Kontakti | Par SievietesPasauli | Reklāmas iespējas | Noteikumi | Lapas karte
Twitter
Lietotājvārds 
Aizmirsi lietotājvārdu vai paroli?
Parole 
Ienāc
Atcerēties manus lietotāja datus uz šī datora
Tu vēl neesi reģistrējusies SievietesPasaule.lv? Izdari to tagad!Tas ir bez maksas, bet piedāvā dažādus bonusus, tādus kā - piedalīties konkursos, testēt produktus, blogot, pirmajai uzzināt jaunumus, kā arī personalizēt savu Sievietes Pasauli. Pievienojies!
Otrdiena,  1. Decembris Vārda dienas Arnolds, Emanuels
Autors: Evija
Pievienots: 05.11.2010.

"Jau daudzus gadus esmu šķīrusies, man ir divi bērni, bijusi vairāku gadu neveiksmīga jaunu attiecību veidošanas pieredze," raksta Evija. Viņa stāsta, kā...

07.11.2010 16:42
Ritux, es ļoti labi saprotu Jūsu emocijas, jo sākotnēji reaģēju tieši tāpat. Jā, katrs cilvēks tik tiešām ir unikāls, bet dabā tomēr ir zināma kārtība un likumsakarības. Jūs taču neapvainojaties, ka esat ielikta sievietes rāmītī un nepieprasāt sev unikālu dzimumu. Jūs neaizvaino tas, ka Jums ir tāda pati asingrupa un elpošanas sistēma kā miljardam cilvēku. Tad kāpēc ir jāapvainojas, ja izrādās, ka smadzenes Jums strādā tā pat kā vienai sešpadsmitajai daļai planētas iedzīvotāju?
Vai nekad neesat aizdomājusies, kāpēc mainās gadsimti, bet cilvēki aizvien rīkojas vienādi - tās pašas problēmas, tās pašas situācijas, tās pašas sajūtas. Tāpēc, ka iespējamo variāciju nemaz nav tik daudz... 16 x 16... Un jā, gadu gaitā mēs tiešām maināmies, bet tikai savu robežu ietvaros.
06.11.2010 08:50
Redziet Ritux, attiecībās Jūs rīkojaties nevis, tā kā Jūs sarunājat (kas, it kā būtu darījums), bet tā, kā Jūs to katrs jūtat un ja šīs attiecības nebūs saderīgas, Jūsu mīlestība var viegli pārvērsties pat naidā. Ja kas nav kārtībā, mēs vainojam otru un bieži arī sevi. Galvenais kā manuprāt socionika var palīdzēt, ir ja esošās attiecībās Jūsu parneris ( arī bērns) piemēram ir diezgan nekārtīgs, tad nevajag uz to koncentrēties un censties salauzt. Nekas tā pat nesanāks. Tā vietā būs citas labās rakstura iezīmes, kuras novērtēt un apbrīnot. Tas ir tikai sīks piemērs. Un vēl. Zinot savu socionisko, dibinot jaunas attiecības var izvairīties no smagas "ietrīšanās". Reāli ietaupīt laiku, naudu un nervus, jo mums jau nav nevienam nekas jāpierāda, mēs vienkārši gribam justies labi.
06.11.2010 01:08
Var jau būt ,ka lielos vilcienos ir kādas līdzības noteiktiem cilvēkiem, bet es tomer esmu pret to, ka cilvēkus saliek vienādos rāmīšos. Tas ir tas un tas ir šitāds. Tad jau attiecības kļūst par prastu darījumu- o, mēs esam vienāds tips, saderam kopā. Tikai mīlestībai vienalga, kas par tipu cilvēks ir un katrs cilvēks tomēr ir unikāls, tāpat arī gadu laikā mēs maināmies.
05.11.2010 23:00
Ar socioniku iepazinos pirms vairākiem gadiem un tā mani tiešām aizrāva. Protams, nekas nav absolūts, tomēr saderība/nesaderība daudz ko izskaidro. Ne tikai ģimenē, bet arī darbā. (Ja socionikas speciālists notipotu KNAB darbiniekus, konflikta bāze atklātos kā uz delnas!)Veiksmīga komanda iespējama tikai, ja savācas "pareizie" tipi. Jebkurā gadījumā ir labi,ja zini, kāpēc notiek tā un ne citādi. Svarīgi zināt, kas ir tavi bērni, lai netraumētu viņus tikai tāpēc, ka nesaproti viņu uztveri un domu gaitu (es šo kļūdu pieļāvu, nezinot, kas ir socionika). Pašlaik mani fascinē cilvēku ārējā līdzība, ik uz soļa to saskatu! Piemēram, Māra Upmane-Holšteina,Amber, Marija Bērziņa un Zane Daudziņa - salieciet kopā bildes un redzēsiet! Vai Evija Skulte un Marija Berseņeva (Margoša) utt.,utt :)
Turieties pie socionikas, iesakiet to saviem draugiem - tas ir tā vērts!
05.11.2010 16:42
Lāsma, socionikā pastāv uzskats, ka katram ir jābūt viņam pašam un attiecības jāveido ar saderīgajiem.
Es pati domāju, ka pie mirāžas, pusduālajām, vienādo un spoguļa attiecībām "pieslīpēšanās" ir iespējama tādā veidā, ka ja mēs zinam partnera vājās vietas, tad cenšamies nekāpt uz "varžacīm", bet tas iespējams labi zinot šis sfēras un esot gatavai nopietni strādāt pie attiecībām. Turklāt pati tādās attiecībās nekad nejutīsities tik komfortabli kā duālajās vai aktivizācijas, lai arī kā censtos "slīpēties".
Superego, pilnīga pretstata un citas "beigu gala" attiecības jau ir cilvēka psihei traumējošas, tās atstāj nopietnas sekas personībā un nav veselīgi censties tādas saglabāt.
05.11.2010 16:34
Maija, Jums taisnība - testi mēdz būt neprecīzi vai nederīgi, it īpaši cilvēkiem, kas sevi slikti pazīst. Vēl var lasīt visus aprakstus un tad, ja aprakstā minētais uz Jums attiecas vismaz par 70%, var uzskatīt, ka tipu esat noteikusi pareizi. Tomēr visdrošāk ir doties uz interviju pie zinoša socionikas eksperta vai pat diviem, kur sarunas vai pat vairāku tikšanās reižu laikā tiks noteikts Jūsu socioniskais tips. Iemācīties noteikt tipu var 1)apgūstot socionikas pamatzināšanas un 2) aktīvi trenējoties tipot savus radus, draugus paziņas un pat slavenības žurnālos pēc fotogrāfijām un intervijām.
05.11.2010 16:16
Paldies par aizraujošo rakstu!Es gribētu uzzināt Jūsu domas:
ja pārim ir atšķirīgi un it kā nesaderīgi tipi, vai tas nozīmē, ka saskanīga kopdzīve nevar veidoties, vai tomēr, izprotot katra tipa raksturīgākās iezīmes, ir iespējams "pieslīpēties" un tādējādi arī saglabāt attiecības?
Paldies.
05.11.2010 15:29
Kā es varu noskaidrot savu tipu? No testa jautājumiem neesmu pārliecināta, ka izvēlos tiešām sev atbilstošos. Kur var to noskaidrot, vai iemācīties? Vispār man liekas, ka ļoti noderīga teorija! ar pielietojumu dzīvē un savstarpējo attiecību jomā!!!
05.11.2010 15:28
Mūs ar vīru arī notipoja un izrādās, ka esam duālie tipi. Tagad man skaidrs kāpēc mēs tik labi sadzīvojam :D Bet vispār tiešām interesanta lieta un variants kā aizpildīt garos un tumšos rudens vakarus.
05.11.2010 14:38
Socionika ir tuvāka psiholoģijai, jo tā balstīta uz K.G.Junga tipoloģiju, Z.Freida psihoanalīzes teoriju un Kempinska informatīvā metabolisma teorijas pamatiem. Iespējams, ka par to pirmo reizi dzirdat tāpēc, ka zinātne ir jauna - tā radusies 70tajos gados un nav vēl guvusi plašu rezonansi sabiedrībā.
Vārds
Komentārs:

! SievietesPasaule.lv neatbild par pievienotajiem lasītāju komentāriem, jo tie satur autora, nevis portāla veidotāju viedokli. Taču portāls aicina, rakstot komentārus, būt tolerantiem, ievērot pieklājības normas un iztikt bez rupjībām, pretējā gadījumā SievietesPasaule.lv patur tiesības komentārus dzēst. Komentāru noteikumi.
Pievienot komentāru
© SievietesPasaule 2009 | web izstrāde: Molssoft | webdizains: annija.lv