Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Trenējam savus mīlas (iegurņa) muskulīšus!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

azā iegurņa muskuļi nodrošina daudzas svarīgas funkcijas sievietes organismā – tie atbalsta iekšējos orgānus, nepieļaujot to izslīdēšanu, piedalās urīnpūšļa iztukšošanas procesā un, protams, ir tiešie atbildīgie par to, vai spēsim sev un mīļotajam cilvēkam sagādāt lielisku mīlas baudu.

Ja intīmie muskuļi ir vāji, tie saraujas nepietiekami, sieviete negūst gaidīto labsajūtu seksā. Statistika vēsta – 44 procenti laulāto pāru izšķiras seksuālās disfunkcijas dēļ. Urīna nesaturēšana bieži vien ir iemesls, kāpēc sieviete atsakās no seksuālās tuvības, jo ir gan bailes, gan kauns, gan nespēja pilnībā atbrīvoties.

Urīna nesaturēšana bieži vien ir
iemesls,
kāpēc sieviete atsakās
no seksuālās
tuvības, jo ir
gan bailes, gan kauns,

gan nespēja pilnībā
atbrīvoties.

Kādēļ tā notiek?
Uroģenitālo orgānu noslīdējumu veicina novecošana, dzemdību laikā pārstieptas dzemdes saites, lielu bērnu dzemdības un ķirurģiskas dzemdības pa dabiskiem dzemdību ceļiem, kad, pārgriežot starpeni, tiek traumēts tūplis un anālās atveres sfinkters (slēdzējmuskulis). Noslīdējumus var izraisīt arī vēdera aizcietējumi, pārmērīga sportošana, orgānu tieksme uz noslīdējumiem, it īpaši ļoti vājām sievietēm, arī iedzimts starpenes trauslums ar vāji attīstītu saišu aparātu.

Iegurņa un starpenes statikas traucējumi ir saistīti ar pārmainītu abdominālo spiedienu un iegurņa pamatnes nepietiekamību, ko var izraisīt muskuļu un to aponeirožu iekšēji bojājumi pēc traumas vai neiroloģiska rakstura traucējumi, biežāk gan estrogēnu daudzuma samazināšanās.

Profilakse -vingrojumi
Šīs problēmas profilaksei visieteicamākā ir ārstnieciskā vingrošana pēc Kegela metodes: sievietei 150-200 reižu dienā jāsavelk tā muskulatūra, ar kuras palīdzību parasti var pārtraukt urinēšanu (m. pubococcygeus trenēšana).

Ar šo vingrojumu palīdzību tiek uzlabota vagīnas trofika un nostiprināts starpenes muskuļu tonuss. Vingrojumu mērķis ir atjaunot starpenes muskulatūras balsta funkciju un mazā iegurņa orgānu pareizu novietojumu, kā arī palīdzēt kontrolēt urīna plūsmu no urīnpūšļa.

Apsēdieties uz veltnī sarullēta dvieļa tā, lai justos ērti un stabili, kājas novietojot plati. Rokas atbalstīt uz ceļgaliem un galvu viegli noliegt uz priekšu. Pilnībā atslābiniet vēdera un sēžas muskulatūru. Tad sekojiet norādījumiem:

1.Vienlaicīgi sasprindziniet starpenes (muskuļi, kurus sasprindzināt, lai pārtrauktu urīna strūklu) un taisnās zarnas (anusa) muskulatūru. Parasti šīs muskuļu grupas tiek sasprindzinātas, kad nevēlas, lai noplūst zarnu gāzes.

UZMANĪBU! Neeksperimentējiet ar biežu urīna strūklas pārtraukšanu cerībā vingrināt muskuli. Veiciet to tikai tik, cik nepieciešams, lai saprastu un izjustu starpenes muskulatūru. Pretējā gadījumā var rasties disfunkcija normālā nervu sistēmas regulācijā un uz tualeti būs jāskrien ikreiz kad sagribēsies, jo nespēsiet paciesties.

2. Noturiet maksimāli sasprindzinātus šos muskuļus 4-5 sekundes.

3. Lēnām atslābinieties.
4. Atkārtojiet šo ciklu 10 reizes vismaz 3-4 reizes dienā.

Kad šis pamata vingrojums ir pilnībā apgūts var mēģināt šo veikt bez sarullētā dvieļa palīdzības gan guļus, gan stāvus, jebkurā vietā un laikā, jo apkārtējie šo muskuļu treniņu pat nemanīs.

Dalīties.

Atstāt Ziņu