Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

7 zelta likumi, kā ietaupīt, dodoties uz veikalu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja atkal un atkal uzdod sev jautājumu, kur atkal tik daudz naudas iztērēts, palūkojies uz saviem ikdienas iepirkumiem. Tieši tā. Naudai ir niķis „izkust” sīkumos un lietās, ko mēs apēdam, bet ko īsti par pārtiku arī nosaukt nevaram.
Sniedzam 7 pašu pārbaudītus padomus, kā ietaupīt naudu, dodoties uz veikalu.

1. Nekad neej uz veikalu izsalkusi
Tas ir neskaitāmas reizes pierādījies, ka „ar acīm varam apēst” pat ziloni. Dodoties uz veikalu pēc darba, sagurusi un izsalkusi, tu riskē iegādāties daudzus šādus „zilonīšus”. Tas būs līdzīgi kā ar emocionālo ēšanu- kad cilvēks neēd, lai remdētu izsalkumu, bet lai pabarotu garlaicību, skumjas, mazvērtības kompleksus utt. Arī šajā gadījumā, ir liela iespēja, ka izsalkums diktēs tavu rīcību un iepirkumu groziņā iecelsi  ne vien vakariņām paredzētās lietas, bet bulciņas, siera salātiņus, jogurta iepakojumus, tādu desu un šitādu sieru..Galu galā, aizejot mājās un remdējot izsalkumu, daudz no tā visa nevarēsi apēst un vairs nemaz negribēsi.
Tāpat iesaka uz veikalu neiet arī nomāktā garastāvoklī, jo tad mēs mēdzam iekrist lamatās, kas saucas „Pabarošu skumjas”. 

2. Esi gudrs pircējs, izvērtē akcijas un atlaides
Ja roka stiepjas pēc kādas akcijas preces, pajautā sev: „Vai es šo preci pirktu, ja tai nebūtu šāda akcija?”
Atbildi godīgi! Ja atbilde ir nē, tad liec to atpakaļ, tā, visticamāk, kļūs par kārtējo „eh, kā nevajadzēja apēst” vai „palikusi veca, jāmet ārā”.

Taču, ja esi ievērojusi kādu akcijas preci, ko parasti ikdienā iegādājies, esi gudra un nopērc nedaudz vairāk nekā nepieciešams šobrīd. Protams, tām jābūt precēm, kas nebojājas un kuras tu pavisam noteikti zini, ka izlietosi. Nu kaut vai, ja redzi, ka iespējams uz pusi lētāk iegādāties tavas iecienītākās auzu pārslas vai arī tualetes papīram nolaista cena par 40%, paņem vienu ekstra iepakojumu.

3. Par brīvu tikai siers peļu slazdā!
Esi uzmanīga ar akcijām, kas sola bezmaksas dāvaniņas, piemēram – ja iegādāsies limonādi, saņemsi līdzi glāzi. Nemāni sevi ar izdevīgumu, bet pajautā sev vēlreiz: „Vai man vajag šo limonādi un vai man tiešām vajag to glāzi?”  

4. Veido iepirkumu sarakstu
Iepirkumu saraksts ir īpaši svarīgs attiecībā tieši uz ēdamajām lietām. Citādi riskē mājās atgriezties pilniem iepirkumu maisiem ar pārtiku, bet kopā kaut kā visas lietas neiet un neko īsti nevar pagatavot…
Lai ieskābušais piens, sapelējušas siers vai iebojājušies augļi nebūtu jāmet ārā, vislabāk mājās jau iepriekš izdomāt, ko gatavosi ēst tuvākajās dienās – un palūkot, kas no nepieciešamā jau ir, un ko vēl vajag iegādāties.

5. Organizē vienu iepirkšanās dienu nedēļā
Ieplāno vienu dienu nedēļā, kad veic lielāko daļu nepieciešamo pirkumu, tādējādi cenšoties izvairīties no veikala apmeklējuma katru dienu. Tu jau zini, kā tas mēdz būt – dodies tikai pēc krējuma, bet atnāc mājās ar veselu maisiņu pilnu viss kautko.
Piemēram, svētdienās izrevidē ledusskapi un virtuves skapīšus, pārlūko ,kas mājās ir un ko no tā nākamās nedēļas ietvaros var pagatavot, tad ķeries klāt pie iepirkumu saraksta veidošanas – kādi produkti mājās trūkst, kādi būs nepieciešami nākamās nedēļas laikā.  

6. Salīdzini produktu cenas kilogramā
Pērkot pārtikas produktus, skaties ne tikai uz reālo cenu, bet arī uz to, cik produkts maksā kilogramā. Iespējams, ka lētākā rīsu paka nemaz nesanāk lētāk, jo tajā ir par pārdesmit gramiem mazāk rīsu, nekā it kā dārgākajā. Tāpat salīdzini kilogramu cenas, iegādājoties maizi, piena produktus, gaļu u.c. Taču neaizmirsti palūkoties arī uz sastāvdaļu sarakstu- pērkot lētākas lietas, nenozīmē pirkt mazāk kvalitatīvas. Kvalitatīvāk un veselīgāk ēst tomēr ilgtermiņā ir izdevīgāk.

7. Ejot uz veikalu, ņem līdzi savus iepirkumu maisiņus
Domā, tas tikai tāds nieks? Nebūt ar ne! Piemēram, ja dodies uz veikalu katru dienu un katru dienu nopērc vienu maisiņu par 10 santīmiem, mēnesī iztērē 3 latus. Bet, ja tu tā turpini visu gadu, tad plastmasas kuļķenēm esi iztērējusi 36 latus. Būtībā izmetusi atkritumos teju 40 latus! Vai tad nebūtu labāk par šo naudiņu aiziet uz kādu labu masāžu?

 

Sarakstu var vēl turpināt, tādēļ padalies – kāda ir tava pieredze ar pārtikas produktu iegādi? Kādi ir tavi knifi, lai ietaupītu veikalā?


Dalīties.

Atstāt Ziņu