Vārda dienu svin: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Ziemas SPA procedūras mājās. Izmēģini!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Izmanto šīs brīvdienas, lai palutinātu sevi! Izbaudi mājās ziemas lauku SPA procedūras!
Lauku SPA „Zemeņu krastiņi” īpašniece Anita Reščenko SievietesPasaule.lv lasītājām iesaka vairākas vienkāršas procedūras, ar kurām ziemā vari palutināt ne tikai ādu, bet arī savu labsajūtu!

  • Vitaminizētās kāju un roku vanniņas

Sagatavo divās bļodās (vienu rokām, otru – kājām) siltu ūdeni, pielej tam klāt saldētu zemeņu sulu, vari pielikt arī kādu saldēto ogu (tās gan iepriekš jāatsaldē). Zemenes lieliski tīra un balina ādu, kā arī „noņem” pēdām cieto ādas slāni. Pēdās un plaukstās ir visu orgānu punkti – līdz ar to, parūpējoties par rokām un kājām, parūpēsies par visu organismu. „Šāda pēdu un roku vanniņa relaksē, piepilda ar dzīvesprieku un vasaras sajūtām, turklāt caur ādu tiek uzņemti vitamīni, kas ir zemenēs,” teic Anita. Viņa arī norāda, ka zemeņu vietā vari ņemt jebkurus augļus vai dārzeņus, kas tev mājās ir. Tikpat labi vari savas pēdas palutināt arī ar burkānu vanniņu.

Paturi plaukstas un kājas vanniņā aptuveni 15 – 20 minūtes, vari arī ilgāk – viss atkarīgs no pašas sajūtām. Uzreiz pēc vanniņas Anita rekomendē ne kājas, ne rokas neslaucīt dvielī, bet vēl slapjas iesmērēt ar eļļiņu, piemēram, pašas gatavotu priežu eļļu. Kā tādu pagatavot, lasi tālāk.

 

  • Imunitātei – sniega procedūras mājas apstākļos

Jā, jā, tieši tā – sniega procedūras! Arī pilsētā dzīvoklī vari savu ķermeni palutināt un norūdīt ar sniega procedūrām – uz balkona vai palodzes taču sniegs pēdējās dienās ir kārtīgi sasnidzis. „Sniegs ir tīrs ūdens, un to tieši tagad – kad visu laiku snieg un sniegs nav paspējis kļūt netīrs vai uzsūkt apkārtējo enerģiju, vajag izmantot,” saka Anita. Viņa iesaka, lūk, ko:

No rīta tikko piecēlusies izej basām kājām uz balkona pabradāt pa tīro sasnigušo sniegu un – žvikts! prom uz vannas istabu, kājas aplaistīt ar siltu ūdeni. Lieliska imunitātes stiprināšana.

Sniegu izmanto arī sejas ādas tonusam. No rīta, kad piecelies, atver logu un paņem saujā sniegu, saspied nelielā piciņā un apļveidīgām kustībām parīvē pa sejas ādu. „Īsta krio masāža!” stāsta Anita. Pēc tam piespied sejai siltu dvieli (dvieli Anita iesaka paturēt kaut kur virs tvaika, vai nu vārošas tējkannas vai citur).

Tik pat labi šādai sejas mazgāšanai no rītiem vari izmantot sasaldētus ledus kubiciņus – piemēram, vari sasaldēt kumelīšu tēju utt.

 

  • Dodies uz mežu pēc dabas labumiem! Jā, arī ziemā tur ir, ko lasīt!

Priežu zariņi sasilda organismu un dāvā labu garastāvokli

Ja tev blakus mājai vai vismaz netālu ir mežs vai parks, Anita iesaka brīvdienās iziet pastaigā un salasīt priežu zariņus, kas tagad pēc lielajiem sniegiem esot daudz sakrituši. Mājās zariņus sagriez mazākos gabalos un vari izmantot kā lielisku pamatu kāju un roku vanniņām – uzlej uz sasmalcinātajiem zariņiem karstu ūdeni, ļauj nedaudz ievilkties un tad pamērcē pēdas un plaukstas. Priede ir prieka koks, tādēļ šāda procedūra noteikti uzlabos tavu garastāvokli, turklāt arī būs veselīga taviem elpošanas ceļiem, skaidro Anita.

Vēl viņa iesaka no priežu zariņiem pašai mājās pagatavot savu priežu eļļu, ar ko sasmērēt rokas un kājās tūlīt pēc vanniņas. Šādai eļļiņai ir sildošs, ādu mīkstinošs efekts.

Recepte priežu eļļas pagatavošanai:
Ņem jebkuru extra virgin – olīveļļu, rapšu vai saulespuķu – eļļu (ievēro – tai tiešām jābūt pirmā spieduma, tāpēc izmanto tikai extra virgin!) un aplej ar to smalki sagrieztos priežu zariņus, ideāli, ja ir arī priežu pumpuri. Eļļai jābūt tik daudz, lai tā pārsegtu visus zariņus. Tad noliec trauku siltā, tumšā vietā. Tur tam jāstāv divas nedēļas. Pēc tam priežu izvilkumu ielej stikla burkā vai pudelē un glabā ledusskapī. Uzglabāt var trīs mēnešus. Tieši tāpat var pagatavot apelsīnu un mandarīnu eļļu (jāizmanto augļu mizas) un citas.

Ziemas tēja, kas attīra organismu:
Ja dodies pastaigā pa mežu, Anita iesaka salasīt ne vien priežu zariņus, bet paskatīties – ko vēl daba piedāvā: „Mēs mājās nemaz vasarā lasītās tējas tagad nedzeram, ziemā mežā zem sniega arī atrodami svaigi augi, no kuriem sanāk garšīga tēja!”
Zem sniega kupenām ir brūkleņu un melleņu, aveņu un kazeņu zariņi, viss kaut kas vērtīgs! Izmēģini Anitas ieteikto tējas recepti: ņem vienu bērza zariņu, kadiķa zariņu, aveņu zariņu, brūkleņu un melleņu zariņus, smalki sagriež un aplej ar karstu ūdeni, ļauj ievilkties pāris minūtes. Ar šādu tēju var aplaistīt ādu pēc pirts vai vannas, to var arī dzert, tai ir organismu attīroša iedarbība, īpaši organismu attīra kadiķis, avenes un kazenes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu