Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Ja nejautā – nav arī atbildes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Alerģija ir kļuvusi par vienu no aktuālākajām veselības problēmām Eiropā – apmēram 80 miljoni tās iedzīvotāju cieš no kādas alerģiskas saslimšanas, bet no astmas – 30 miljoni.
Pirms kāda laika mūsu lasītājām bija iespēja iesūtīt savus jautājumus par šo tēmu. Un te nu varam lasīt atbildes uz tiem.
 
Atbildes sniedza Doc. Viesturs Šiliņš, pulmonologs, P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Pulmonoloģijas – alergoloģijas centra vadītājs




Vai ir bijis tāds gadījums, kurā pacients bija mocījies ar astmu/alerģiskām iesnām neskaitāmus gadus, bet neatpazina to par šo slimību…
Tādas situācijas mēdz būt. Ja nejautā, tad arī nevar saņemt atbildes.

Ko ir teikuši pacienti, kad ir sākta ārstēšana, kā izmainās dzīve, pašsajūta?
Dzīve ir pilnīgi izmainījusies. Kārtīgi ārstēts astmas pacients dzīvo tikpat pilnvērtīgu dzīvi, kā jebkurš sabiedrības pārstāvis.

Mums kā sievietēm noteikti būtiski zināt, kā saprast, vai bērnam nav astma vai alerģija, lai nebūtu tā, ka staigā pie ārsta, kaut ko ārstē, nekas nepalīdz un tad kā pēdējo min astmu… īpaši, kā to saprast ar bērnu, kurš vēl neprot pastāstīt, kas un kur jūtams
Bērniem astmas diadnostika ir salīdzinoši sarežģitāka kā pieaugušiem, bet diezgan bieži esmu novērojis pārlieku biežu astmas diagnozi. Diez vai ar to vajag steigties, dažreiz pietiek arī tikai ar simptoma ārstēšanu.

Kādas vispār ir astmas/alerģijas ārstēšanas metodes?
Tās ir ļoti dažādas, atšķirīgas katram ārstam. Kopīgā daļa ir tā, kas ir stingri pierādīta un aprakstīta grāmatās, bet, manuprāt, tā ir nepilnīga, to var salīdzināt ar mākslas reprodukciju. Orģināli nav salīdzināmi, tiem raksturīgi tikai rokraksti.

Vīram jau ilgāku laiku ir aizlikts deguns, bet īstu iesnu nav. Pēdējā laikā viņš turklāt sācis spēcīgi krākt. Vai astmai un alerģijai var būt saistība ar krākšanu?
Aizlikts deguns visos gadījumos veicina krākšanu. Jāatceras, ka aizlikta deguna iemesli var būt vairāki. Šī iemesla dēļ vispirms tomēr jāapmeklē ausu, kakla, deguna speciālists. Ja netiek konstatēts iekaisums, polipi vai citas problēmas, jākonsultējas ar pulmonologu(plaušu slimību speciālistu) vai alergologu.

Vai ir vērts skalot degunu ar sālsūdeni, alerģisku iesnu gadījumā?
Alerģiska iekaisuma ārstēšana un deguna eju skalošana ir divas dažādas lietas. Efekts no skalošanas nebūs.

Kāds ir jūsu viedoklis par ‘Dormeo’ matračiem – tur ļoti tiek uzsvērti dažādi antialerģiskie pārklājumi. Vai tas tiešām spēj ilgākā laikā pasargāt no putekļu ērcītes?
Pārliecinošs viedoklis nav, jo neesmu redzējis nopietnus pētījumus. Tas, ka jebkuram matracim ir nepieciešama dziļā tīrīšana, ir skaidrs.

Kādu matraci dakteris ieteiktu lietot, ja ir aizdomas, ka ir alerģija pret putekļu ērcītēm? Vai ir kādi matraču pildījumi, kas skaitās pretalerģiski? Ražotāji jau katrs savu matraci dēvē par nealerģisku, bet neticas…
Domāju, ka jauns, tīrs matracis ir labāks par jebkuru vecu. Vates matrači noteikti ir sliktāki, kā jaunie, kombinēto pildījumu matrači. Ir viedokļi, bet nav pārliecinoši pētījumu dati par dažādu firmu ražojumiem.

Ko jūs domājat par alerģiju ārstēšanu ar homeopātiskiem līdzekļiem?
Nopietnu alerģisku iekaisumu ar homeopātiskiem līdzekļiem izārstēt nevar, bet hroniskās situācijās dažreiz mēdz būt labi rezultāti.

Kad plauka bērzi, novēroju, ka, izejot ārā, rokas tā kā piepampst, pirkti nedaudz apsārtuši un tādi „pilni”. Kā ieiet iekšā, viss pazūd. Vai tā arī var būt kāda alerģijas pazīme?
Parasti pirmie simptomi parādās elpceļos, bet to var pārbaudīt ar analīzēm vai šī tūska ir alerģiskas izcelsmes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu