Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Izmēģinām, kas ir pāru joga

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mēs ar vīru pavisam nesen saņēmām uzaicinājumu doties izmēģināt pāru jogu. Jāsāk ar to, ka neesam lieli jogas pazinēji: vīram ar to līdz šim nav bijusi pilnīgi nekāda saskare, savukārt manu pieredzi var drīzāk dēvēt par „gadījuma sakariem”. Neraugoties uz to, nolēmām pamēģināt.

Tā, kādā darbdienas vakarā, devāmies uz Matīsa ielas 31.namu, kurā iekārtota mājīga telpa individuālo un grupu jogas nodarbībām. Te mūs gaida kundalini jogas pasniedzēja Evija Blūmentāle un viņas vīrs.

Pārģērbjamies ērtās drēbēs, sasēduši uz paklājiņiem, malkojam tēju un iepazīstamies, kā arī izstāstām būtiskākos faktus par līdzšinējo pieredzi ar jogas (ne)praktizēšanu, veselības stāvokli, kā arī to, cik aktīvi esam ikdienā. Jāsaka, ka kopumā esam diezgan nesportiski, vismaz, tādā ziņa, ka sporta klubus neapmeklējam un arī jogu nepiekopjam. Taču ikdiena nogurdina pamatīgi – vīrs daudz laika pavada pie stūres un datora, es – audzinu meitiņu un strādāju pie datora, tāpēc nepieciešamība kaut kā relaksēties ir ļoti liela.

“…tas arī pārbauda to, vai paļaujamies viens uz otru un vai spējam otra rokās pilnībā atslābināties.”

Kad viss svarīgais izrunāts, sākām nodarbību. Sākām ar tantrisko masāžu, kurā viens otram palīdzam atslābināties (tikai nejauciet, ar seksu tiešā veidā tam nav nekāda sakara), kā arī palīdzam viens otram izstaipīties. Lai arī stiepšanās vingrojumi ir vienkārši, tie liek sajust, cik varam, cik var mūsu partneris; tie liek būt iejūtīgiem vienam pret otru un palīdzēt. Tas arī pārbauda to, vai paļaujamies viens uz otru un vai spējam otra rokās pilnībā atslābināties. Par brīnumu man – es nemaz tā īsti atslābt nevarēju (izrādās, ļoti daudziem tas mūsdienās ir jāmācās no jauna).

Tad ar iedziedāšanos sākās nodarbības otrā daļa jeb kundalīnī jogas nodarbība ar elpošanas, stiepšanās un citiem vingrojumiem, kā arī meditācijām. Pēdējā meditācija turklāt bija diezgan smieklīga, jo ilgāku laiku piemiegtām acīm bija jāskatās otra acīs.  

“Patīkams pārsteigums, ka pāris jogu var praktizēt kopā un nav vairs jādala „nodarbība sievietēm“ vai „nodarbība vīriešiem“ – šī bija „nodarbība mums abiem“.”

Tas, ko ar vīru secinājām pēc pusotras stundas reizē mierīgas un reizē arī aktīvas darbošanās, prāts bija atslēdzies. Bijām apjautuši, cik mūsu ķermeņi ir saspringti un „ierūsējuši“. Mēs sajutām katru ķermeņa daļu, sajutām, ka asinis straujāk sāk riņķot. Katrā ziņā pēc nodarbības no manas sejas nevarēja „novilkt“ smaidu, jo bija tik patīkama sajūta, taču vīrs atzina, ka bija pagaisis viss dienas nogurums. Turklāt patīkams pārsteigums, ka pāris jogu var praktizēt kopā un nav vairs jādala „nodarbība sievietēm“ vai „nodarbība vīriešiem“ – šī bija „nodarbība mums abiem“.

Mums šī bija pirmā šāda veida nodarbība, kā rezultātā darbošanās no mūsu puses varbūt bija nedaudz saraustīta, jo nācās sekot līdzi, ko dara pasniedzēji, vai izpildām visu pareizi. Taču par to nejutām nekādu nosodījumu (noteikti būtisks arguments tiem, kas neizmēģina janas lietas, jo šķiet, ka arī pirmajā reizē viss ir jāizdara uz tip-top). Ar laiku domāju, ka varētu panākt arī pilnīgu ļaušanos, katras darbības pilnvērtīgu izjušanu un vēl lielāku mieru. Katrā ziņā no šīs nodarbības lieliski sajutām, ka ilgstoša pāru jogas praktizēšana pāri vairāk satuvinātu, citā līmenī paceltu savstarpēju, jo īpaši, neverbālo komunikāciju. Tāpat šī nodarbība nostiprina „došanas-ņemšanas“ principu, proti, lai saņemtu kaut ko labu, tev tas arī jādod, par ko ikdienā attiecībās bieži vien tiek piemirsts.  

Noslēgumā jāsaka, ka mēs rakstām savas sajūtas, taču pārlasot šķiet, ka nepasakām neko, jo patiesībā piedzīvotās sajūtas ir ļoti grūti aprakstīt. Katrs no mums to sajuta nedaudz atšķirīgi un arī katrs no jums to sajustu ļoti individuāli. Katrā ziņā mēs ar vīru izjūtam vēlēšanos turpināt apmeklēt šīs nodarbības un tas, šķiet, ir pats augstākais novērtējums, ko varam no savas puses dot!

Jogas pasniedzējas Evijas Blūmentāles rakstu par to, kas ir pāru joga, lasi šeit >>>

Dalīties.

Atstāt Ziņu