Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

4 atrunas, kas veicina sievietes NeVeselību

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stress var padarīt mūs resnas un mūsu diētas neefektīvas. Stress negatīvi ietekmē mūsu veselību. Tu tam, iespējams, netici, jo tev šķiet – vēl jau nemaz nav tik slikti. Bet neesi naiva (jo, ja runa ir par stresa ietekmi uz mūsu dzīvi, ir vēl daudz sliktāk). Īstais laiks ieviest veselīgu dzīvesveidu ir… tagad!  

Jo – pavasaris ir brīnišķīgs laiks, lai uzsāktu sen izsapņotās pārmaiņas. Izklausās pavisam labi, ja vien mēs sievietes nebūtu uz tām tik grūti iekustināmas.   

Mēs darām visu, lai pārmaiņas novilcinātu un cīnāmies ar zobiem un nagiem, lai tikai paliktu tur, kur mēs esam. Nemainoties. Jo pārmaiņu ieviešana ir riska pilna un vieta, kur mēs esam šobrīd, ir droša.  

Bet runājot par stresu un veselību, vieta, kurā mēs atrodamies nav droša. Zināma, pazīstama – jā. Bet ne droša. 

Bailes. Bailes izmanto visdažādākos ieročus – vēl vienu kūciņu vai saldējumu (man bija ļoti stresaina diena), vēl vienu “ziepju operas” sēriju, vēl vienu paciņu cigarešu. Mēs visādi mēģinām sevi novērst no patiesā risinājuma, lai tikai šobrīd, kaut uz mazu brītiņu, justos labi.    

Ir pienācis laiks rīkoties. Esmu sagatavojusi sarakstu ar četrām visbiežāk izplatītākajām atrunām un bailēm, kas uztur cilvēku neveselu un bezspēcīgu ko mainīt. Atrod to vienu, kas tevi attur no pārmaiņu izdarīšanas un atpazīsti tās patieso melīgo seju.

1. atruna: “Pirms es sāku man ir nepieciešams plāns.”
Protams, plānošana ir svarīga. Bet šobrīd, tā ir vienīgi vilcināšanās. Jo ilgāk mēs domājam, jo….mazākas ir iespējas, ka mēs uzsāksim.
Tu noteikti zini, kā tas ir (man vismaz tā bija): “Pirms es sāku sportot, man ir vajadzīgas jaunas stilīgas sporta drēbes. Un jaunas sporta kurpes. Un man ir jāatrod labākais sporta klubs. Un tad vēl jāielādē jaunas dziesmas manā iPod-ā. Tad man jāsagatavo veselīgu ēdienreižu plāns un jāaiziet iepirkties. Un tad es būšu gatava sākt.”  

Varbūt, ka tev tas viss patiešām ir vajadzīgs. Bet vispirms vienkārši sāc.

Tas ir viegli: uzvelc jebkuras ērtas kurpes un sāc ar pastaigu parkā, vai dodies izbraukumā ar riteni. Pakāpeniski palielini noieto attālumu un ātrumu atkarībā no tavām spējām un vēlmēm. Atkārto visu nākošajā dienā. 

Radi sev patīkamas un iedvesmojošas izjūtas ikdienas darot kaut ko nelielu. Un tad, un vienīgi tad, sāc plānot. 

2.atruna: “Es esmu tik sliktā fiziskā formā, ka jau doma vien par veselības atgūšanu man izraisa stresu.”
Nedomā par savu slikto fizisko formu. Svarīgākā lieta šobrīd ir veikt pirmo soli. (atceries Salami principu)  

Uzskati to par eksperimentu: apņemies veselīgi ēst vai sportot vienu nedēļu. Un pavēro, kā tev veicas. Esi ziņķārīga un rotaļīga (tev taču jāiztur tikai 1 nedēļa), bet esi patiesi apņēmusies. Pastāsti par savu apņemšanos draugiem, viņi par tevi fanos un neļaus padoties. Nešmaucies.  

Šobrīd aizmirsti par ilgtermiņa plāniem. Vēro, kā tu jūties, kāds ir tavs noskaņojums un prāta stāvoklis – tieši tur vispirms parādīsies vēlamās izmaiņas.  

Kad nedēļa pagājusi, apsveic sevi ar paveikto. Ja tev nav vēlēšanās turpināt, tu vari pārtraukt bez vainas apziņas un atgriezties pie neveselīgajiem paradumiem.  

Bet varbūt tu jūties labāk, mazliet vieglāka, un mīļās džinsu bikses arī kļuvušas vaļīgākas? Enerģiskāka. Laimīgāka. Neatkarīgi no tā, cik tālu tu vēl esi no tavas ideālās veselības, šīs pozitīvās pārmaiņas būs pamanāmas jau drīz.  

Un kā uzlabotos tava veselība un dzīves kvalitāte, ja tu pagarinātu savu apņemšanos vēl par pāris nedēļām, varbūt pat mēnesi? 

Kāpēc šāda pieeja darbojas? Tu vienkārši maini perspektīvu – no rezultāta uz procesu, un tas dod tev noteiktu brīvības un kontroles sajūtu. 

3.atruna: “Es neprotu ne gatavot, ne man tam ir laiks.“
Es tev ticu. Tomēr tev nav nepieciešamas vairākas stundas, lai katru vakaru gatavotu šefpavāra cienīgas vakariņas un tev nav arī tam vajadzīgo prasmju. 

Bet tu vari izmantot pavisam vienkāršus un produktus un ļoti vieglas receptes. Tās tu vari atrast arī internetā. Ko vēl aizņemta sieviete var vēlēties.

4. atruna:  “Apkārtējie par mani smiesies, jo es esmu (ļoti) apaļīga.”
Daži iespējams smiesies. Bet tici man, viņi to darīs, lai maskētu savu personīgo nedrošības sajūtu. Tomēr vairums cilvēku ir tik dziļi iegrimuši savās problēmās, ka viņiem nav ne spēka, ne laika tevi vispār ievērot. 

Es piemēram vienmēr esmu apbrīnojusi tās sievietes, kuras skrien. Es zinu, ka sākumā skriešana prasa milzīgu piespiešanos. Un tas nemaz nav tik vienkārši, kā no malas šķiet. Iespējams, ka arī tevi iedvesmo tās, kuras dara, neskatoties ne uz ko. Kad tu sāc darīt, arī tu vari kļūt par iedvesmas avotu apkārtējiem.  

Kad tavas draudzenes redzēs, kā tu nopūlies, lai uzlabotu savu veselību un atgūtu labu fizisko formu, viņas apzināsies, ka kaut kur dziļi, dziļi, arī viņās mīt vēlme sekot tavam piemēram. Tu pati nemaz to neapzinoties kļūsi par līderi. Un tas pievelk apkārtējos. 

Laiks Rīcībai:
Brīdis spert pirmo soli ir…. ŠODIEN. Tavas atrunas nu ir ārā “uz galda” – izmanto šo brīdi, kamēr tavas bailes nav izdomājušas jaunas atrunas.   

Tu jau zini, ka pati grūtākā daļa ir uzsākšana. Brīdī, kad tu sāc sajust savu pūliņu pozitīvos rezultātus un tu sāc attīstīt jaunus paradumus kļūst vieglāk. 

Iespējams, ka sākumā viss neies tik gludi. Veselības un fiziskās formas atgūšana nav tik viegla kā ēst visu, ko vien tev gribas vai zvilnēt televizora priekšā. Tas nekas.  

Ja kaut kas noiet greizi, nepadodies. Nepārmet sev. Sliktie ieradumi ir tik pazīstami un ‘ieēdušies’ un jaunu ieviešana prasa zināmu laiku.

Kad parādās jaunas atrunas – netici tām. Tici sev. Es ticu, ka tu vari. Vai tu pati sev tici?   

Inese Millere
stresa menedžmenta koučs and konsultante
http://stresavadibastresamenedzments.blogspot.com


Dalīties.

Atstāt Ziņu