Kontakti | Par SievietesPasauli | Reklāmas iespējas | Noteikumi | Lapas karte
Twitter
Lietotājvārds 
Aizmirsi lietotājvārdu vai paroli?
Parole 
Ienāc
Atcerēties manus lietotāja datus uz šī datora
Tu vēl neesi reģistrējusies SievietesPasaule.lv? Izdari to tagad!Tas ir bez maksas, bet piedāvā dažādus bonusus, tādus kā - piedalīties konkursos, testēt produktus, blogot, pirmajai uzzināt jaunumus, kā arī personalizēt savu Sievietes Pasauli. Pievienojies!
Ceturtdiena,  23. Janvāris Vārda dienas Grieta, Strauta
Autors: Ruta Zimnoha, speciāli SievietesPasaule.lv
Pievienots: 12.03.2012.

Kādas briesmas mums draud, patērējot pārāk daudz cukura? Un kā atteikties no kārdinošajiem saldumiem?

Saglabāt kā mīļāko rakstu
Ļoti daudz cukura satur par veselīgām uzskatītās brokastu pārslas. Lielbritānijā nesen veiktā pētījumā secināts, ka vienā brokastu pārslu bļodā ir tikpat daudz kaloriju, cik šokolādes kūkas gabalā. Foto- lifestyle.aol.co.uk
05.12.2016 12:00
Ar saldumu atkarību nav viegli cīnīties. Dažiem cilvēkiem šī atkarība rodas tāpēc, ka organismā trūkst mikroelements hroms, kas kontrolē insulīna darbību. Kopš lietoju hroma rauga tabletes ChromoPrecise, saldumus gribas mazāk. Arī uzlabojās nagu un matu stāvoklis.
08.11.2016 23:23
Pasaules Diabēta dienas apmeklētāju veselības pārbaužu rezultāti liecina par nepieciešamību uzlabot veselības aprūpes pieejamību un efektivitāti
Pasaules Diabēta dienas 2016 pasākumu Rīgas 2. Valsts ģimnāzijā apmeklēja 1530 cilvēku, kas liecina par šādu pasākumu nepieciešamību. Veselības pārbaužu un ārstu konsultāciju rezultāti liecina, ka cilvēki atliek vizīti pie ārsta un arī izmeklējumu veikšanu līdz pat brīdim, kamēr veselības stāvoklis ievērojami pasliktinās. Cukura diabēta pacientu regulāru paškontroli kavē augstie pacientu līdzmaksājumi par paškontroles līdzekļiem.
Latvijas Diabēta asociācija 2016.gada 5.novembrī no 10.00 līdz 14.00 Rīgas 2.Valsts ģimnāzijā rīkoja Pasaules Diabēta dienai 2016 veltītu pasākumu. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, kaulu blīvumu, ķermeņa svaru, ķermeņa masas indeksu, tauku daudzumu organismā, saņemt ārstu endokrinologu, psihologu, uztura speciālistu, pēdu aprūpes speciālistu, rehabilitologa ieteikumus, plašā izstādē iepazīties ar jaunākajiem piedāvājumiem diabēta pacientiem un saņemt tikko iznākušā žurnāla “Diabēts un Veselība” numuru.
Veicot glikozes līmeņa pārbaudi, konstatēti rezultāti no 2,8 mmol/l līdz 24,6 mmol/l. Pēdējais rādītājs liecina par ekstremāli paaugstinatu glikozes līmeni asinīs, un šādā situācijā nepieciešama ārsta konsultācija vistuvākajā laikā.
3% no apmeklētājiem bez cukura diabēta, kuri veica glikozes līmeņa pārbaudi, tika konstatēts glikozes līmenis asinīs, kas liecina par cukura diabētu. Šie apmeklētāji saņēma ārsta konsultāciju un ieteikumus par turpmāku izmeklējumu nepieciešamību cukura diabēta diagnozes precizēšanai.
30% no apmeklētājiem, kuri veica glikozes līmeņa pērbaudi, cukura diabēts bija jau diagnosticēts. Tas, ka šie pacienti ierodas veikt pārbaudi un gatavi stāvēt rindā, lai to izdarītu, liecina par nepietiekošām iespējām kontrolēt savu glikozes līmeni ikdienā, katru dienu, kā tas cukura diabēta pacientiem būtu nepieciešams. Aptaujājot šos cukura diabēta pacientus, viņi skaidroja, ka nevar atļauties maksāt pacienta līdzmaksājumu par teststrēmelēm glikozes līmeņa noteikšanai, jo šis līdzmaksājums pacientiem, kuri ārstējas ar medikamentiem glikozes līmeņa pazemināšanai tabletēs, ir 50% no teststrēmeļu cenas.
52% no apmeklētājiem, kuri veica asinsspiediena pārbaudi, asinsspiediens bija paaugstināts, sasniedzot pat 230/140 mm Hg. st. 30% no apmeklētājiem ar cukura diabētu, kuri veica asinsspiediena pārbaudi, asinsspiediens bija paaugstināts vai ekstremāli paaugstināts, kas liecina par nepietiekoši efektīvu asinsspiediena ārstēšanu un daudzkārt augstāku sirds un asinsvadu slimību, infarkta, insulta un pēkšņas nāves risku šiem pacientiem.
37% no apmeklētājiem, kuri veica ķermeņa masas indeksa noteikšanu, tas bija paaugstināts.
Pasākumā piedalījās 23 ar medicīnu saistītas firmas un organizācijas, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentu atbalsta grupa.
Pasaules Diabēta dienai veltītus pasākumus Latvijas Diabēta asociācija šogad rīko jau 23. reizi. Latvijas Diabēta asociācijas rīkotie Pasaules Diabēta dienas pasākumi notiek ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā. Tie ir labdarības pasākumi pacientiem ar cukura diabētu, viņu līdzcilvēkiem, kā arī visai sabiedrībai un šo pasākumu rīkošanai netiek saņemts finansējums no valsts budžeta.
Ingvars Rasa
Latvijas Diabēta asociācijas prezidents
Kontaktinformācija
Ingvars Rasa
www.diabetsunveseliba.lv
30.06.2013 12:44
es ciinos ar saldumu atkariibu, tas nav taa, kaa te raksta, pagaidi 20 minuutes un paaries, es sev esmu atljaavusi panaskoties vienreiz nedeeljaa, briivdienaas, bet citaa laikaa es vienkaarsi mokos ar kaari peec saldumiem, domas par kuukaam un koncaam vienkaarshi nelien aaraa no manas galvas...taa ir taisniiba, ka fiziskaa slodze paliidz, ja tieku klaat piemeeram lecamauklei, simts lecieni un var tikt uz dazaam stundaam ar to galaa, bet aukleeju maajaas divus mazus siichus, tik mazus, ka nevaru atstaat un aiziet kaut vai presiiti uztaisiit...necieshu no liekaa svara, bet vienbriid ljaavos saldumu kaareiz katru dienu, un dabuuju meenesha laikaa 10 kg, a peec tam to nost dabuut ir ljoti gruuti....nu kaa var neapstiprinaat oficiaali vienu no atkariibaam veelmi peec saldumiem, jo vai tad taa nav atkariiba, ka cilveeks mokas ar bezmiegu, bet reizeem pamostas naktii un nevar iemigt deelj taa, ka ciinaas ar kaari aiziet izeest kaut vai cukurtrauku...
16.03.2012 12:05
Es domaju, ka sākumā pie ģimenes ārsta, kas nozīmēs asins analīzes. Man skiet, ka to pec analizem var noteikt.
16.03.2012 11:50
varbūt kāds zin pastāstīt, pie kāda ārsta ir jāgriežas, lai noskaidrotu vai neslimo ar cukura diabeitu?
12.03.2012 18:00
interesanti, esmu ļoti liela kārumniece, varbūt pie vainas dzelžu trūkums..
(Lieto produktus vai uztura bagātinātājus, kas satur hromu, mangānu un magniju.)
Vārds
Komentārs:

! SievietesPasaule.lv neatbild par pievienotajiem lasītāju komentāriem, jo tie satur autora, nevis portāla veidotāju viedokli. Taču portāls aicina, rakstot komentārus, būt tolerantiem, ievērot pieklājības normas un iztikt bez rupjībām, pretējā gadījumā SievietesPasaule.lv patur tiesības komentārus dzēst. Komentāru noteikumi.
Pievienot komentāru
© SievietesPasaule 2009 | web izstrāde: Molssoft | webdizains: annija.lv