Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Atslodzes dienas. Kā tām sagatavoties?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

uvojoties pavasarim, teju vai katru dienu nākas lasīt ieteikumus ievērot dažādas atslodzes dienas, diētas, kūres, lai palīdzētu organismam tikt galā ar ziemas nogurumu, liekajiem kilogramiem un galu galā izskatīties lieliski. Ir dažādi kalendāri, tabulas, kas palīdz ievērot atslodzes dienas.

Veidojot šo rakstu gavēņa laikā un gatavojoties uztura meistarklasei par atslodzi, nākas aizdomāties, kas ir tradicionāls gavēnis mūsdienu cilvēka izpratnē. Vai mūsu ēšanas paradumus ir noteikuši gadalaiki, klimats un laikmeti? Es noteikti jautāju arī sev, kas man ir gavēnis vai atslodzes dienas? Cenšos izzināt, vai tiešām esmu tik nogurusi, ka man ir nepieciešama attīrīšanās? Vai tas ir ziemas nogurums, ar kuru netieku galā?

Pati daudzus gadus ievēroju gavēni un regulāras atslodzes dienas. Tā ir mana pārliecība, personīgā pieredze, kuru nevienam neuzspiežu un nemudinu obligāti ievērot. Esmu par to, lai gavēnis un atslodzes dienas tiek ieturētas apzināti un tā nav akla kolektīva sekošana „modei”, jo šobrīd šie nosacīti intīmie procesi katra dzīvē tiek komercializēti ar dažādu metožu palīdzību. Esmu pat dzirdējusi stāstu, ka gavēnis tiek ieturēts tikai tādēļ, ka darba vietā visi to ievēro, puse kolēģu neēd gaļu, bet otra puse neēd saldumus un sacenšas savā starpā, kurš  ilgāk izturēs. Vai šāds pasākums dod cerētos rezultātus? Kāds tam ir mērķis?  Vai rezultatīvas ir tikai dažas dienas kādā atslodzes kūrē, ja nemainām domāšanu, izpratni par ikdienas aktivitātēm un sevi?

Cik nav dzirdēti stāsti par to, ka kāds/kāda divas nedēļas bijis kūrē, taču juties it kā dzīvotu pusbadā un sapņojis naktī par ceptu gaļu vai svaigām bulciņām. Turklāt, atbraucis mājās, atgriezies pie vecajiem ieradumiem. Ja tā ir gadījies, es teiktu, ka organisms nav bijis sagatavots pārmaiņām un cilvēks sevi ir pakļāvis tikai liekam stresam. Ko darīt, kā būt?

Uztura meistarklasē par atslodzi radīsim atbildes uz jautājumiem:
1. Kas ir gavēnis, atslodzes dienas, askēze?

2. Runāsim par fizioloģiskiem procesiem organismā, kuri saistīti ar ēdiena uzņemšanu.

3. Vai mūsdienu cilvēkam ir nepieciešams ievērot atslodzes dienas un mērenību? Kad tas ir nepieciešams un kādu rezultātu tas mums dod?

4. Atslodzes dienas variācijas – receptes, ieteikumi, praktiski padomi.

Dalīties.

3 komentāru

  1. Kristīne Gaņģe on

    Ar nepacietību gaidu meistarklasi, jo šī tēma mani vienmēr ir mulsinājusi… Vēlos beidzot uzzināt, kā tad īsti ir un varbūt ir vērts to iekļaut arī manā dzīves ritmā! 🙂

Atstāt Ziņu