Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Kondicionieris – plusi un mīnusi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Karstās vasaras dienas… Patīkamas  tās ir tad, kad iespēja ir zvilnēt pludmalē un izbaudīt sauli. Tiem, kam dienas tomēr jāpavada telpās, bieži vien nākas saskarties ar tādu lietu kā ‘’saspiesta gaisa’’ sajūta. Tas, protams, ir no vasaras tveices, jo arī vēdinot telpas karstā laikā dažkārt nejūt izmaiņas. Gaisa atvēsināšana ir nepieciešama kaut vai darba produktivitātes veicināšanas nolūkos vasaras periodā.

Kondicionieris akumulē tikai telpā esošo gaisu, tāpēc reizi stundā telpas jāvēdina
Kondicionieri labi pasargā no pārkaršanas, bet ar vien biežāk cilvēki sāk slimot ar augšējo elpceļu slimībām, jo tos lietojot, gaiss ir vēss, bet nav notikusi gaisa maiņa. Telpā skābekļa līmenis ar laiku samazinās, tāpēc vienu reizi stundā telpas būtu jāvēdina, ja tas nenotiek – gaisā vairojas baktērijas, kas novājina imunitāti. Augšējo elpceļu vīrusu infekcija viegli var izplatīties darba kolēģu starpā, jo kondicionieris visu laiku akumulē tikai telpā esošo gaisu. Strauji mainot atrašanās vietu –  te atrodoties telpā, te jau laukā, notiek temperatūras maiņa, kurai organisms tik ātri nevar pielāgoties, tā ir sava veida ‘’šoka terapija’’, līdz ar to arī rodas saaukstēšanās slimības.  

Regulāra kondicionieru apkope palīdz izvairīties no elpceļu slimībām
Kondicioniera filtri ir regulāri jātīra, jo ja tas netiek darīts, tad tajos attīstās “Legionella pneumophila’’, kas vēlāk var radīt plaušu infekciju slimību. Mēs to vairāk pazīstam kā leģionāru slimību. Gaisa kondicionierus nevajag uztvert kā visa ļaunuma cēloni, ir jāievēro mērenība. Temperatūras starpībai, starp to, kas ir telpā un laukā būtu jābūt ne lielākai par sešiem – astoņiem grādiem.

Vēro gaisa plūsmu no kondicioniera
Svarīgi ievērot, lai gaisa plūsma nenāk tieši no kondicioniera virsū cilvēkam. Palielinātas gaisa plūsmas ietekmē pastiprinās dažādi nervu un locītavu iekaisumi – ja plūsma ilgstosi skar, plecus, jostas daļu, sprandu, vai citas jūtīgas vietas. Gaisa kustību ātrumam jābūt tādam, lai cilēks to nejūt, vidēji 0.15 metru  sekundē. Sevišķi ātri var saaukstēties vietā, kur cilvēkiem mierīgā pozā jāpavada ilgs laiks – šādās telpās gaisa plūsma nedrīkst būt jūtama. Lielāka gaisa plūsma atļaujama telpās, kurās dara fizisku darbu vai sporto.

! Vai zināji, ka cilvēks ikdienā patērē apmēram trīs kilogramus pārtikas un piecpadsmit kilogramus gaisa? Ēdiens tiek izvēlēts labākās kvalitātes, bet vai par gaisa kvalitāti tiek domāts tikpat daudz?

Lai kondicionieris nav bieds!

Ārsti iesaka:

* izvairīties no stresa

* izdzert vismaz vienu glāzi sarkanvīna dienā, lai būtu iespēja atvairīt saaukstēšanās slimības

* stiprināt imunitāti, ēdot svaigus augļus, dārzeņus un zaļumus

* izvairīties no krasām temperatūras maiņām

* īpaši tiem, kuriem tendence slimot ar augšējo elpceļu slimībām, spēcināt organismu norūdot sevi – peldiet, skrieniet

* aktivizējiet organisma enerģētiskos punktus staigājot pa oļiem

* izbaudiet vasaras rītus, staigājot pa rasu

Dalīties.

4 komentāru

  1. Līga Ozoliņa on

    Šis patiešām ir ļoti nopietni, jo esmu pārbaudījusi arī uz savas ādas. Man ir vairāki piemēri. 1. Pirmo reizi tā bija augšējo elpceļu infekcija vasarā, kad normālos apstākļos tai nevajadzētu būt. Runājot ar ārstu konstatējām, ka vienīgais vaininieks var būt kondicionieris, jo viena no tā atverēm atradās tieši zem mana darba galda – pat vasarā vajadzēja sēdēt ar biezām zeķēm kājās. 2. Vēlāk man parādījās nepatika pret kondicionieru lietošanu automašīnā. Klimata kontrole – nekas, kondicionieris – uzreiz degunā radās tāda sausa sajūta un sāka sāpēt galva. 3. Šogad pirms Jāņiem devāmies iepirkties uz lielveikalu. Kā zināms, ārā bija silts, taču veikala piena, dārzeņu un augļu nodaļās bija vienkārši ledaini auksts. Rezultātā Jāņus nogulēju ar augstu temperatūru, kas tikpat ātri uzmetusies arī pazuda. Arī mazā meitiņa veikalu piena un dārzeņu nodaļās parasti saraujas no aukstuma. Tā kā nav joka lieta ar tiem kondicionieriem. Nav jau no viņiem jāatsakās, bet jālieto normas robežās.

  2. Jā, šodien iegāju vienā Statoilā un aukstuma vilnis pilnīgi atsita atpakaļ. Nezināju vai riskēt un iet iekšā, vai labāk laisties prom. Manuprāt šāda pārspīlēšana nemaz neveicina biznesu.

  3. nevajag parspilet, bez kondicioniera tacu vispar nevarwetu veikala ne auglus, ne ko tirgot! Tas viss tacu atri sabojatos! un masina man pasai ir kondicionieris, nu nevaru iedomaties braukt ar auto sada karstuma bez kondicioniera, masina saule pamatigi uzkarst! Tas butu vajprats!

Atstāt Ziņu