liela loma darba devēja lēmuma pieņemšanā.

2. Darbs komandā
Piesakies palīdzēt ar dažādiem projektiem ofisā. Piesakies komitejām vai uzdevumu komandām. Piedāvā savu palīdzību priekšniekiem, menedžeriem un kolēģiem, kad vien Tev atļauj laiks (un centies tam izbrīvēt laiku). Tā Tu sevi parādīsi kā komandas spēlētāju un cilvēku, ar ko citi kolēģi labprāt sastrādājas.

3. Nekavē
Vienmēr ierodies darbā laikā un pusdienlaikā vai citos noteiktajos atpūtas brīžos nekad neaizkavējies ilgāk nekā paredzēts. Neviens nevēlas paaugstināt kavētāju un laiskotāju, jo uz šādiem cilvēkiem nekad nevar paļauties. Esi punktuāls!

4. Iesaisties aktivitātēs un kļūsti pamanāms
Apmeklē uzņēmuma balles un pasākumus. Jo vairāk iedraudzēsies un iesaistīsies kopīgās aktivitātēs ar kolēģiem, jo labāk viņi Tevi pazīs, un Tu vairāk izcelsies uz citu fona, kad pienāks laiks izdalīt paaugstinājumus. Pastāv lielāka iespēja, ka menedžeri paaugstinās amatā darbinieku, kas ir labi zināms, nekā kādu nejaušu gribētāju, par kuru viņi maz ko zina.

5. Nepārtraukta izglītošanās
Ja Tava darba vieta piedāvā dažādus profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanas kursus un citus veidus, kā sevi profesionāli attīstīt, izmanto tos, cik vien iespējams! Ja Tavas prasmes ir jāpielāgo vai jāuzlabo, turpini tās attīstīt arī ārpus darba vietas dažādos kursos un apmācību iestādēs. Tas garantēs, ka Tavas spējas vienmēr būs augstākajā līmenī.


Foto: pixabay.com

Kā paprasīt, lai paaugstinājumu noteikti saņemtu?
Tā kā augstāka amata lūgšana ir ārkārtīgi kutelīgs un delikāts process, ir ļoti viegli pavisam nejauši nošaut greizi un sabojāt savas iespējas ne tikai uz tuvāko, bet arī pat uz jebkuru nākotnē pieejamo paaugstinājumu. Atslēgas vārds šim procesam – diplomātija. Tavai uzmanībai – astoņi ieteikumi, kā šo soli spert graciozi un bez aizķeršanās.

1. Esi gatavs paprasīt
Tavs darba devējs var pamanīt Tavas labākās īpašības un pats piedāvāt paaugstinājumu. Protams, tā būtu daudz vieglāk. Tomēr visbiežāk dažām pozīcijām un dažos uzņēmumos Tev pašam ir jāpiesakās paaugstinājumam. Esi gatavs, ka Tev pašam var nākties izrādīt iniciatīvu.

2. Informē priekšnieku PIRMS tam
Pārliecinies, ka Tavs priekšnieks zina, ka plāno pieteikties vai jau esi pieteicies paaugstinājumam. Tu pilnīgi noteikti gribēsi viņu savā komandā, jo, izvērtējot pozīcijas kandidātus, atsauksmes vienmēr tiek pārbaudītas. Nav laba doma savus plānus uz paaugstinājumu slēpt no priekšnieka, jo viņš (vai viņa) tāpat to uzzinās. Labāk, lai uzzina no Tevis, nevis personālnodaļas.

3. Esi lietas kursā par pieejamajām vakancēm
Vairums lielo un liela daļa mazāku uzņēmumu pieejamās darba vakances publicē uzņēmuma mājaslapā. Dažas pozīcijas primāri tiek piedāvātas “savējiem” – jau esošiem darbiniekiem, un tikai pēc tam cilvēkiem no malas, tādēļ Tev var būt priekšrocības konkurences jautājumā. Regulāri pārbaudi vakances un piesakies uz tām pozīcijām, kas ir piemērotas Tavai darba un profesionālajai pieredzei.


Foto: pixabay.com

4. Ievēro pieteikšanās procedūru
Nepieņem, ka Tu tiksi izvēlēts. Uzņēmums var izskatīt ne tikai esošo darbinieku kandidatūru, bet arī cilvēku no malas pieteikumus. Un nepieņem, ka personālnodaļas vai konkrētās pozīcijas nodaļas menedžeris, kas izvērtēs kandidātus, pārzina Tavu pieredzi un stāžu. Tā vietā labāk atjauno savu CV un uzraksti paaugstinājuma pieteikuma vēstuli. Ievēro pieteikšanās procedūras arī tad, ja pozīcijas kandidāti tiek izvēlēti tikai no uzņēmuma jau esošajiem darbiniekiem.

5. Iegūsti atsauksmes un rekomendācijas
Palūdz savam vadītājam un citiem menedžeriem, kuru komandās esi strādājis, rekomendācijas vēstules. Atsauksmes, īpaši no augsta līmeņa menedžeriem, ir ļoti svarīgas un var sagādāt Tev kāroto paaugstinājumu.

6. Paaugstinājuma intervijā esi kā zvaigzne uz sarkanā paklāja
Tad, ja piesakies jaunai pozīcijai vai paaugstinājumam darbā, un Tu tiec izvēlēts par vienu no kandidātiem, rēķinies ar to, ka Tev būs jādodas uz paaugstinājuma interviju. Sagatavojies tai, esi savā TOP līmenī un pirms tam pastudē mazliet psiholoģijas – tā Tev noderēs.

7. Izsūti pateicības e-pastu
Nosūti pateicības vēstuli vai e-pastu katram, kurš Tevi intervējis jaunās vakances aizpildīšanas ietvaros kā vēlreizēju apliecinājumu savai interesei par pozīciju.

8. Nesvini pirms laika
Gadījumā, ja Tu tiec izvēlēts vakances aizpildīšanai, nesteidzies par to informēt pašreizējos kolēģus un pāragri no viņiem atvadīties. Svarīgi, lai uzņēmums vispirms paziņo šos jaunumus un tikai tad Tu rīko atvadu ballīti. Un dari kolēģiem zināmu, ka turpināsiet sazināties un Tu ilgosies pēc viņiem.


Foto: pixabay.com

3 lietas, ko noteikti nedarīt
Kad esi iepazinies ar piecām lietām un faktoriem, ko noteikti ieviest savā ikdienas darba rutīnā, lai Tu tiktu izskatīts kā potenciālais paaugstinājuma kandidāts un astoņiem sagatavošanās soļiem paaugstinājuma pieprasīšanai, pienācis laiks iepazīties ar trim lietām, no kā izvairīties, ja patiešām vēlies iegūt kāroto pozīciju.

1. Nelec augstāk par savu pēcpusi
Gribēdams paspīdēt priekšnieka vai menedžeru acīs, nekad nepildi viņu pienākumus uz savu galvu – pirmkārt, tas ir aizvainojoši menedžeriem, otrkārt, katrā uzņēmumā ir iekšējā hierarhija, un, ja Tu to jauc, Tu neesi vēlams, jo apdraudi uzņēmuma funkcionalitāti. Tā vietā pildi savus pienākumus pēc vislabākās sirdsapziņas un, piemēram, pabeidz projektus pirms termiņa, uzrādi izcilus rezultātus un esi vienkārši patīkama personība.

2. Nedomā, ka paaugstinājums atrisinās visas problēmas
Tā nekad nav. Paaugstinājums nekad nedarīs Tevi laimīgu darbā, ko Tu nemīli.

3. Nesēdi uz veciem lauriem
Darba devēja interesēs nav paaugstināt lielībnieku, kas pēdējā laikā nav uzrādījis ievērojamus rezultātus darbā, taču visu laiku ar degunu bīda mākoņus par saviem sasniegumiem pirms pusgada vai vēl senāk.
Iegaumē šos padomus, ievies tos savā darba vietā un sajūti, kā paaugstinājums pats nāk pie Tevis!

Izdošanos novēl SMScredit.lv.

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu