Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Apģērbi no guļammaisiem un izpletņiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ko tu teiktu par somu, kas pašūta no armijnieku telts, kosmētikas maciņu no medmāsas svārkiem, mēteli no veca guļammaisa, jaku no cietuma segas un maku no slimnīcas dvieļa vai automašīnu drošības jostas. Tā nav parodija par dzīvi krīzes apstākļos, tā ir realitāte. Somijā jau pirms vairākiem gadiem izveidots zīmols „Globe Hope”, kas tieši no šādiem otrreiz pārstrādājamiem materiāliem – potenciāliem atkritumiem, rada modi. Un trāpīts ir desmitniekā, jo šie apģērbi un aksesuāri ir populāri ne tikai Somijā, bet arī citviet pasaulē – Eiropā, Japānā, Amerikā.

Kā vēsta „Globe Hope” mājas lapa, tad ideja par šādu zīmolu 2003.gadā dzima kā rezultāts vēlmei radīt un ražot kvalitatīvu, ekoloģiski atbildīgu modi cilvēkiem, kuri prot novērtēt ilgtspējīgas attīstības ideju. Šī zīmola pamatā ir sauklis: „Pasaule necieš no materiālu, bet gan no prāta trūkuma.” Kas arī rotā lielu daļu no „Globe Hope” darinājumiem. Par šo ideju kompānija jau guvusi neskaitāmas balvas gan dizaina, gan vides aizsardzības jomā.

„Globe Hope” apģērbi ir devuši „otro dzīvi” jau eksistējošām lietām un materiāliem. Pārmodelējot, pāršujot, pārkrāsojot un mainot apdruku uz armijas un slimnīcu uniformām, darba apģērbiem, antīkiem un buru audumiem un reklāmas plakātiem, tie tiek atdzīvināti un paglābti no izmešanas atkritumos. „Mēs radām modi, kas nepapildina pasaules milzīgos atkritumu kalnus,” norāda idejas autori. Tāpat šis zīmols sola izcelt individualitāti, jo pilnīgi vienādu preču nav.

Interesants ir arī kompānijas marketings. Proti, interneta mājas lapā par jebkuru preci ir sava leģenda. „Pirms es kļuvu par Globe Hope jaku, es pavadīju daudzas naktis teltīs un nometnēs kā armijas guļammaiss,” vēsta uzraksts pie kādas zaļganas jakas. „Savā iepriekšējā dzīvē es biju operāciju zāles pārklājs,” vēsta uzraksts pie kādiem svārkiem. Tā savs stāsts ir itin visam – mazai somiņai, makam, sporta somai, vīriešu kosmētikas makam, mētelim, jostai, svārkiem.

Jāsaka, ka somi radījuši tiešām lielisku biznesa ideju, jo potenciālie atkritumi uzņēmumam tiek atdoti burtiski par velti, bet pārstrādāti tirgū tie nonāk atkal jau pietiekoši dārgās cenās. Piemēram, pleca somiņa internetveikalā maksā ap 70 eiro, mētelis ap 200 eiro.

Dalīties.

Atstāt Ziņu