Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Ierosmes Jaunā gada sagaidīšanai mājās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nav svarīgi, vai dosies uz karnevālu, ballīti vai uzņemsi viesus, vai paliksi mājās. Svarīgi ir atcerēties, ka noskaņu jau radām mēs paši! Un ja noskaņa ir, tad jebkuri svētki jebkurā vietā izdosies.
Svarīgi Jauno gadu atzīmēt tā, kā Tev pašai gribas un pašai par to ir prieks, īpaši, ja tici parunai- kā Jauno gadu sagaidīsi, tā arī visu gadu dzīvosi. Tāpēc nav vērts sēdēt pie TV pults un raukt pieri par to, ja patiesībā gribas ko jautru. Slēdz TV laukā, ieslēdz mūziku un aiziet! Un gluži otrādi – ja tik ļoti gribas veco gadu aizvadīt mierīgi un klusi, bet jūties piespiesta atrasties skaļā tusiņā, atrodi veidu, kā tomēr pavadīt šo vakaru tā, kā vēlies.

Šoreiz par idejām, kuras vari īstenot, ja Jauno gadu sagaidīsi mājās un vēl nekādas īpašās izdarības nav ieplānotas:

Nesēdi pie plīts! Lai dzīvo zviedru galds!
Parūpējies, lai svētku noskaņojumu neaizēnotu noskriešanās virtuvē dienas pirmajā pusē -dežūrēšana pie plīts, karbonāžu cepšana, rasola griešana un citu ēdienu gatavošana. Ja uz jūsmājām plāno ierasties viesi, jau iepriekš sarunājiet, ka katrs ko sagādās. Varbūt Annai labi padodas saldie? Bet Ilze var atnest savu īpašo siļķi kažokā?
Savukārt, ja pati dodies ciemos, namamāte droši vien novērtētu ja Tu apvaicātos, vai nevari ko sarūpēt galdam, lai atvieglotu viņas rūpes.

Gada nomināciju dalīšana
Ļoti interesants vakars var izvērsties, ja mājās ģimenes vai draugu lokā pamazām apspriežat aizejošā gada notikumus un piešķirat tiem nominācijas. Piemēram, Gada notikums, iespējams, bijušas kāda tuvinieka kāzas vai mazuļa piedzimšana, varbūt – ceļojums. Un tādā veidā atcerēties spilgtākos mirkļus, nosaucot tos par Gada C vitamīns (smieklīgākais notikums), Gada sasniegums, Gada eksperiments, Gada dīvainība, Gada pārsteigums utt. Pēc tam apkopojiet šīs nominācijas uz skaista papīra un visi parakstieties zem tā. Turpmākajos gados būs interesanti pārlasīt!

Apdāvināšanās
Ideja tāda –katrs viesību dalībnieks sarūpē nelielu dāvaniņu (vēlams interesantu, smieklīgu vai ko neparastu). Vakara gaitā tiek veikta izloze, kurā katrs tiek pie kādas no dāvanām. Ar viesiem iepriekš norunājiet summu, līdz kurai dāvanas vērtībai jāiekļaujas un tematiku. Varbūt šoreiz par godu nākamā gada simbolam sadomājiet dāvanas, kas saistītas ar pūķiem?

Laimes liešana
Jauka Jaunā gada atrakcija, kas savā ziņā ir arī rituāls, ir laimītes liešana. Katrs pēc kārtas izlejiet savu laimīti un pēc tam kopā aplūkojiet un sapņojiet, kas tad nu nākamgad parādīsies pie apvāršņa.

Kopīga horoskopu lasīšana
Interesants laika pavadīšanas veids ir horoskopu lasīšana – gan Jaunā gada, gan aizejošā gada horoskopu, lai palūkotos vai kaut kas ir piepildījies.

Kopīga nākamā gada sapņu kolāžas veidošana
Nepieciešama liela žurnālu kaudze, šķēres, līme, papīrs un atbilstošs noskaņojums, lai ļautos sapņiem. Vairāk par kolāžu lasi šeit- vizualizācijas kolāža.

Brīnumsvecīšu mirdzums
Nevajag obligāti krāšņo salūtu, lai sajustu svētku noskaņu. Atceries, ka ir taču brīnumsvecītes! Īpaši maziem bērniem tās ļoti patīk, un ko tur liegties- arī pieaugušajiem to mirdzošā degšana šķiet brīnumaina. Ideja – neilgi pirms 12 naktī izejat laukā, sakariniet brīnumsvecītes kokos, aizdedziniet tās un raujiet vaļā šampanieti! Urrā! Novēliet viens otram Laimīgu Jauno gadu, sprakšķot brīnumsvecītēm un šampanietim līstot glāzēs!

Interesantas un aizraujošas spēles:

Mēmais šovs
Spēle, kas garantē lielu smieklu devu, turklāt to var spēlēt salīdzinoši šaurā telpā, deju placis nav nepieciešams. Tātad- uz lapiņām jāsaraksta dažnedažādi vārdi – jo interesantāki un neparastāki slaikumi, jo labāk. Piemēram, Pingvīna saulesbrilles vai Skābais lietus. Tad attiecīgi viens iet un izvelk lapiņu un mēģina bez jebkādām skaņām parādīt šo vārdu vai vārdu salikumu. Tas, kurš uzmin, stājas viņa vietā un saņem bonusu- konfekti vai punktus. Var dalīties arī divās komandās.

Dejas ar slotu
Lielu jautrību vienmēr izsauc dejas ar slotu.
Proti, visiem jāsadalās pa pāriem, bet vienam jādejo ar slotu vai kādu priekšmetu. Un kāpēc gan lai šogad tā nebūtu, piemēram, liela mīkstā rotaļlieta -zaķis vai kaķis?
Viens jāieceļ par atbildīgo dīdžeju, kuram būs jāspēlē mūzika, bet ik pa mirklim tā jāpārtrauc. Brīdī, kad mūzika apstājas, visi pāri pašķiras un veido jaunu pāri. Tas, kurš paliek bez pāra, dejo ar slotu vai cisumaisu, un dod ķīlu.

Dejo cieši, ciešāk vēl!
Viesiem jāsadalās pa pāriem. Katram pārim iedod vienu lielu avīzes lapu, kas jānoklāj zemē, uz tās jānostājas un kad tiek ieslēgta mūzika, jādejo – tā, lai ne pirkstiņš nepieskartos grīdai, bet paliktu tikai avīzes robežās. Padejo kādu brītiņu un mūziku aptur, tad avīžu lapa jāpārloka uz pusēm. Un atkal turpina dejot, kamēr tā lokot uz pusēm paliek mazs gabaliņš. Izstājas jebkurš, kurš ir nokāpis no avīzes uz grīdas.

Kas es esmu?
Spēli var spēlēt arī sēžot pie galda. Nepieciešamas līmlapiņas un pildspalva. Uzdevums- katram spēles dalībniekam uz lapiņas jāuzraksta kāda pazīstama cilvēka vārds (varbūt arī dzīvnieki, kā jūs vienojaties savā starpā) un tad šī lapiņa jāuzlīmē blakussēdētājam uz pieres tā, lai viņš to nespēj izlasīt. Kad visi ieguvuši savus jaunos „vārdus”, var sākties spēle. Sākot no viena gala, dalībnieks var uzdot jautājumus visiem pēc kārtas, bet katram tikai vienu jautājumu un pārējie drīkst atbildēt tikai ar „jā” vai „nē”. Uzvar tas, kurš pirmais pareizi atmin pazīstamā cilvēka vai dzīvnieka vārdu, kas viņam rakstīts uz pieres.

Uzmanīgie laika ceļotāji
Dalībnieki sasēžas aplī. Viens no viņiem uzsāk rotaļu un saka: Es dodos ceļojumā uz 2012.gadu. Līdzi ņemu…zeķes.
Tas, kurš sēž no spēles uzsācēja pa labi, turpina. Vispirms atkārto jau tikko sacīto un pievieno vēl kādu lietu, kas būtu ņemama līdz:
Es dodos ceļojumā uz 2012.gadu. Līdzi ņemu…zeķes un telefonu.
Stāstījumu turpina nākamais, atkal pievienojot vēl kādu lietu. Dalībnieks, kurš sajauc priekšmetu secību, izstājas no rotaļas. Uzvar tas, kurš palicis pēdējais un nosaucis visu priekšmetu sarakstu precīzi.

Pūķa ķeršana
Visi dalībnieki nostājas ciešā aplī, izņemot vienu, kurš stāv apļa vidū. Aplī stāvošie rokas tur aiz muguras un padod savam kaimiņam nelielu bumbiņu ( vai mantiņu – pūķi), šo lietu – bumbu vai mantu – sauc par bēgošo pūķi. Vidū stāvošais rotaļnieks cenšas bumbiņu notvert. Viņš drīkst aizdomās turētajam rotaļniekam uz saukt: Rokas augšā!
Šim cilvēkam pavēle nekavējoties jāizpilda.
Ja izdevies bumbiņu pamanīt, neveiksminiekam jāiet apļa vidū, bet pūķa ķērājs nostājas viņa vietā aplī. Dalībniekam, kuram manta izkrīt no rokām var prasīt ķīlu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu