Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Kakla sāpes – vai uztraukuma vērtas?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 FARINGOSPRAY
līderis kakla sāpju ārstēšanā

eklējot risinājumus cīņai ar sāpošu kaklu, starp visiem citiem ieteikumiem var atrast arī visai neparastus tautas ticējumus. Piemēram, ja kakls aizkritis, tad no suņa mēsliem jāizspiež sula un jādod slimniekam. Vai arī – kam kakls sāp, tam pie kakla jāpiesien sveša cilvēka kreisās kājas zeķe, kura ar Rīgas ziepēm jāsazieķē.  Tos, kam šādas metodes liekas par ekstravagantām vai neviena sveša zeķe negadās pa rokai, aicinām iepazīties ar mērenākām, bet noteikti iedarbīgām iespējām.

Sāpošs kakls, kas bieži sastopams kopā ar citām saaukstēšanās pazīmēm – klepu un iesnām, ir kaite, ar kuru ir pazīstams ikviens no mums. Tomēr jāatceras, ka kakla sāpju iemesls vairumā gadījumu ir infekcija. Dažādi mikroorganismi arī ikdienā dzīvo mūsu mutes dobumā, bet normālos apstākļos organisma imūnsistēma tiek ar tiem galā. Taču, ja cilvēks ir garīgi vai fiziski pārpūlējies, jeb organisms ir kā savādāk novājināts, infekcija veiksmīgi pārvar imūnsistēmas barjeru un rodas iekaisums.

Iekasuma izraisītāji
Tie var būt dažādi, piemēram, vīrusi, baktērijas, sēnīšu infekcijas, kā arī pat mehāniskas traumas. Tomēr lielākajā daļā gadījumu iekaisuma izraisītāji ir tieši vīrusi – adenovīruss un rinovīruss. Pēdējais parasti ir vainojams kakla iekaisumam bērniem.

Smagāku kakla iekaisumu izraisa baktērijas – streptokoki un stafilokoki, radot  paaugstinātu ķermeņa temperatūru un kakla sāpes. Jāatceras arī, ka sāpošs kakls un sāpīgas mandeles var liecināt par citu, ļoti bīstamu infekcijas slimību – difteriju.

Tāpat kakla iekaisumu var izraisīt sēnīšu infekcijas, kuras ir viegli konstatēt balta mutes dobuma gļotādu aplikuma dēļ. No šādām kakla infekcijām bieži cieš bērni un pieaugušie ar novājinātu imūno sistēmu. Visbeidzot arī kuņģa skābe spēj izraisīt kakla gļotādas kairinājumu, kas, savukārt dažreiz izraisa durošas sāpes kaklā.

Dabīgie ārstniecības līdzekļi
Kā jau minēts, biežākie kakla iekaisuma izraisītāji ir vīrusi, ar kuriem organisms ar nelielu palīdzību var tikt galā pats. Šeit noderīgas ir zināšanas par augu valsts klāstu šādas infekcijas ārstēšanai. Jebkura iekaisuma gadījumā ir svarīgi dzert ļoti daudz šķidruma (diennaktī ap 3-4 litriem). Liepu ziedu, vīgriežu, upeņu, deviņvīru spēka ziedu, priežu pumpuru tējas – šīs ir tikai dažas no tām, kam piemīt antibakteroloģiska iedarbība. Turklāt dažām tējām, piemēram, piparmētru, ir arī pretsāpju iedarbība, kas kakla sāpju gadījumā nav mazsvarīgi.

Ārstniecības līdzekļi no dabīgām izejvielām
Šodien modernākie kakla sāpju ārstēšanas līdzekļi ir spreji, kas nodrošina sāpošā kakla pārklāšanu. Pamazām spreji nomaina ne tik efektīvās tabletes.

Arī laukā savāktās dabas vielas var būt efektīvas, bet tad tie jālieto lielos apjomos. Tas bieži var sagādāt problēmas, īpaši bērnu ārstēšanā. Tāpēc ērtāk ir lietot sprejus. Lietojot šādus ārstniecības līdzekļus, jāatceras, ka tie būs efektīgi tikai tad, ja nonāks saskarē ar inficēto vietu. Tā piemēram, aerosols jāuzsmidzina tieši uz inficētās vietas.

Aerosoli parasti satur augu eļļu ekstraktus. Viens no zināmākajiem aptiekās pieejamiem šīs grupas preparātiem, Faringospray, sastāv no 3 dažādām – kliņģerīšu, smiltsērkšķu un bergamotes eļļām. Pirmajai no tām piemīt izteikta pretiekaisuma, nomierinoša un audus mīkstinoša  un atjaunojoša darbība. Smiltsērkšķu eļļā esošajām vielām piemīt antibakteriālas un pretiekaisuma īpašības, kā rezultātā mazinās iekaisums un skrāpēšanās sajūta. Visbeidzot bergamotes eļļa nomierina sakairinātu ādu, veicinot brūču sadzīšanu. Tāpēc šo trīs eļļu kombinācija rada īpaši efektīgu un ātrdarbīgu ārstniecības līdzekli.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu