Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Skriešanas iesācēju ABC

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pavasaris klāt, saulīte silda- īstais laiks, lai sāktu skriet savam priekam un veselībai. Tev noderēs šie padomi skriešanas iesācējiem.

  • Nepārforsē! Izvēlies mierīgu skriešanas stilu un nelielu gabalu. Nevajag pirmajā reizē skriet līdz bezspēkam, kāpini tempu pamazām. Ja neesi vispār gadiem skrējusi, labāk sāc ar garu pastaigu enerģiskā tempā, pakāpeniski to kāpinot līdz vieglam riksītim.
  • Iesildies! Pirms skriešanas veic iesildīšanās vingrojumus un pietupienus, lai sagatavotu sirds un asinsvadu sistēmu slodzei. Turklāt strauji uzsākot skriet bez iesildīšanās, vari satraumēties – var sākt sāpēt mugura un locītavas.
    Vari iesildīšanās vingrojumus veikt laukā.
    Bet, ja vēlies pirms skriešanas tomēr iesildīties mājās, varbūt pat mūzikas pavadībā, iedvesmojies no fitnesa trenera Kaspara Ozoliņa ieteiktajiem iesildīšanās vingrinājumiem – VIDEO: Sākam vingrot!
  • Neēd 3 stundas pirms skriešanas. Neko neēst trīs stundas pirms skriešanas ir vienkāršākais likums, lai izvairītos no dūrējiem sānos un vēderā. Cilvēki bieži vien domā, ka dūrēju izraisa skābekļa trūkums diafragmā, bet patiesībā parastākais dūrēja iemesls ir tas, ka starp skriešanu un ēdienreizi pagājis pārāk maz laika. Protams, vari stundu vai divas pirms skriešanas apēst ko ļoti vieglu – rūgušpienu, jogurtu vai augļus.
  • Dzer ūdeni! Būtu ideāli, ja skriešanas laikā (īpaši, ja tā plānota garāka) tev līdzi būtu ūdens pudelīte, lai vari ik pa brīdim izdzert nelielu malciņu ūdens. Tas ir svarīgi, jo skriešanas laikā organisms svīstot zaudē daudz šķidruma.
  • Elpo! Neaizmirsti elpot ritmiski un izelpot ar muti, bet ieelpot ar degunu!
  • Sagādā atbilstošu ekipējumu. Vislabāk, ja ir speciāli skriešanai paredzētie apavi, kas samazina triecienu un pasargā mugurkaulu, taču, ja tādu nav, vari iztikt arī ar ērtiem apaviem. Nevajag arī pārāk satuntuļoties vai gluži otrādi – aukstā, vējainā laikā skriet topiņā.
  • Mēģini neskriet pa asfaltu! Speciālisti neiesaka skriet pa asfaltu, jo cietais segums skriešanas laikā traumē locītavas un mugurkaulu. Labāk izvēlies zaļo zonu. Tomēr, ja nav citas izejas, tad gan izvēlies apavus, kas samazina triecienu.
Dalīties.

4 komentāru

  1. Vai ir iespējams skriet nepareizi?<br>Šorīt paliku distances vidū, jo sāp virs papēža potītes rajonā (abām kājām). KĀPĒC? Pirms skriešanas iesildos un arī slodze nav nežēlīga, tikai tik lai patīkami iesvīstu. Vai vaina varētu būt apavos? Man nav speciālo skriešanas kurpju, bet ikdienā ērtas botas<br><br>Šī bija tikai 3.reize, kad skrienu, bet pēc tam jūtu enerģijas pieplūdumu un sajūtu, ka ES VARU! Un šīrīta lielais atsitiens, ka tomēr nevaru viss. Ka viss, ko es sāku kaut kādā stadijā vienkārši izgāžas.. 🙁

  2. Te droši vien derētu kāda profesionālāka cilvēka komentārs. Man bija līdzīgi, tikai pie ceļgala. Parunāju ar pazīstamu speciālisti, viņa teica, ka visdrīzāk tas ir muskulis, kas, ilgi nelietots, pēkšņi sajutis slodzi var sākt signalizēt. Tavā gadījumā tā var būt cīpsla, muskulis vai vienkārši kaut kā ne tā pagriezta kāja, ko tu varbūt pat nemanīji!

  3. Nesen atbraucu no ceļojuma [Anglijā] Biju pārsteigta cik daudz cilvēku skrien [ gan jauni gan veci] varētu ko līdzīgu ievest latvijā. Taču ja skrien tad gadās dzirdēt muļķīgus kometārus 🙁 – gribētu jau skriet taču ja kāds sāk bļaut- davaj davaj skrien ,skrien nedaudz neomulīgi paliek

Atstāt Ziņu