Vārda dienu svin: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Krāšņā Meksikas mode

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Protams, globalizācija ir neizbēgams process un ir grūti atrast vietas, kur ikdienā redzētu autentisku tradicionālo Meksikas apģērbu.
Tomēr, ja apmeklētu Meksikas lauku daļas, varētu redzēt, ka tipisks Meksikas apģērbs joprojām ir pielietots.
Meksikas ciemi ir patiess tradicionālās meksikāņu kultūras piemineklis.

Ja runājam par meksikāņu apģērbu, tad tas ir jāiedala trīs galvenajās grupās:
– Mūsdienu apģērbs
– Tradicionālais Meksikas apģērbs
– Svētku kleitas un kostīmi

Lielākajās pilsētās, mūsdienu meksikāņu apģērbs ļoti daudz neatšķiras no drēbēm, ko arī mēs nēsājam ikdienā. Pateicoties globalizācijai, Meksikas jaunajai paaudzei, kas dzīvo lielajās pilsētās ir tendence nēsāt tādas drēbes kā, piemēram, spilgtas krāsas kokvilnas t-kreklus ar izteiksmīgu apdruku un džinsus. Šīs izmaiņas vērojamas arī mazākās pilsētās, kur varam redzēt mūsdienu drēbes ar tradicionālu pieskaņu, galvenokārt, pateicoties izvēlētajām krāsām. 

Cilvēki, kuri dzīvo pilsētās, šķiet, dod priekšroku zemei līdzīgas krāsas, piemēram, brūnai vai tumši sarkanai, lai gan arī spilgtās krāsās – zaļa vai dzeltena, nav retumis.
 

Tradicionāls meksikāņu apģērbs apvieno vietējos un Eiropas elementus. To ražošanā tiek izmanto izejmateriāli, kas ir tradicionāli Meksikā, kā arī Eiropā zināmi un radīti materiāli.
 
Pagātnē, Meksikas apģērbi tika krāsoti ar dabīgiem komponentiem, kas atrodami vietējos augus, taču, kad parādījās mākslīgās krāsvielas, tas viss izzuda.

Mēs varam atrast tradicionālo meksikāņu apģērbu daudzās variācijās, un to var redzēt un atšķirt pēc dzimuma, sociālā statusa un etniskās grupas. Piemēram, apģērbs, ko nēsā sievietes atšķiras no tā, ko nēsā vīrieši, un arī dažādām dzimtām var atšķirties apģērbs.

Tipisks sievietes apģērbs ietver:
– svārkus
Koša, skaista un daudzveidīga garo svārku mode. Svārkus noteikti izmanto kā apģērbu deju priekšnesumos, svētkos, bet ne tikai. Tie ir gan greznāki, gan ikdienišķāki, lai varētu vilkt arī ikdienā. Kopējā pazīme – spilgti un vējā plandoši. Īsāk sakot, skaisti!
– “huipil” (tunika)
Īspiedurkņu kā arī ar garām rokām. Dažādās krāsās un ar dažādiem rakstiem.
– “quechquémitl” (plecu apmetnis)
Apmetnis, ar caurumu centrā un, kas ir domāts, vilkšanai pār galvu.
– “rebozo” (šalle)
Šai šallei bija daudz vairāk pielietojumu, nekā vienkārši šallei. Sievietes to sien sev apkārt un pārnēsā tajā gan dārzeņus, ejot no tirgus, gan arī mazus bērnus. Tas, principā ir kas līdzīgs, slingam, ko mēs zinām.

Ja runājam par svētku apģērbu, mēs varam atrast dažādus kostīms gandrīz uz katru īpašo gada dienu. Nacionālie svētki tiek svinēti ar tipisku apģērbu un aksesuāriem (ieskaitot slaveno Meksikas sombrero). Dažas īpašas dienas, piemēram, Mirušo piemiņas diena, ir cieši saistīta ar reliģiju, un ka to var redzēt arī uz apģērba, ko tajā dienā velk. Karnevāla laikā, bieži vien tiek vilkts “Charro” kostīms, ko ir popularizējuši slavenie mūzikas ansambļi, zināmi kā Mariači.

Tradicionālais Meksikas apģērbs vīriešiem
Autentisku Meksikas apģērbu vīriešiem veido bikses un krekls, kas ir unikāli, jo tiem ir daudzas interesantas detaļas. Nevar neminēt arī pančo un cepuri ar lielajām malām – sombrero.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu