Kontakti | Par SievietesPasauli | Reklāmas iespējas | Noteikumi | Lapas karte
Twitter
Lietotājvārds 
Aizmirsi lietotājvārdu vai paroli?
Parole 
Ienāc
Atcerēties manus lietotāja datus uz šī datora
Tu vēl neesi reģistrējusies SievietesPasaule.lv? Izdari to tagad!Tas ir bez maksas, bet piedāvā dažādus bonusus, tādus kā - piedalīties konkursos, testēt produktus, blogot, pirmajai uzzināt jaunumus, kā arī personalizēt savu Sievietes Pasauli. Pievienojies!
Pirmdiena,  25. Maijs Vārda dienas Anššlavs, Junora
Autors: Inese Prisjolkova
Pievienots: 01.03.2010.

Cik bieži mēs sevi laužam un mēģinām spēlēt pēc vīrišķīgās pasaules noteikumiem! Bet ir tik svarīgi atcerēties: es esmu SIEVIETE! Pozitīvās domāšanas centra...

Inese Prisjolkova ir Pozitīvās domāšanas centra „Pavasara studija” vadītāja. Viņa beigusi Latvijas Universitāti, Pedagoģijas un Psiholoģijas fakultāti, praktizē Reiki. Foto - no personīgā arhīva
30.03.2010 14:10
Miers rodas no tā, ka sāc pieņemt un ļauties situācijai. Apstājies. Ieturi pauzi. Sajūti enerģijas plūdumu un ļaujies tai.
Nedzen sevi.
Neļauj domām izvēlēties objektus ārpus šobrīd notiekošā.
Tu esi savas dzīves noteicēja.
Tu esi noteicēja arī par savām domām.

Tiklīdz ienāk prātā kāda doma, kas sāk dzīt notikumus uz priekšu, tā momentā pārnes apziņu uz ko ļoti patīkamu, kas notiek šobrīd - uz smaržu, uz skaņu, uz sajūtām, uz iztēles objektiem utt.

Savukārt, ja iešaujas prātā kāda patīkama doma- noķer to un izvērs, ļauj tai izaugt, lauj izveidoties vīzijai vai pat sapnim. Izaudzē jaunu ideju, kas varbūt kļūst par mērķi.
Un savukārt šīs domas ir ļoti patīkamas un mierīgas, pat sapņainas un tai pat laikā radošas.

Miers rodas no tā, ja centrs ir Tevī.
Tiklīdz centrs ir kaut kur citur - nākotnē, pagātnē, citos cilvēkos un notikumos, tā vairs nav līdzsvara.
Ja nav līdzsvara, rodas diskomforts un nav vairs miera.
30.03.2010 13:06
ļoti grūti dzīvot harmonijā pati ar sevi, vismaz man tas grūti padodas :( Gribās priecāties par dzīvi, un par visu kas notiek ar tevi, bet nezinu kāpēc notiek tā, ka vienmēr kaut kas sabojā šo noskaņu, secināju, ka tās ir domas! Domas kas vijas apkārt un nedod mieru, kā lai nomierinās? kā pamodināt sevī mieru ??
03.03.2010 22:05
Sveicināta, Anita.
Ar Jums notiek tieši tas pats, kas ar mums visām, kad ļaujam kādai vienai jomai kļūt par galveno mūsu dzīvē. Kad ārējie apstākļi (šoreiz tā ir karjera) it kā dzen un diktē noteikumus mūsu dzīvei.
Kad atbalsta punkts ir ārpus mums, tad grūti justies labi un noturēt līdzsvaru.
Lai justos labi un harmoniski, būtiski ir saglabāt līdzsvaru.
Tas ir iespējams, nemainot darbu, bet gan mainot attieksmi un saliekot dzīvē citus uzsvarus.

Kā vairot sevī sievišķību?

Mums jāiemācās izbaudīt sīkos, patīkamos brīžus, kas dara mūs laimīgas.
Mums jāiemācās ieturēt pauzes starp darbiem darba laikā, lai sajustu gandarījumu, par paveikto.
Mums jāiemācās baudīt procesu, nevis traukties uz rezultātu. Un interesantākais ir tas, ka tieši tad rezultātu sasniedzam vēl efektīvāk.
Mums jāiemācās baudīt mirkli un nevis dzīt notikumus uz priekšu.
Kad iemācāmies izbaudīt mirkli, tad turpmāk nekad neviens vairs netiek apdalīts un nenonāk mūsu uzmanības trūkumā.
Tas, ka draugs neizrāda uzmanību, mums ziņo, tikai to, ka viņam šobrīd pietrūkst šīs uzmanības un mēs esam šo jomu (attiecības) palaidušas novārtā.

Ja Jums šīs tēmas interesē, tad labprāt aicinu Jūs apmeklēt kādu no maniem semināriem. Tēmas ir apskatāmas www.pavasarastudija.1w.lv
Semināri ir papildināti ar meditācijām un nopietnu iedziļināšanos savā patiesajā būtībā. Īstenībā jau ir tā, ka jautājumi mums visām ir līdzīgi, bet atbilde katrai sava:)
03.03.2010 13:24
Labdien!
Izlasot rakstu, sapratu, ka tas ir tieši par mani. Jau vairākus gadus kāpju pa karjeras kāpnēm, esmu labā amatā un tfu tfu tfu krīze mani nav skārusi tik spēcīgi, tikai alga samazināta. Tomēr tam, ko Jūs rakstāt par to, ka ekonomikas joma ir vīriešu pasaule un ka tur mēs varam pazaudēt savu sievišķību, varētu daļēji piekrist. Es jau kādu laiku vairs nejūtos ne skaista, ne iekārojama, kur nu vēl sievišķīga. Ir ļoti garas darba stundas, kam esmu pielāgojusi arī sevi -īss,ērts matu griezums, bikses, ēst mājās negatavoju, to dara draugs, un jūtu, ka viņš sāk kļūt vienaldzīgāks pret mani. Taču darbu negribu pamest, man tas patīk un šajā laikā tas būtu vājprāts pašai labprātīgi no tā atteikties, tomēr jūtu, ka mans mežonīgais darba grafiks sāk viņam traucēt. Varbūt Jūs varat ieteikt kādus reālus padomus,kā tad skarbajā biznesa vidē sievietei palikt sievišķīgai?
Ar cieņu, Anita
02.03.2010 13:23
Jā, mākslīga sevis pārliecināšana tiešām neko nedos.
Un vispār ir tā, ka šad tad jāļauj sev būt ar dažādiem noskaņojumiem. Tas ir tāpat kā ir saulainas dienas un ir lietainas. Katrai savs skaistums.
Neko nevajag apspiest. Ja ir satraukums, tad drīzāk vajag sevī ieklausīties un sev pajautāt no kurienes šis satraukums radies, un kā ar to tikt galā? Ar nomāktu garstāvokli tāpat. Neviens jau nevar mūžu nodzīvot tikai priecājoties vien;) un tas arī nav vajadzīgs.
Mans ieteikums - brīžos, kad uznāk slikts garstāvoklis vai ir bēdīgi, tad mēģināt saudzīgi to mainīt. Uzlikt skaistu mūziku fonā. Izdarīt sev ko patīkamu - piemēram, ieiet vannā. Iedomāties kādu skaistu ainu, kas tiešām rada prieku.
Un vēl vienmēr noder mazie rutīnas darbiņi, kurus var pārveidot par rituāliem.
Nu, piemēram, pagatavot garšīgas pusdienas. Un skaidri apzināties, ka sievietes misija ir pāri visām krīzēm, nesaskaņām, bezizejas situācijām utt.
Būt sievietei tā ir bauda un misija, kas ir kā patvērums gan bērnam, gan vīrietim, gan pašai sev.
02.03.2010 12:25
Varu pilnībā piekrist, ka viss slēpjas domāšanā, tikai man tie BET ir tik daudz, dažreiz ir tāds nogurums, pat ne fiziskais, vienkārši kaut kāds dzīves nogurums, ka pat iegrozīt smadzenes pozitīvajā gultnē liekas neiespējami. Man ir grūti sev mākslīgi iestāstīt, cik viss ir forši, ja iekšēji jūtos satraukta vai nomākta. Un domāju, ka tāda mākslīga ieskaidrošana, cik pasaule jauka arī nedos nekādus rezultātus.
01.03.2010 18:15
Interesanti ir tas, ka veltīt laiku sev nenozīmē, ka atņemam to bērnam, vīram vai kādai svarīgai nodarbei.
Veltīt laiku sev nozīmē, ka izbaudām visu, ko darām. Piemēram, traukus mazgāt var divējādi - var domāt par to, ka darbs dzen darbu, esmu nogurusi, izskatos nekā utt. Un var darīt pilnīgi otrādi - var piedomāt par to kā ūdens līst uz rokām, kā aizskalo putas, kā viss kļūst tīrs un brīnišķīgs.
Var dušā tikai ieskriet un žigli nomazgāties, bet var iztēloties kā ūdens noskalo visu dienas nogurumu un stresu, kā izsilda un samīļo augumu, kā kļūstu ar katru mirkli jo spirgtāka un skaistāka. Un tas lieku laiku neprasa. Tikai domas un attieksme ir dažāda.
Vārdsakot - mīlēt sevi nozīmē pievērsties tam, ko dari un darīt to ar prieku. Izbaudīt, ka bērni ir mazi, izbaudīt, ka vīrs saka, ka esi labākā, skaistākā un gudrākā sieviete :)
Kā jau rakstā rakstīju - pirmais solis uz sievišķību un laimi ir uz brīdi apstāties un novērtēt to, kas mums katrai jau ir:) Un izjust par to pateicību un laimi.
Darbs, bērni, mājas, vīrietis - tā taču jau ir vesela bagātība:)
01.03.2010 15:38
Atliek tikai piekrist - ikdienā uzdevus "izbrīvē laiku sev" - nav visai vienkārši izpildāms. Bet laikam jau viss atkarīgs no tā kādu lomu (apzināti vai neapzināti) esam sev izvēlējušās un no tā, cik egoistiskas esam!
01.03.2010 12:50
Šī man šobrīd ir tik ļooooti aktuāla tēma!!! Jau ilgu laiku nebūt nejūtos sievišķīga un sev nepatīku :( Darbs, sīkie, mājas, vīrietis un viss, vairāk man nepietiek laika nekam citam. :( Jūtos kā tāds kāmis iesprostots būrī un visu laiku skrienu uz riņķi vien uz riņķi vien! Viņš jau saka, ka esmu labākā, skaistākā un gudrākā sieviete, tikai kaut kā tam nespēju noticēt, jūtu, ka kaut kas pietrūkst. Ir jau viegli teikt - atrodi laiku sev, bet nu nav ikdienā tas tik vienkārši izdarāms :(
01.03.2010 12:40
Par visiem 100% piekrītu par kārtību. Ja mājās ir haoss un lietas mētājas riņķī, arī galvā ir nekārtība, bet līdzko saved kārtībā māju, arī galvā viss sakārtojas! Man jau vairākas reizes šī metode ir attaisnojusies!
Vārds
Komentārs:

! SievietesPasaule.lv neatbild par pievienotajiem lasītāju komentāriem, jo tie satur autora, nevis portāla veidotāju viedokli. Taču portāls aicina, rakstot komentārus, būt tolerantiem, ievērot pieklājības normas un iztikt bez rupjībām, pretējā gadījumā SievietesPasaule.lv patur tiesības komentārus dzēst. Komentāru noteikumi.
Pievienot komentāru
© SievietesPasaule 2009 | web izstrāde: Molssoft | webdizains: annija.lv