Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

5 finanšu soļi, kurus jāveic visiem jaunajiem vecākiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ērniņa ienākšana ģimenē ir ļoti priecīgs notikums, taču tas arī uzliek ļoti lielu atbildību, tajā skaitā atbildību par finansiālo stāvokli. Ir jāsaprot, ka bērna vajadzības vienmēr būs prioritāte, un jūs vairs nevarēsit dzīvot no algas līdz algai, ņemot credite online jeb kredītu internetā, lai aizlāpītu savu finanšu robus. Finansiālajai situācijai ir jākļūst stabilai, un gan jums, gan bērnam ir jābūt nodrošinātiem pret dažādām neparedzētām situācijām. Lai tas būtu iespējams, ir jāveic 5 finanšu soļi tūlīt pēc bērna ienākšanas ģimenē.

1. Sāciet veidot uzkrājumus
Ja uzkrājumi neparedzētām situācijām jums jau ir, tas ir apsveicami, un par pirmo finanšu soli varat tik ļoti nedomāt, tomēr, ģimenei kļūstot lielākai, arī uzkrājumu fondam vajadzētu palielināties, tāpēc jums vajadzētu turpināt iekrāt neparedzētām situācijām.  Ja šādu uzkrājumu jums nav, ar steigu ir tos jāveido. Ja nepieciešams, taupiet naudu, taču ir jāierobežo savas, nevis bērna vajadzības. Protams, ja jums ir naudas grūtības, jums nav jāpērk bērnam jaunas zīmolu drēbes un citas dārgas mantas, taču pamatā iekrājumi jāveido, samazinot jūsu tēriņus. Ja tas nepieciešams, atsakieties no izklaidēm un ikdienā dzīvojiet pieticīgāk, bet pārliecinieties, ka jūs un jūsu bērns ir finansiāli pasargāts.

2. Izveidojiet budžeta plānu
Bērna vajadzības vienmēr tiks vērtētas augstāk par visu citu, taču jūs nedrīkstat aizmirst par saviem finanšu mērķiem, piemēram, naudas krāšanu mājokļa iegādei vai automašīnai. Jums jāturpina krāt vai tērēt arī citām lietām, kas ir būtiskas, taču izvērtējot prioritātes. Tāpēc vien, ka ģimenē ienāk bērns, jums nav jāaizmirst par visu to, ko plānojāt pirms tam, tikai ir jānodefinē, kas ir svarīgāk un kas var pagaidīt. Katra situācija ir individuāla, tāpēc vecākiem ir rūpīgi jāizvērtē, ko katrā brīdī darīt un kam tērēt naudu. Vislabāk to ir iespējams paveikt, izveidojot budžeta plānu.

3. Iegādājieties dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu
Protams, nevajag domāt par to ļaunāko, tomēr ir jānodrošinās pret itin visu. Ja kaut kas notiek ar vecākiem, un bērns paliek viens, ir jāpārliecinās, ka viņš būs vismaz materiāli nodrošināts. Šajā gadījumā var palīdzēt dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. Vislabāk ir izvēlēties uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu, jo tā jums dos iespēju palielināt uzkrājumus atbilstoši savām finansiālajām iespējām, turklāt, daļu no iemaksātā varēsit atgūt, iesniedzot nodokļu deklarāciju.

4. Diversificējiet ienākumus
Ļoti svarīgs solis, lai nodrošinātu stabilu finansiālo situāciju ģimenei, ir ienākumu diversifikācija. Tas nozīmē, ka jums ir jāizveido vairāk nekā viens ienākumu avots. Parasti cilvēki saņem ikmēneša ienākumus no viena avota. Visbiežāk tā ir samaksa par darbu. Tomēr, ja darbs kādu iemeslu dēļ tiek zaudēts, vienīgais ienākumu avots arī tiek zaudēts. Lai tas nenotiktu, ir jāpanāk, ka nauda ieplūst budžetā no vairākiem avotiem, piemēram, otra darba vai investīcijām. Tikai tad jūs un jūsu bērns būsit pasargāti no negaidītas ienākumu avota zaudēšanas.

5. Piesakieties kredītlīnijai
Un pēdējā lieta, ko vajadzētu izdarīt, ir pieteikties kredītlīnijai vai atsevišķai kredītkartei, pat tad, ja jums pašlaik nav vajadzības aizņemties naudu. Arī tas ir piesardzības pasākums neparedzētām situācijām. Ja jums pēkšņi būs vajadzība aizņemties naudu, jūs to viegli varēsit izdarīt, izmantojot kredītlīniju. Tā ir iespēja aizņemties noteiktā kredītlimita ietvaros uz izdevīgiem nosacījumiem, turklāt, kredītlimits tiek piešķirts, balstoties uz ienākumu apjomu pieteikšanās brīdī, un ārkārtas situācijā jūs būsit droši, ka jums būs no kā aizņemties līdzekļus. Piemēram, imprumuturi rapide fara acte jeb ātrais kredīts bez darba vietas ir reti pieejams, taču, ja jums būs kredītlīnija, jūs varēsit aizņemties naudu arī šādās situācijās.

Dalīties.

Atstāt Ziņu