Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Atklāj alu cilvēku sevī: Wild fitness

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ārdu sakot, vairs nekādu atrunu, ka nav kur trenēties, ka nevaram aiziet uz sporta zāli u.c attaisnojumi. Ejam ārā pie dabas, tur ir viss mums nepieciešamas. Varam iet, skriet, lekt, spēlēties ar saules stariem vai viļņiem. Treniņš dabā liks justies tev laimīgai, veselai un apmierinātai.

Dabiskā kustība jeb pirmatnējais fitness
Tā būtība ir atgriezt mūsos mūsu iedzimto dzīvnieka dabu: kustēšanās brīvā dabā, bez jebkāda saspringuma, labi justies, to sasniedzot vienkāršā veidā. Nekādas garlaicīgas sporta zāles. Kas gan te varētu nepatikt?
Mēs kustamies, jo neapzināti zinām, ka mums tā ir jādara – tas dara garīgi un fiziski stiprākus.  Kopš mēs esam nebeidzami patērētāji, sagurums, braukšana ar mašīnu un nepiemērota vide var mūs novest līdz depresijai. Bēgšana laukā pie dabas ir tas, kas ir domāts cilvēkiem. Tas pasargā mūsu veselību un dara mūs laimīgākus.
Mums arī nevajag neko īpašu, lai saglabātu figūru un veselību, viss nepieciešamais ir dabā.
Izbraukt pie dabas ir vislabākais ‘zaļais uzdevums’ un tas ir kā alternatīva antidepresantiem.

Pamēģini pirmatnējo jeb wild fitnesu
Kad esi kādā nomaļā vietā, pie dabas, atrodi zālienu un…nomaini ierasto skriešanu uz skriešanu ar visām četrām. Jā, izmanto, gan rokas, gan kājas, gluži kā dzīvnieki.
Ja esi kopā ar citiem, izmēģini spēli, kurā jālec uz cita ēnas! Kustieties un pamēģiniet noķert cits cita ēnu. Kas to būtu domājis, ka pat saule var kā iesaistīties tavā fitnesa treniņā!
Atrodi soliņu un pārlec tam, pēc tam paliekot sēdus pozīcijā.
Vijoties krustu šķērsu izskrien cauri kokiem, tā kā taisot astotniekus.
Brīvā kustība, kuru sportojot ārā var veikt kad vien vēlies – lēciens augstu gaisā. Lec un tu noteikti jutīsies ļoti labi.

Dabiskas un nedabiskas pozas
Tupus poza. Šādā pozā sēž mazi bērni. Ceļi ir saliekti, ar visu pēdu pie grīdas. Tā ir dabiska poza un ļoti laba ķermenim. Piemēram, tā palīdz gremošanas sistēmai. Tas ir tāpēc, ka mēs visi sēžam uz krēsliem un zaudējam spēju tupēt. Daudzu cilvēku potītes nav tik lokanas vai stipras, lai šādā pozā notupētu pārāk ilgi.
Nostājoties dabiskā pozā, mēs varam brīvi elpot un muskuļi ir atslābināti.
Tādi sporta veidi kā airēšana, riteņbraukšana un darbs sporta zālē ietver nedabiskas kustības. Tie pastiprina mūsu adaptāciju nedabiskai pozai (sēdēšana) un veicina sliktu stāju un muskuļu nelīdzsvarotību. Liela daļa no dabiskajām kustībām ir tīras domas, lai tiktu galā ar stresu. Taču tas nav par to, lai mēs atkal kļūtu alu cilvēki. Tas ir par to, lai mums  būtu prasmes modernajās lietās atrast ko līdzvērtīgu, piemēram, lauvai, vienalga, vai tev būtu problēmas darbā vai nesaskaņas attiecībās.
Spēle, kas iemāca mākslu skaidri, tīti domāt. Pēc skaņas signāla, ar aizvērtām acīm ir jāsaķer kociņš. Pēc ilgāka laika, tāds uzdevums kā šis, ļauj mazināt stresu, kas rodas no pārāk lielas domāšanas.

Savvaļas treniņi
Paskrien ar basām kājām pa parku vai laukiem kādas piecas minūtes
Paspēlē spēli ar partneri: viens no jums rāda deju kustības, otrs attēlo. Mainiet kustības un arī paši mainieties vietām. Dariet to piecas minūtes.
Pacilā kaut ko: piemēram, akmeni vai baļķi. Izpildi uzdevumu divdesmit reizes.

Uzdevums kopā ar partneri: viens no jums uzmet zaru augšā, otrs noķer to, kamēr zars nav nokritis zemē. Atkārtot apmēram piecas minūtes.
Rāpošana kā lācim. Novieto pēdas un rokas pie zemes uz divām minūtēm.
Atrodi kaut ko, kam lekt pāri, piemēram, nokritušam baļķim. Notupies zemē pēc katra lēciena. Uzdevumu turpini piecas minūtes.
Pabeidz ar nelielu skrējienu un lēcieniem gaisā. Apmēram trīs minūtes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu