Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Kastanis- mazais rudens dziednieks

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Citviet pasaulē augošie kastaņi ir ēdami. Mūsējie – tā sauktie zirgkastaņi -nē, bet tādēļ tie nav par matu sliktāki. Kastaņi ir tautas dziedniecībā iecienīts līdzeklis.

Kastanis uzsūc slikto enerģiju un dāvā pozitīvo
Tautas dziedniece Benedikta Mežale norādījusi, ka kastaņiem piemīt liela pozitīvā enerģija, kas stiprina un aizsargā. Dziedniece Ilze Jansone rakstījusi: „Kastanis ir brīnumains augs. Tā augļi – kastaņi – ārstē gan ķ­ī­mis­ki, gan enerģētiski. Tādēļ iesa­kām dažreiz kastani vienkārši nē­sāt līdzi bērnam vai pieau­gu­ša­jam kabatā, arī kreklā, aiz zeķtura, arī zeķēm vai gulēt uz kastaņu mai­siņa. Kastanis atdod savu po­zi­tīvo enerģiju, bet uzsūc negatīvo, kas viņu pilnīgi saārda. Izkaltētu kas­ta­ni grūti sadauzīt, bet pie slimās vie­tas pāris dienu pabijušu, ātri var sasist miltos.
Arī pirtnieks Ziedonis Kārkliņš teicis, ka kastaņkoka enerģija ir spēcīga, impulsīva. Tā ļoti labi atbrīvojot no noguruma.

Kastaņu kompreses
Kastaņu kompreses ir efektīvs līdzeklis cīņa pret varikozām vēnām, kaulu un locītavu sāpēm.
Viens no veidiem, kā gatavot kompresi ir sasmalcinātus kastaņu apliet ar degvīnu un vismaz desmit dienas atstāt tumšā vietā, lai ievelkas. Iegūto šķidrumu lieto kompresēm pie locītavu sāpēm un pret varikozām vēnām.
Var gatavot arī kastaņu augļu pulveru tē­ju. To vāra šādi: samaļ 9 kas­taņus uz 1 l ūdens. Kastaņus sīki sadauza un uzvāra. Ļauj kastaņiem vēl līdz 1 stundai ievilkties un pielej pie van­nas, iepriekš izkāšot. Šādā vannā, kurā pieliets kastaņu mizas novārījums, ieteicams iet reimatisma gadījumos, arī tad, ja ciešat no hemoroīdiem.

Kastaņi-iekšķīgai lietošanai
Kastani var lietot arī iekšķīgi – saaukstēšanās, bron­hī­ta, garā klepus gadījumos dzer kastaņu pulveri pa naža galam 3 reizes die­nā.
Var gatavot arī kastaņu kvasu. To gatavo šādi: 15- 20 kastaņus nomizo, pārgriež uz pusēm, saber trīslitru burkā, ieieno pusglāzi cukura vai medus, nedaudz rauga un aplej ar 3 litriem vārīta, atdzesēta ūdens. Burku apsien ar marli un ļauj siltā, tumšā vietā norūgt 2-3 nedēļas.
Pēc tam šķidrumu var lietot – pa pusglāzei trīs reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Lieto gan imunitātes stirpināšanai, gan profilaksei, gan pēc smagām slimībām.

Kastaņi – lieliski palīgi masāžām
Mazais  apaļais kastanis ir arī lielisks palīgrīks, lai izmasētu pirkstus, rokas, kājas un pat dibenu.
Darbā, kad sajūti nogurumu, pavirpini rokās kastani. Izkustināsi pirkstus (īpaši svarīgi šāds vingrojums, ja tavs darbs saistīts ar sēdēšanu pie datora).
Pēdu masāža- saber kastaņus vienā kastē un vakarā pabradā pa tiem ar basām kājām.
Masāža sēdoša darba darītājiem- saber kastaņus spilvendrānā, noliec uz krēsla un apsēdies. Virzies šurpu turpu un izmasē kārtīgi savu nosēdēto dibenu.

Dalīties.

6 komentāru

  1. Mums ar visa māja pilna ar kastaņiem. Mazais puika to vien dara laukā ,kā lasa kastaņus :D<br>Ieteikums- ļoti smuki kastaņi izskatās, ja saliek pītos groziņos un izrotā ar rudens lapām. Skaists dekors.

  2. Gunta Leona on

    Nezinu, vai tas ko devis, bet jau gadiem kabatās cenšos turēt vismaz 2 kastaņus, kad roka gadās kabatā, pirksti sāk virpināt kastaņus.

Atstāt Ziņu