Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Ļauj ‘uzplaukt’ arī saviem matiem!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rī mati jūt, ka pavasaris, lai gan lēnām, bet tuvojas. To, kā tas ietekmē matus un vēl daudz ko citu noderīgu mums pastāstīja matu ārste Inga Zemīte un matu stiliste Diāna Siliņa.

Ko saka matu ārste:

Mata struktūrai pavasaris nāk par labu
Pavasarī pamainās gaisa mitrums. Visu ziemu mati bijuši istabā, kur radiatori tos sausina, tad tagad, kad vairāk atveram logus, mati jūtas labāk. Tāpēc var teikt, ka mata struktūrai pavasaris nāk par labu. Tas, ka mazliet mainījusies matu struktūra, pašas varam pamanīt, pēc tā, ja rodas vēlme pamainīt šampūnu.
Paliekot siltākam un pastiprinoties saulei, jācenšas pasargāt matus, lietojot šampūnu ar saules aizsargfiltru.

Nepareiza ķemmēšana var padarīt matu lūstošu
Mats pēc savas struktūras ir stiprs, tam ir keratinizēta struktūra. Taču jebkas, kas to var stiept, lauzt, locīt, rada bojājumus. Pat ikdienas matu ķemmēšana, ja to darām pārāk spēcīgi, ar sliktu ķemmi, var apraut matu kutikulu un padarīt to lūstošu.
Ir dzirdēts arī par to, ka šampūns vai bieža mazgāšana bojā matus. Tā gluži nav. Izņēmumi var būt gadījumi, ja cilvēkam ir kāda alerģija, pret kādu no vielām, kas ir sastāvā. Citādi, šampūns nekā nevar slikti ietekmēt matu. Galvenais izvēlēties sev piemēroto.
Nevar arī teikt, ka, piemēram, krāsošana, ilgviļņu likšana ir ļoti kaitīga matiem. Tā, protams, ietekmē matu struktūru. Taču, ja to dara profesionālis, ja pakāpe un apjomi, kādā izvēlas kādu no procedūrām atbilst tavam matu stāvoklim, tad bojājums, ko tas var nodarīt, ir tik niecīgs, ka to neviens pat nevar pamanīt.

Vairogdziedzera problēmas, dzelzs deficīts un asinsrites problēmas ietekmē matus
Tas kā matu ietekmē krāsošana vai veidošana ir atkarīgs no tā, kāds mats ir pats par sevi, vēl pirms ar viņu sākts kas darīt. Piemēram, blondi mati paši par sevi ir plānāki, nekā rudi. Un tas, ko rudmate darīs saviem matiem, savādāk ietekmētu blondus matus. Galvenais prasīt speciālistam, kas tieši ir atbilstošs jums un kā tas ietekmēs jūsu matus.
Ja runājam par slimībām un to ietekmi uz matiem, tad jāņem vērā, ka vairogdziedzera problēmas, dzelzs deficīts un asinsrites problēmas ietekmē to, ka mats izaug trauslāks. Līdz ar to, jāsaprot, ka pret matiem jāizturas saudzīgāk. Svarīgi ir zināt, kāds ir jūsu matu stāvoklis, lai varētu atrast atbilstošos līdzekļus, procedūras, to veikšanas biežumu utt. Ja viss tiek darīts saprāta robežās, tas nav kaitīgs.

Pārtikas produkti ir jāēd, nevis jāliek matos
Lai barotu matus, pārtikas produkti ir jāēd, nevis jāliek matos. Es uzskatu, ka pašu gatavotas maskas no dažādiem ēdieniem ir maz efektīvas metodes. Jāsaprot, ka matu stāvoklis mainās dažādos periodos. Un, piemēram, kāds ieliek majonēzi matos periodā, kad tie sāk ātrāk augt, vai mazāk krist ārā, viņam šķiet, ka tas ir no majonēzes. Tā gan visdrīzāk ir tikai sakritība.
Ja ieskatāmies vēsture, tad kā zināms, šampūns parādījās salīdzinoši nesen. Agrāk matus mazgāja vienkārši ar ūdeni, ar ziepēm. Tad, lai tie nebūtu tik raupji, lika klāt to kas bija, dažādus produktus. Tagad mums ir šampūni, balzāmi, un šiem dabas līdzekļiem vairs nav tāda nozīme.

Ja moka nepārejošs diskomforts – pie matu ārsta
Pie matu ārsta ir jānāk tad, ja par kaut ko ļoti satraucies, ja ir nepārejošs diskomforts. Īpaši gadījumos, ja parādījušies bezmatu laukumi, retināti mati.
Taču jāatceras, ka ne visos gadījumos var palīdzēt. Grūtāk ir tad ja tas ir ģenētiski, kad organisms pats izstrādā antivielas. Savukārt gadījumos, kad kaut kas tiek darīts lietas labā, nav jāsāk satraukties, ja pēc pāris dienām neredz rezultātu. Rezultāts var būt pēc vairākiem mēnešiem, tas ir ilgs process.

Viena vislabākā šampūna nav
Mats pats signalizē, kas viņam ir nepieciešams. Ir jāatceras, kas ir tie līdzekļi, kas ir palīdzējuši agrāk, kas vislabāk iedarbojas, un tos arī izmantot. Man bieži ir jautāts, kurš ir vislabākais šampūns? Varu atbildēt, ka tāda nav. Katram tas ir savs. Atrodiet šampūnu, pēc kura jums ir skaisti mati, kura smarža jums ir patīkama, pēc kura lietošanas ir tīrības sajūta un tas arī būs jūsu vislabākais šampūns.
Un nav jābaidās eksperimentēt. Ir jāizmēģina dažādi līdzekļi un procedūras, arī frizūras. Tikai tā var atrast to, kas vislabāk patīk.

Ko saka matu stiliste:

Pavasaris un mati
Pavasaris ir īstais laiks, lai kārtīgi parūpētos par saviem matiem, jo pēc ziemas aukstumiem, cepurēm ,vējiem, un bieziem mēteļiem mati ir ļoti novājināti. Būtu obligāti jāapgriež matu gali un papildus jālieto maskas un eļļiņas matu galiem.
Vasarā, kad saule paliek stiprāka, jālieto šampūni ar saules aizsardzību, jo tās ietekmē pasliktinās matu struktūra, tie arī izbalē. Jālieto arī maskas un mitrinošas procedūras matiem.
Tātad, atceramies, ka attiecīgajam gadalaikam, arī mati prasa savas rūpes un konkrētā laikā, tiem ir konkrētas prasības. Šobrīd, pavasarī, tie vairāk ir jāatjauno. Nu gluži kā mēs pašas, pēc ziemas uzplaukstam pavasarim, tā jāļauj uzplaukt arī matiem!

Pareiza kopšana
Profesionālie šampūni un matu krāsas būtu labāki jūsu matiem, par tiem, kas nopērkami lielveikalos. Taču, lai kādu šampūnu jūs lietotu, svarīgi ir izvēlēties atbilstošo jūsu matu tipam. Ja pašai īsti nav skaidrs, kāda ir tava mata struktūra, tips, esot pie friziera, noteikti to viņam pajautā. Maskas vajadzētu lietot apmēram divas reizes nedēļā. Nevajadzētu aizmirst arī eļļiņas matu galiem, kas ir kā vitamīni matiem. Ja lieto matu pannas, vai lokšķēres, noteikti jālieto kāds pret karstumu aizsargājošs līdzeklis, lai nebojātu un nededzinātu matus.
Starp citu, matus ļoti ietekmē tas, ko mēs darām, kā jūtamies. Ir jāēd pēc iespējas veselīgāk, nevajadzētu daudz kreņķēties, pretējā gadījumā, tas pēc pāris mēnešiem atspoguļojas matos, kaitējot tiem.

Friziera apmeklējums
Tas, cik bieži iet pie friziera ir atkarīgs no katra klienta. Bet aptuveni, tas ir ik pēc trīs vai diviem mēnešiem, ne retāk, jo tad mati sašķeļas un sanāk nogriezt vairāk nekā bija plānots. Jo biežāk nāk pie friziera, jo mazāk jānogriež. Tiem, kam mati ir ļoti sabojāti un ar pūku, tos var griezt ar karstajām šķērēm, kas aizdedzina galiņus ik pēc pusotra mēneša.

Pats sev meistars
Es īpaši neieteiktu aizrauties ar dažādām, no pārtikas produktiem, gatavotām maskām. Sīpoli, olas, majonēze un kādas tik vēl sastāvdaļas neizmanto. Taču nav vērts tik daudz ķēpāties, pēc tam mati ilgi smako un no tā grūti tikt vaļā. Tas, ko lietoja mūsu vecmāmiņas jaunībā, bija pavisam cita kvalitāte. Pārtika vairs nav tik veselīga kāda bija kādreiz, arī mūsu tehnoloģijas ir gājušas uz priekšu un mums vairs nav jāķēpājas vai jāvāra kādi novārījumi. Ir ļoti labas profesionālās maskas, vajag tikai atrast sev piemērotāko.
Taču tas arī nav nekas tāds, ko var aizliegt. Varbūt, ja kāda atradusi sev ko patīkamu un viņai patīk savi mati pēc šīm procedūrām, tad viņa to var darīt.

Pavasara mode matos
Modē ir vis kas, to nevar tā šauri definēt. Krāsās – gan tumšie, gan gaišie toņi. Griezumos – asas smagas līnijas. Bet jāatceras, ka katrs cilvēks ir ar savu raksturu. Atkarībā no tā, kāds raksturs, tā arī izskatās griezums un krāsojumu. Cilvēks un frizūra viens otru papildina.

Dalīties.

Atstāt Ziņu