Vārda dienu svin: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Ziemassvētku zvaigznes kopšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

uvojoties Ziemassvētkiem veikali ir pilni ar šiem krāšņajiem augiem – puansētijām jeb Ziemassvētku zvaigznēm. Ja esi to saņēmusi kā dāvanu vai pati iegādājusies kā dekoratīvu svētku akcentu savam mājoklim, tu noteikti jau esi ievērojusi, ka augs ir diezgan prasīgs. Kā krāšņo Ziemassvētku zvaigzni pareizi kopt, lai tā nezaudētu košumu un kā to uzziedināt arī uz nākamajiem Ziemassvētkiem? Padomus sniedz dārzu un telpaugu eksperte Inta Vessere.

Caurvējš bīstams, nepatīk sauss un silts gaiss
Ziemassvētku zvaigznei jeb puansētijai ir ļoti neuzkrītoši ziedi. Dekorativitāti augam piešķir tā lapas. Atkarībā no šķirnes lapas var būt no sarkaniem līdz baltiem toņiem.

Puansētija ir jānovieto gaišā vietā, mēreni jālaista ar istabas temperatūras ūdeni, nevar pieļaut liekā mitruma uzkrāšanos. Visvēlamākā temperatūra ir 18 grādi. Ļoti bīstams šim augam ir caurvējš, tam nepatīk arī sauss un silts gaiss.

Lai puansētija ar savu košo lapojumu mūs priecētu vairākas nedēļas, tā reizi nedēļā būtu jāmēslo. Ja gadījumā augam sāk nobirt lapas vai ziedpumpuri, tā steidzami jānovieto mitrākā vietā. Var veikt arī lapu rasināšanu, bet tad jāuzmanās, lai nerastos kāda no sēnīšu infekcijām.

Iegādāties šo augu es neieteiktu aukstā laikā, vai ārā tirdzniecības vietās, tad tā mūžs būs daudz īsāks.

Ko ar augu darīt pēc noziedēšanas?
Puansētiju var saglabāt arī pēc noziedēšanas. Kad lapas ir nokritušas, puansētijai nogriež pusi no zarojuma, atstājot augu 15 cm augstumā, tad augu novieto vēsākā vietā 12-15 grādu temperatūrā un nelaista.
Kad parādās jaunie dzinumi, augu pārstāda universālajā zemē, atkal noliek 18 grādu temperatūrā un ik pa 14 dienām mēslo, protams, atsākot laistīšanu un mitra gaisa uzturēšanu.
Šo augu ir diezgan grūti sagatavot nākamajai ziedēšanai tieši tādēļ, ka trūkst mitrā gaisa un rasināšana bieži noved pie kādām no sēnīšu infekcijām. Puansētijām ļoti nepatīk centrālapkure, kas ir sausā gaisa vaininiece.

Kaitēkļi, slimības
Puansētija ir jāuzmana no šādiem kaitēkļiem un slimībām: bruņutis un tīklērces puansētijai uzklups, kad gaiss būs par sausu, savukārt pelēkā un sakņu puve šim augam rodas tad, ja gaiss ir par mitru un vēsu.

 

Ainavu un apstādījumu projektēšana, apzaļumošana
Inta Vessere
SIA VesInta
talavasinta@inbox.lv
tel. 29435504

Dalīties.

Atstāt Ziņu