Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Tējas sievietēm- enerģijas un labsajūtas atgūšanai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Brīdī, kad roka stiepjas pēc aptieciņā esošajiem nomierinošajiem vai pretsāpju līdzekļiem, ir vērts apstāties un iedzert tēju. Tējas sievietēm – gan enerģijas atgūšanai un labsajūtas uzlabošanai, gan dažādu sieviešu veselības problēmu mazināšanai.

„Sieviešu” tēja enerģijas atgūšanai – rasaskrēsliņš un aveņu lapas
Šīs tējas piemērotas sievietēm jebkurā vecumā dažādās dzīves situācijās, palīdzēs atgriezt zudušos spēkus un uzlabos pašsajūtu.

Rasaskrēsliņš un avene jau sen tiek uzskatīti par sieviešu augiem, tiem piemīt daudz ārstniecisku īpašību, kas palīdz saglabāt jaunību un skaistumu, kā arī veselību un labu pašsajūtu. Tie regulē hormonu un cukura līmeni, palīdz atbrīvoties no toksīniem un labvēlīgi iedarbojas uz zarnu traktu. Tiek uzskatīts, ka rasaskrēsliņš pasargā sievieti no dažādām olnīcu un vagīnas saslimšanām.

Rasaskrēsliņa tējas pagatavošanai ņem ēdamkaroti lapu uz glāzi verdoša ūdens. Ļauj ievilkties slēgtā traukā, lieto bez ierobežojumiem sāpīgu menstruāciju gadījumā, pret galvas reiboņiem, klimaktērija neirozēm.

Aveņu lapu tējas pagatavošanai ņem tējkaroti lapu, aplej ar aukstu ūdeni, uzvāra un ļauj ievilkties 15-20 minūtes.

Sievietēm gados:
kumelīšu ziedi,
vilkābeļu ziedi
asinszāļu laksti
Visas drogas sajauc, bet nesaberž pulverī. Tējkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, trauku noslēdz un ļauj ievilkties 15-20 minūtes. Izkāš un dzer lēnām, to izbaudot. Tēja palīdz nomākt drūmas domas un mazināt depresiju.

Jaunām sievietēm:
melisa,
nātru lapas
pieneņu saknes
Drogu lapas sasmalcina, bet pieneņu saknes samaļ kafijas dzirnaviņās. Tējkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens un tur termosā 2-3 stundas. Lieto vairākas tasītes dienā, vēlams vakarā, ne mazāk kā trīs nedēļas. Palīdz novērst ātru aizkaitināmību, stresa radītas sekas un uzlabo labsajūtu.

 

Tējas menstruāciju sāpju mazināšanai

  • 20g maura retēju lakstu aplej ar glāzi karsta ūdens, vāra uz lēnas uguns 15 minūtes, atdzesē, izkāš. Dzer pa ¼ – ½ glāzes 4-5 reizes dienā pirms ēšanas.
  • Ieber termosā 2 ēdamkarotes raudeņu lakstu drogas. Pārlej ar 2 glāzēm verdoša ūdens. Lieto, sadalot uz 3 reizēm, 20-40 minūtes pirms ēšanas.

 

Tējas stipru menstruālo asiņošanu gadījumā

  • Ēdamkaroti sasmalcinātu meža zemeņu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj 30 minūtes ievilkties, izkāš. Dzer pa ēdamkarotei 3-4 reizes deinā.
  • 40g ozolu mizu aplej ar litru ūdens, vāra 15 minūtes, atdzesē, izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā.
  • Ņem pa 5 daļām pelašķu lakstus, ganu plikstiņu lakstus, meža retēju saknes un 2 daļas ozolu mizas. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 5 minūtes uz lēnas uguns, 15 minūtes ļauj ievilkties, izkāš. Dzer pa glāzei no rīta un vakarā.
  • Vienādās daļās ņem meža zemeņu lapas, meža aveņu lapas, maura retēju lakstus, ozolu mizas un pelašķu lakstus. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi ūdens, vāra 5-10 minūtes, ļauj ievilkties 15 minūtes, izkāš. Lieto pa glāzei rītā un vakarā 5 dienas pirms menstruācijām.
  • Tējkaroti tīruma kosu lakstu aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens. Dzer ik pa 2 stundām 1 ēdamkaroti, ja ir sāpīgas menstruācijas ar lielu asiņošanu. Kad stāvoklis uzlabojas, dzer pa ēdamkarotei 3 reizes dienā.
  • Sasmalcinātu vībotnes sakni aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties. Dzer pa pusglāzei 2 reizes dienā.
  • Četras tējkarotes sasmalcinātu irbeņu mizu aplej ar glāzi ūdens, vāra 30 minūtes, izkāš, pielej vārītu ūdeni, lai būtu pilna glāze. Dzer pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Tējas menstruāciju cikla traucējumu ārstēšanai

  • Tējkaroti sasmalcinātu kalmju sakņu aplej ar glāzi karsta ūdens. Ļauj 20 minūtes ievilkties, izkāš. Dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas.
  • Tējkaroti sasmalcinātu deviņvīruspēku sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, uz lēnas uguns vāra 5-10 minūtes, ļauj ievilkties 4 stundas. Dzer pa ēdamkarotei 3-4 reizes dienā
  • Pētersīļu sēklas saberž pulverī, 4 tējkarotes sēklu pulvera aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 15 minūtes, atdzesē, izkāš. Dzer pa ēdamkarotei 4-6 reizes dienā.

Tējas ar klimaksu saistītu nepatīkamu sajūtu atvieglošanai

  • Ēdamkaroti ganu plikstiņu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties, izkāš un tūlīt visu izdzer. Labi palīdz pastiprinātas asiņošanas gadījumā.
  • Divas ēdamkarotes raudeņu lakstu drogas aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens (termosā). Izdzer 3 reizēs 20-30 minūtes pirms ēšanas. Uzlējums nomierinoši iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu.
  • 1-2 ēdamkarotes salviju aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties. Izdzer vienas dienas laikā. Normalizē dzimumdziedzeru darbību, nostiprina centrālo nervu sistēmu. Nedrīkst lietot lielās devās ilgāk par 3 mēnešiem!
  • Uzlējumam ņem 3 ēdamkarotes labi samaisītu vilkābeļu ziedu un augļu maisījumu, aplej ar 3 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties 3 stundas tumšā vietā. Izkāš un lieto pa glāzei 3 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas un stundu pēc ēšanas.
  • Ēdamkaroti baldriānu sakņu ieber termosā, uzlej glāzi verdoša ūdens. Lieto nākamajā dienā. Parasti dzer pa ēdamkarotei 3-4 reizes dienā, bet pastiprināta uzbudinājuma gadījumā pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā. Nav ieteicams bez pārtraukuma lietot ilgāk par 2 mēnešiem, var parādīties diskomforta sajūta.
  • Vienādās daļās ņem asinszāles, strutenes, maura retēju lakstus, pelašķu un kumelīšu ziedus. Ēdamkaroti drogu maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties 30 minūtes siltā vietā, izkāš. Izdzer pa malkiem dienas laikā.
  • Vienādās daļās ņem raudeņu un mārsilu lakstus. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi veroša ūdens, 10 minūtes ļauj ievilkties slēgtā traukā, izkāš. Dzer pa glāzei dienā, sadalot nelielās devās.


Avots: Raksta sagatavošanā izmantoti materiāli no grāmatas „Tēja visiem dzīves gadījumiem,” Gulbis, 2003

Dalīties.

2 komentāru

Atstāt Ziņu